Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki notebook :

http://allegro.pl/ultra-l...1307337726.html

nadaje się do podglądu i zapisu lotu?

Zauważ że jest tam Windows CE. Raczej odpada. Bedzie ciężko na nim odpalić oprogramowanie z obrazem na żywo.

Najlepsza czestotliwoscia jest moim zdaniem 1.2ghz

A czy u nas można używać tej częstotliwości? I nic nas nie zakłóci? Zakup zestawu w na tej częstotliwości byłby dobrym pod kątem używania w przyszłości aparatury na 2,4 GHz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A czy u nas można używać tej częstotliwości? I nic nas nie zakłóci? Zakup zestawu w na tej częstotliwości byłby dobrym pod kątem używania w przyszłości aparatury na 2,4 GHz.

Od strony prawnej to tylko 2.4ghz do 10mW i 5.8ghz (bodajze) 100mW. Kazda wiec czestotliwosc ktorej uzywamy tutaj odpada. Na 1.2ghz nie ma raczej nic, co mogloby nas zaklocic, badz komu moglibysmy my zrobic krzywdę.

 

 

Bodajze na licencji krotkofalarskiej uzyskujemy pozwolenie na korzystanie z pasma 1.2ghz. Nie znam jednak w ogole tematu (tylko zaslyszane) wiec fajnie jakby wypowiedziala sie osoba obeznana. (Kostek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy u nas można używać tej częstotliwości? I nic nas nie zakłóci? Zakup zestawu w na tej częstotliwości byłby dobrym pod kątem używania w przyszłości aparatury na 2,4 GHz.

Od strony prawnej to tylko 2.4ghz do 10mW i 5.8ghz (bodajze) 100mW. Kazda wiec czestotliwosc ktorej uzywamy tutaj odpada. Na 1.2ghz nie ma raczej nic, co mogloby nas zaklocic, badz komu moglibysmy my zrobic krzywdę.

 

 

To trochę pokrętne tłumaczenie. ;)

Ja wolę:

Pasmo 1,2GHz jest przeznaczone do radiolokacji. Radiolokacja jak wiadomo służy do ustalania położenia nadajnika, za pomocą fal radiowych przekazywanych do odbiornika.

Zatem FPV - jest radiolokacją, przeprowadzaną metodami wizualnymi. :ble:

W końcu, chodzi właśnie o to, by znać pozycję modelu. 8)

 

Nie przyznawajmy się, że może tu zachodzić jakiekolwiek naruszanie przepisów. :P

Ani nie namawiajmy do tego.

A radiolokację można przecież promować. To piękna dzidzina radiotechniki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką - bezpiecznie - minimalną pojemnosc pakietu sugerujecie - dla zestawu 700mW - z własnego doświadczenia?

Ja mam do nadajnika 800mAh, a Odbiornik 1100mAh (oczywiście oba 3S). Z Uwagi na wagę.

800-tka wytrzymuje mi nie mniej niż 20-to minutowy lot. Więcej nie sprawdzałem. :wink:

W mojej instrukcji jest, że zestaw pobiera ok 150mA. Z kamerką zakładam - 200mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem swojego FOXa 700 z kamerką - pobiera mniej niż 320 mA.

 

Ja używam do odbiornika Akumulatora żelowego 6Ah 12V, starcza na długo, jeszcze nie zużyłem :) A na nadajnik dałem Turnigy 3s 20C 1000mAh, moja platforma w postaci EG radzi sobie z takim dodatkowym balastem bez problemu.

_________________

www.rcclub.eu - modelarstwo zdalnie sterowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pośpiechu nie doprecyzowałem pytania :oops: oczywiście, że chodziło o pakiet nadajnika.

Do tej pory używałem tylko pakietów zasilających silnik-reszta więc zależało na jego "sile" , teraz to raczej jak najlżejszy i małogabarytowy. Czyli przedział raczej 800 - 1000mAh(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zestaw pobiera 300ma, to znaczy ze lipol 900mah starczy na 3 godziny. Taka 800tka na pewno starczy.

 

Generalnie lepiej miec zapas na baterii video. W zime pakiety nie zagrzewaja sie z powodu niskiego poboru pradu, wiec tez napiecie mocno spada. Jakby sie natomiast model gdzies zgubil to latwiej szukac z wlaczonym video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to literówka. :lol: W te opakowania nie wcisnęli by 700W odbiornika i nadajnika. No chyba, że by miały funkcję grillowania :devil:

 

Z taką mocą, to pewnie byś nad całą Polską polatał. :P

Ale uprzeć kiedy będziesz to robił, to wyłączę parę rzeczy i włożę aluminiowy kombinezon. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim zestawie ?

http://www.unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=13444

 

warto ?Czy został sprawdzony przez kogoś z was, ktoś z was na nim lata ?

Cena przyzwoita , teoretycznie moc również ok . Zastanawiam się jak z zasięgiem , na oryginalnych antenkach .

 

Lepiej jest brać ntsc czy pall ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 420 TVL lepsza jest 520 TVL, od której lepsza jest 540 TVL, od której ... :rotfl:

To tak jak w aparacie foto - lepszy jest ten o większej rozdzielczości - pomijając inne plusy i minusy. Zwróć uwagę, że OSD w 3ciej kamerce dotyczy tylko programowania jej na kompie - to nie są dane wyświetlone na ekranie podczas lotu. Wyjasnił to DIEM kilka wpisów wyżej odp. na moje pytanie z tym związane. Ja czekam własnie na taką ale 540 TVL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.