Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie ma wplywu na transmisje, to analogowa a nie cyfrowa. Jakosc jest widoczna w goglach, jednak na laptopie czy monitorku nie widac roznicy.

 

Standardowo kamerki przychodzą z obiektywami 3.6mm - do takiego lepiej miec pantilt zeby sie porozgladac. Ja jednak polecam zawsze latanie na szerszym - 2.8mm. Widac duzo większy obszar, rowniez pod nami i ciężej sie zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na 2.8mm obraz nie jest już zakrzywiony?

Jest troche krzywy horyzont, ale i tak podczas lotu nie bedziesz zwracal na to uwagi.

 

Jakies zboczenie z tym zakrzywianiem, jakos gopro ma szerszy obiektyw od plytkowej + 2.8 i nikt nie placze z tego powodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc jest widoczna w goglach, jednak na laptopie czy monitorku nie widac roznicy.

Znaczy, że różnicy nie widać tylko w czasie podglądu? Rozumiem, że zapisany material już różni się między 420 a 540? Czy też nie?

Na malym ekranie nie widac zbytnio roznicy po prostu. Za malo pixeli zeby zauwazyc. Gogle daja obraz wielkosci sporego tv, tutaj juz widac.

 

Dla pocieszenia dodam ze latalem nawet na kamerce 320pixeli i bylo fajnie, nie widzialem tylko gołych gałązek na drzewach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na malym ekranie nie widac zbytnio roznicy po prostu. Za malo pixeli zeby zauwazyc.

Ale na TV 37" różnica będzie porażająca :mrgreen: czy też nie za bardzo? W końcu różnica w cenie prawie dwukrotna.

No zdecydowanie bedzie przy tych rozmiarach spora roznica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie bedzie przy tych rozmiarach spora roznica

Uff, to nareszcie jakiś plus :mrgreen: Zapytam jeszcze o ten video grabber - widzę na allegro różnice w cenie nawet 100% - rozumiem , że to tylko ceny różnych sprzedających za te same parametry? Niektóre maja w tytule Video, a inne VHS, to cały czas ten sam artykuł czy dwa różne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, dziś po 8 dniach od zamówienia przyszedł zestaw :rotfl: Rozumiem, że mogę podłączyć odbiornik i nadajnik do zasilaczy dodanych do zestawu i w ten sposób dokonać pierwszych prób? Natomiast zupełnie nie wiem jak podłączyć kamerkę do nadajnika. Ma on gwintowaną końcówkę do wkręcenia anteny, i wejście na wtyk(?) AV/in - rozumiem, że tu podłączm kamerę jackiem? Kamera z kolei ma dwa przewody ale na przejściówki.

Natomiat nadajnik nie ma wejścia - takiego jak odbiornik - pod zasilanie :(

Jestem w pracy teraz więc fotkiok 19 dopiero. Myślę jednak, że bez tego spokojnie wiecie o co chodzi i zanim dotrę do domu to napiszecie jak to podłączyć?

Czy nie mając jeszcze easycapa - zaskoczyła mnie szybkosc przesyłki :mrgreen: mogę to tylko dla podglądu podłączyć do TV lub dvd by mieć obraz zc kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o co pytasz bylo juz opisywane tutaj. Żółty kabel to sygnal video, czarny masa, bialy/czerwony audio. Poucinaj wtyczki i połącz wszystko za pomocą wtyków do serw albo cos innego malego, audio Ci nie potrzebne. Mozesz uzyc tv zamiast easy capa oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć dowolnego sprzętu z wejściem A/V In do prób.

 

Co do podłączenia, ja dostałem w komplecie taki kabelek

 

Dołączona grafika

 

Czerwone gniazdko to wejście na zasilacz. Czarna wtyczka to zasilanie kamery. Biały AV to sygnał Wideo, żółty - dźwięk.

 

Do Kamery był przewód z gniazdem do podłączenia zasilacza (zasilała ją ta czarna wtyczka) i Jack AV, Video.

 

Przewody były dość ciężkie, więc je zostawiłem i zrobiłem nowe z przewodu do serw i typowych wtyczek serwisowych od pakietów oraz serw. Zasilanie z Jacka, przerobiłem na JSB do pakietu 12V. Na wszelki wypadek kupiłem też gniazda i wtyczki Jack w tym samym rozmiarze co zasilacz i zrobiłem awaryjne przejściówki, żeby można było w razie czego podpiąć zasilacz, zamiast pakietu.

 

Po tych przeróbkach, mimo iż dałem cięższy silnik i większy pakiet, nadal było mniej o 30g.

Zysk wyłącznie na zmianie przewodów, minus cięższy napęd. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.