Skocz do zawartości

Owerek - Mój pierwszy szybowiec :D


jedrekxxd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym wam przedstawić budowę mojego Szybowiec(dla tych, którym zdrobnienie się nie podoba). I z góry chce podziękować koledze: piotrf3j/m za pomoc przy budowie:D Proszę o komentowanie i ocenianie pracy:D

 

 

To zacznijmy przygotowanie do centro:

Dołączona grafika

 

 

Tu widzimy profile po wyszlifowaniu:D

Dołączona grafika

 

Natomiast tu mamy początkowe wklejanie profili:

Dołączona grafika

 

Tu centro podczas sklejania:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jest taka reguła, że jak coś ma dumną nazwę NIM na nią zasłuży, to z reguły nie zasługuje... :wink: Np. taki Titanic... Dlatego, może poczekaj z tym "królem" na pierwsze loty, żeby się nie okazało, że zwykły chłopina do ziemi przywiązany... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się uszczypliwymi uwagami.Na tym forum naprawdę można się wiele nauczyć.Buduj modelik najlepiej jak potrafisz i posiłkuj się zawartą tu wiedzą a będziesz zadowolony.A jak nie będzie fajnie latał to kup sobie cosik z Modellotu...

latać będzie na pewno i uwag ze strony kolegów mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śpisz, depron się nie wrzyna?

Nie ma to jak pozytywna motywacja, skutecznie redukującą liczebność naszego grona... Jakkolwiek koledzy wyżej to ujęli, trochę w tym racji było. Bez choćby prymitywnego warsztatu i narzędzi trudno będzie Ci skończyć model, a efekt końcowy może być opłakany. Zwichrowane płaty, depron i pył sosnowy w łóżku i na dywanie, siniaki po ścierce mamy, zniechęcenie, lot modelu z okna jeszcze przed ukończeniem... :roll: Lepiej się przygotować, by radość tworzenia nie przerodziła się w szukanie winnych.

 

A jak nie będzie fajnie latał to kup sobie cosik z Modellotu... latać będzie na pewno i uwag ze strony kolegów mniej :wink:

Taaak... Tak poza docinającą ironią, to kolega ma rację :P Tylko poproś o bardziej przedni SC ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo świetna motywacja.

Na pewno koledze jest bardzo miło, że mimo starannego wykonania został tak brutalnie sprowadzony na ziemię.

 

Ja rozumiem, że można się czepić za niestaranne niechlujne wykonanie, ale za warunki pracy?

To nie jest od kolegi zależne, a jeśli stara mimo takich warunków to tym bardziej to doceńcie.

Zresztą ja sam zaczynałem w podobnych warunkach, a gdybym myślał tak jak Wy, to bym dopiero od roku mógł zacząć normalne robienie modeli, bo dopiero od roku mam normalną pracownię.

 

Ja naprawdę bym chciał, żeby moje prace w wieku 14 lat tak wyglądały jak Kolegi.

 

Naprawdę nie poddawaj się, a jednocześnie kombinuj coby zdobyć lepsze miejsce do pracy i naprawdę będzie dobrze.

Inna sprawa jest z radami dotyczącymi konstrukcji, tych się słuchać należy. Ale to inna bajka ;)

 

W każdym razie powodzenia, ja Ci kibicuje w budowie i czekam na dalsze relacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem fanem depronowych modeli może nie bede tutaj owijał w niepotrzebne słowa.

 

Jako od strony "warsztatowej" może i mało miejsca jest ale bez przesady, widziałem gorsze miejsca na budowę modelu :wink: Za moich dobrych czasów starczył kawałek podłogi i decha 100x30cm i jakoś się dało ... Można robić 1m model na 2,5m stole i i tak moze wyjść krzywo a więc nie widzę tutaj zbieżności ...

 

Bardziej niż sam kawałek blatu irytowałby mnie pył w pokoju, podłoga przypomina mi moją podłogę w warsztacie sprzed kilku lat ... Jak już zmuszony jesteś budować go w pokoju to pościel łóżko :wink:

 

No i także czekam na efekt twoich prac "na kolanie". Na ten moment wygląda wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.