Skocz do zawartości

Ogarnia mnie przerażenie.


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na tym forum stosunkowo nie długo. Zdecydowanie dłużej zajmuję się modelarstwem. Nie jestem jakimś super znawcą tematu, chodzącą encyklopedią modelartwa czy jakąkolwiek inną ALFĄ czy OMEGĄ, ale jak czytam co niektóre porady (zwłaszcza nastoletnich modelarzy), to ogarnia mnie przerażenie.

Przykłady:

...to złamane skrzydło od EG sklej taśmą pakową i możesz dalej latać.

... jak śmigło Ci haczy o belkę kadłuba to przytnij je ostrymi nożyczkami a miejsce cięcia starannie odmierz cyrklem.

... skoro kołpak odkleił się od ramienia do którego przykręcasz lopatki śmigła przyklej go na jakiś klej epoksydowy choćby poxylina.

... pęknięte śmigło możesz spróbowć skleić jakimś klejem cyjanoakrylowym.

Można by tych fenomenalnych a zarazem błyskotliwych pomysłów jeszcze tutaj trochę napisać.

Czy ludzie na prawdę nie zdają sobie sprawy jakie siły działają na model i układ napędowy w czasie lotu? Czy na prawdę nie mają tej świdomości, że latające modele RC to nie papierowe samolociki czy modele z napędem gumowym (osobiście ani do jednych ani do drugich nic nie mam).

Jeżeli tak, to jestem za tym aby zaczęto wydawać licencję na pilotowanie modeli RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

niestety świata nie naprawisz , a tak to juz jest że to hobby jest coraz popularniejsze i tańsze a co za tym idzie bardziej dostępne dla młodych ludzi , jak ja zaczynałem z modelami RC a był to rok 2005 to w miarę najtańczy zestaw RTF modelu styro kosztował ok. 1000PLN teraz możesz mieć model RTF za 200-300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za... Opisy na GG zawsze potrzebują inspiracji. :twisted:

No i te "wspomnienia" po latach. Wchodzi taki modelarz po 40-ce, "mistrzu" do niego mówią na forum, a tu czyta jak to kiedyś radził śmigła klejem lepić i łezka w oku się kręci... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wojcio69, ja co chwilę raban o to podnoszę. Ostatnio nie dalej, jak tydzień temu:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=291186&highlight=#291186

- ale to wołanie na puszczy. Za to cięgi za każdym razem obrywam za wymądrzanie się i sianie defetyzmu.

Chyba musimy przywyknąć albo... zmienić lokal na bardziej kameralny ;-)

 

 

Moje prywatne krucjaty przeciw smarkatej ignorancji już chyba wszyscy znają i zapewne mają dosyć. Basta. Tu też przychodzi więc przywyknąć albo... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Deem - chodziło mi o to że jak pozbierasz takie "złote myśli" to ci miejsca zabraknie bo co niektórzy produkują je z zadziwiającą prędkością.

 

Ładziak - walcz, nie poddawaj się. Czasami mocno uszczypliwy komentarz to jedyna metoda na ćwierć-inteligencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

... pęknięte śmigło możesz spróbowć skleić jakimś klejem cyjanoakrylowym.

Co gorsza, niektóre z tych "dobrych rad" prostą drogą mogą prowadzić do kalectwa...

A tu już kończą się żarty, nasze zniesmaczenie itd.

Cóż, nie chcę rozpoczynać tu zbędnej dyskusji, ale gołym okiem widać, że od czasu zmian moderatorów, takich"kwiatków" przybywa w zastraszającym tempie...

Drodzy Moderatorzy, zakasać rękawy i do pracy nad Neo Kidami :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

MiQ - myślę że koledze chodzi o pewien punkt regulaminu:

 

Ostrzeżenie- punkty karne ( czerwony pasek ) użytkownik otrzymuje za :

(...)

- świadome wprowadzenie w błąd innych użytkowników forum wynikające zazwyczaj ze swej niewiedzy, złośliwości, czy też "wydawania mi się" itd.

(...)

Może nie tyle banować co "podkreślać" takiego delikwenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co, banować każdego takiego kretyna ? Nie bardzo wiem, jak taka praca miałaby wyglądać...

Nie banować. Dawać ostrzeżenie za każdą idiotyczną poradę. Albo delikwent się opanuje, albo sam zbanuje...

 

Jest jeden problem. Zostało ustalone, że restrykcje mają być ograniczane. Zwróćcie w związku z tym uwagę, jak szybko postępuje degradacja forum! Proponuję wszystkich pomysłodawców tej całej "amnestii" na moderatorów. Niech piją piwo, które naważyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo rzeczywiście stworzyć dział "Najgłupsze rady" i wyszydzać kretynów + ostrzeżenie (docelowo krawat).

Znam takiego, który stracił oko przez pęknięte śmigło.

Niektóre rady wprost do tego prowadzą :evil:

Trudno ograniczać różnym (inteligentnym inaczej) możliwość wypowiedzi, ale dorwie się taki do klawiatury i klepie bez opamiętania, inaczej nie czuje, że żyje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się uśmiałem czytając pierwszy post, ale tak naprawdę to jest przerażające jak piszesz. Jakiś fąfel z bogatą wyobraźnia strzeli "genialną" radę a drugi fąfel przeczyta i bezkrytycznie zastosuje i zrobi z siebie lub kogoś postronnego kalekę. Śmieszne to zarazem jak się czyta i tragiczne. Jestem za karaniem takich pomagierów. A dział na takie kwiaty powinien powstać ku radości doświadczonych i przestrodze zielonych modelarzy.

P.s.

Gumówki też są niebezpieczne bo sobie można oko wyprać jak się nie myśli. Modelarstwo to sport i hobby dla myślących, choć i tym się przytrafiają wypadki, bo chwila nieuwagi i np można mieć spotkanie z kołpakiem ze śmigłem składanym, jak ja, gdy się spieszyłem...

Tak czy siak, takich pomysłowych pomagierów powinno się tępić, bo z tego tylko nieszczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Paweł aż byś się zdziwił ilu takich gostków by się zebrało. Niedawno próbowaliśmy nawrócić na właściwą drogę kolesia, który budował model z pianki budowlanej (taka w spreju, która do wypełniania szlelin przy montarzu okien jest wykorzystywana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.