Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mieczotronix, dobrze, że skopiowałeś tego posta tutaj - bo nie muszę odpowiadać ;-) ... żartuję! :D .

Od siebie modę dodać, że mam kółka o średnicy 42 mm i ląduję na betonie. Do wysokiej trawy będą raczej za małe.

Co do tylnego kółka to sam się zastanawiałem, czy warto robić, bo ster kierunku jest bardzo skuteczny na betonie. Nie będę robił. A w wysokiej trawie to koledze się chyba w ogóle nie przyda.

Folii zużyłem chyba niecałe 4m. Chyba, bo kupowałem kilka kolorów, czerwonego mi zabrakowało, wiec dokupowałem, a dodatkowo zchrzaniłem jedno krycie białym i musiałem poprawiać :roll: .

 

APELUJĘ! Tego typu pytania zadawajcie śmiało na forum! Po to właśnie jest, i po to jest ten wątek :D .

 

 

PS.

Motylasty, no nie mogę - co spojrzę na te fotki, to się śmieję jak głupi do sera :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja folia była po 2mb, czyli razem 4 bodajże

 

potwierdzam sterem kierunku nawet da radę zawrócić o 180 stopni na trawniku (trawa długa ale równa). Na kostce to jak na lodowisku. Ja zamiast blaszką na tą płozę z tyłu nakleiłem kawałek taśmy, jaką spinają pudełka w MediaMarkcie - taka pancerna plastikowa do zgrzewania - Najlepiej nakleić ją chyba jakimś elastycznym klejem, bo raz naklejona na CA odpadłą od wibracji powstałych podczas szorowania po kostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lutować kable z regulatora lecą 3x czarny a w silniku żółty, czerwony, czarny

Podłączyć i sprawdzić, czy kręci się w dobrą stronę. Jeśli nie, zamienić 2 dowolne kable miejscami. Przynajmniej tak się robi w "dużych" (no, kilka kW) trójfazówkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pacan ze mnie. Czyli patrzeć na śmigło, kable obojętnie jak, jak ma kręcić się odwrotnie zamienić jeden z nich z obojętnie jakim drugim i po kłopocie. :)

 

Edit:

silnik zakupiłem WELGARD 22 12 15 i tam zalecane jest śmigło 8*4 przy pakiecie 3 celowym. Na razie będę zmuszony latać na 2 celowym, czy mogę dać większe śmigło np. 9*4 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak.

Abyś miął 100% pewności podłącz amperomierz i sprawdź ile prądu jest pobierane z baterii.

Jeśli moc układu nie przekracza mocy zalecanej dla tego silnika to wszystko jest o.k.

 

Np. (liczone dla średnio rozładowanego pakietu)

dla śmigła 8x4 silnik pobiera 16A czyli moc to 16x 11,4= 182W

dla śmigła 9x5 silnik pobiera 22A moc 22x7,4=168W .

 

Oczywiście jest to bardzo uproszczony sposób dobierania silników ,pakietów i śmigieł, ale daje orientację, co się dzieje z silnikiem ,reglem i baterią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik zakupiłem WELGARD 22 12 15 i tam zalecane jest śmigło 8*4 przy pakiecie 3 celowym. Na razie będę zmuszony latać na 2 celowym, czy mogę dać większe śmigło np. 9*4 ??

 

ja latam na tym silniku moim acro 3d coś około 450g najciekawsze osiągi /subiektywnie/ są ze śmigłem APC 10/5 ale spokojnie lata się na gws 9/5HD 10/6HD próbowałem też na 11/47 miękim super ciąg ale model lata strasznie wolno super do treningu zawisów /ale mam problem z wibracjami /śmigło przewiercone na oś 5MM/ a pakiet to 3s wow1700 wna żadnym z tych śmigieł nie zaobserwowałem przegrzewania się silnika , pakietu czy regulatora /wow30A/ :D

 

sorry :oops: nie zauważyłem że chcesz latać na 2 celach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Znowu zadam bardzo laickie pytanie, ale wychodzę z założenia - jak nie wiem pytam.

Mój extrim stoj już gotowy do oklejenia (jutro wrzucę fotki szkieletu :)) i mam kilka pytań:

 

1) czy część centropłata również jest oklejona folią?

2) czy okleję samolot używając zwykłego żelazka czy muszę zaopatrzyć się w modelarskie (folia SolarFilm)

3) rozumiem że płat nie jest wklejany na stałe, tak jak nie wkleja się części kadłuba na której spoczywa kabina. Płat trzymany jest przez 2 mocowania z przodu i jedno z tyłu (zresztą źle zaznaczone w instrukcji aby wkleić), a część kadłuba trzyma się na 2 bolcach i od góry śróbka. Dobrze rozumuję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.