Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

6 metrów na sekunde z zachodu bedzie wiało w niedziele

...ano idealnie na zbocza w Starogrodzie może są chętni na żagiel i wszystkiego dobrego na nowy rok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła wiadomość. W 12/2011 numerze ,,Modelarza,, w relacji z Wilczych Lasek zamieszczono zdjęcia dwóch naszych kolegów, Macieja i pana Jana.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Są również zdjęcia innych kolegów których znamy z Wilczych Lasek jak również z pobytu u nas w Złotowie na lotnisku :lol: .

 

Pogoda jak na razie przekropna :? Może jeszcze się wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę nie bacząc na troszkę zmienną pogodę stawiliśmy się na lotnisku, tym chętniej że Maciej zapowiedział próbny oblot swego nowego Edga konstrukcji Jędrka ale wykonanego w rozmiarze XXL. Plany modelu zostały opublikowane w dwóch numerach Modelarza z roku 2010 i zostały do swoich potrzeb powiększone o 140%.

Adam (jest nas dwóch ) przedstawił swój nowy nabytek.

 

Dołączona grafika

 

Rakieta ! Silnik benzynowy 26 cm?, tylny napęd wymagał nie lada uwagi przy kierowaniu tego cuda.

 

Dołączona grafika

 

Sławek zaczął od ... kawy 8)

 

Dołączona grafika

 

Jego niskie przeloty i noszące znamiona brawury akrobacje depronowym Mig-iem rodziły pewne podejrzenia :roll:

 

Dołączona grafika

 

Ale loty i lądowania Jak-iem pokazały że podejrzenia były bezpodstawne :)

 

Dołączona grafika

 

Tomek latał swoim przerobionym dolnopłatem i chociaż dwukrotnie lądował ze zgaszonym silnikiem to model nie doznał żadnego uszczerbku :D

 

Dołączona grafika

 

Oblot Edga. Jak każdemu oblotowi towarzyszyła temu pewna doza niepewności. Model jest wykonany świetnie a pierwszy lot potwierdził że jest to rewelacyjna konstrukcja a wykonanie od podstaw własnoręcznie czyli z pominięciem tak popularnych laserowych ,,puzzli,, przynosi tym większą chlubę konstruktorowi jak i budowniczemu modelu.

 

Dołączona grafika

 

Silnik Turnigi 42 50 650 kv , zasilanie 6S.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A to zdjęcie nosi tytuł 8) ,,jak uniknąć straty kosztownej (w wykonaniu) maski silnika w przypadku nieudanego oblotu,, :D

 

Dołączona grafika

 

Pierwszy lot nie przyniósł żadnych niespodzianek. Bo jeżeli pilot w pierwszym locie robi akrobacje próby zawisu i narzeka że śmigło APC 13x4 jest trochę za słabe :shock: świadczy tylko o tym że model pod względem konstrukcji jak i wykonania zasługuje na najwyższe oceny. A dorobiona maska będzie pięknie go uzupełniała.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Uśmiechnięta mina Macieja, który po oblocie z dumą prezentuje spodnią stronę modelu, świadczy o bardzo udanym oblocie :D

 

Dołączona grafika

 

Loty Jarka i moje piankowcami nie przyniosły żadnych niespodzianek. Oczywiście był też grill. Gorąca kiełbasa w tych warunkach smakowała wybornie :) (ta ikonka w tym wypadku znaczy ,,palce lizać,,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie dziś byłem sobie polatać na lotnisku 6 pakietów wylatałem :rotfl: w końcu posklejałem skrzydełko po bardzo udanym lądowaniu na drzewie kilkanaście metrów nad ziemią :crazy: niestety ale nie udanymi rzutami kamiennymi gdzie trawiłem i tak skrzydełko zładowało w dwóch częściach na ziemie :) i polatałem w końcu skrzydełkiem sobie i nawet z kamerką ;D też polatałem Formosa2 niestety dwu płatek był dziś uziemiony :( fakt taki był że rano było zimno :( ale zero wiaterku :rotfl: zaraz po przyjeździe na lotnisko odrazu wziąłem się za latanie i ponad godzinkę byłem w powietrzu ale pod koniec niestety chciałem już zrezygnować bo rączek już prawie nie czułem a pod nosem świeczki były hihihi ale wytrzymałem i wszystkie pakiety rozładowałem :jupi: może potem krótki filmik wstawię może coś wytnę bo źle miałem kamerkę ustawioną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem prywatnie-modelarską wizytę u Macieja cyrax_ojz. Przy okazji obejrzałem miejsce w którym powstają jego modele. I muszę przyznać że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Modele Macieja prezentują bardzo wysoki poziom tak wykonania jak i własności lotnych. Już wcześniej miałem przekonanie że takie modele na pewno nie są budowane w piwnicy ani tym bardziej w garażu. Nie chcę tutaj deprymować kolegów którzy nie mają takiego miejsca ale każdy z nas zaczynał od początku i nie były to super warunki ale warto do tego dążyć, tym bardziej że w miarę rozwoju i doświadczenia modele nasze są coraz lepsze.

Wybaczcie jakość zdjęć. Zapomniałem aparatu a mój telefon w pomieszczeniach nie za bardzo się sprawdza :?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zobaczyłem :shock: co aktualnie Maciej ma na warsztacie. I mogę chyba już napisać że jest model Dragon konstrukcji Andrzeja Kobyłeckiego jędrek którego plany już po raz drugi zostały zamieszczone w Modelarzu. Ale model ten został powiększony do rozpiętości 185 cm i długości kadłuba 195 cm. Napęd też widziałem i będzie to nowiutki silnik benzynowy o poj. 30 cm?. Kadłub w pionie jest wyższy ode mnie :? :D . Krótko mówiąc jak na nasze warunki - kolos !

Z wyjazdu bardzo zadowolony jest mój syn, bo nie dość że pojeździł prawdziwym modelem samochodu elektrycznego to jeszcze otrzymał w prezencie model ślizgacza :D

 

Dołączona grafika

 

Może uda się go wciągnąć do modelarstwa, bo jak na razie to tylko kolejki elektryczne i Lego 8)

 

Pozdrowienia dla przemiłych i gościnnych rodziców Macieja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie jak widziałeś Macieja modele na lotnisku gotowe do lotu czy zaczęte szkielety to nie ma wątpliwości ma talent i bardzo dużą wiedzę o modelach i ich budowaniu :D budując modele wkłada całe swoje serce w nie i dlatego są takie piękne i dokładnie starannie poskładane :jupi: ja za 100 lat nie będę potrafił tak budować dlatego jestem skazany na gotowce :) szacunek dla Macieja i chylę głowę dla jego zdolności i życzę mu udanych pięknych modeli i lotów i zero zniszczeń :( Maciej piękna kolekcja modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.