Skocz do zawartości

Ogarnia mnie przerażenie.


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wojcio69, da radę ujawnic nick tego ktosia ?

A co, chcesz się z nich pośmiać, czy nauczyć, co to jest logika, mózg i modelarstwo??

Ty lepiej proś, żeby Twoich cytatów nie powstawiali.

 

 

Co do tematu... ze śmigłem rzeczywiście jest przerażające, ale pianka? Pamiętam, jak ciężko go przekonywaliście. I tu błąd, po jednym upomnieniu powinien wiedzieć, że jego model nie poleci, a jak nie dotrze to do niego, to niech zbiera na nowe wyposażenie.

 

EDIT: dla niewtajemniczonych cytat z SB:

[Wczoraj 17:41] Y/F-22: Kolin101, czy ty wiesz co to logika, mózg i modelarstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ja pisząc jakąś poradę, a przyznaję, że czynię to rzadko bo modelarstwem zajmuję się dopiero 4 lata i nie mam wiedzy bardzo bardzo bogatej, tak więc piszę ją tylko wtedy gdy jestem 100% pewny, że tak ma być jak piszę. Gdy tak nie jest po prostu milczę i oczekuję na wypowiedz bardziej doświadczonego modelarza, aby zobaczyć czy dobrze myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Właśnie dlatego ja pisząc jakąś poradę, a przyznaję, że czynię to rzadko bo modelarstwem zajmuję się dopiero 4 lata i nie mam wiedzy bardzo bardzo bogatej, tak więc piszę ją tylko wtedy gdy jestem 100% pewny, że tak ma być jak piszę. Gdy tak nie jest po prostu milczę i oczekuję na wypowiedz bardziej doświadczonego modelarza, aby zobaczyć czy dobrze myślałem.

dokładnie tak powinno się postępować... a nie pisać byle bzdury i licząc na kliknięcie "pomógł"... zresztą mój opis z tego szydzi...

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale ja pianką (nie do okien, inna, taka ci nie "rośnie") wypełniłem kratownicę w ogonie Easy Stara a potem nożykiem odciąłem naddatki, i według mnie bardzo wzmocniło to konstrukcję ogona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale ja pianką (nie do okien, inna, taka ci nie "rośnie") wypełniłem kratownicę w ogonie Easy Stara a potem nożykiem odciąłem naddatki, i według mnie bardzo wzmocniło to konstrukcję ogona...

to masz prawie jak wągiel czy lamiat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie chodzi o wytrzymałośc bo i tak ogon był by dobry tylko o to żeby kadłub był dobrze sklejony, tak to po prostu wylałem cały CA i przesmarowałem pędzlem po kadłubie , w ES SuperBeb-a ogon nie jest dośc dobrze sklejony i czuc jak się przesuwają połówki kadłuba pod palcami jak chodzi serwo ogonowe, ja tam mogę kleic model i rok ale ma byc to zrobione dobrze....nawet kołek ustalający z wykałaczki zrobiłem na ogonie żeby było równo sklejone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo wzmocniło to konstrukcję ogona...

:lol:

 

Jak sie dokładnie nie posmaruje klejem to jak sie ma dobrze skleić :?: A poza tym do sklejania takich dużych płaszczyzn zazwyczaj używa się jakiegoś kleju polimerowego a nie CA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przyczepiliście się akurat do pianki budowlanej?Bardzo dobry materiał,jak sie wykona porządną formę można bardzo ciekawe rzeczy odlewać,a i wcale pianka ta nie jest słaba....widziałem już model wykonany z pianki poliuretanowej wtryskiwanej do formy... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mnie też ogarnia czasem przerażenie jak czytam posty kolegi Y/F-22, w dziale heli...

często warto pomyśleć czy czasem nie udzielasz złych rad albo po prostu poczekać aż inni się wypowiedzą jeżeli nie jesteś czegoś pewny... poza tym ciekawi mnie kiedy zrobisz z kogoś lub z siebie kalekę przy pomocy helika... skoro masz takie podejście do samolotów to aż strach pomyśleć co może być napakowane w Twojego helika...

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To w jaki sposób rozwja się ten wątek, świetnie pokazuje aktualne tendencje na forum :(

Kolego Y/F-22, po pierwse uzupełnij swój profil. Po drugie zważ na kilka faktów: jak długo jesteś na forum, jak szybko dorobiłeś się ostrzeżeń. Wyciągnij wnioski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Y/F-22 był już kiedyś na tym forum i to wielkokrotnie pod innymi nickami ale zawsze wylatywał właśnie za pisanie postów które kompletnie nic nie wnoszą w nawet mogą zagrażć zyciu i zdrowiu innych. Niestety teraz tu jest amnestia i jakoś udało mu się tu utrzamać przez te 12 dni, ale zapewnie będzie tu dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto kolejny przykład "dobrej rady"

Zdanie jest moje takie iż samoloty puszczane z ręki to nieporozumienie tzn. jezeli samolot jest oblatany, wyważony = czyli lata jak powinien to oczywiscie z reki jest ok ale nie w takiej sytuacji kiedy nie wiadmo jak samolot zareaguje.

 

Dlatego następny samolot będzie na pewno z podwoziem. Co proponujecie ? Jeszcze raz Zefir tylko z podwoziem czy coś może jeszcze innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym do sklejania takich dużych płaszczyzn zazwyczaj używa się jakiegoś kleju polimerowego a nie CA...

Wiem że się używa ale nie ma takiego przykazania że trzeba tylko polimerem kleic, ja kleje kadłuby CA i przyśpieszaczem i trzyma, o ile się ma wprawę bo inaczej :ass:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.