Skocz do zawartości

Dziewczyny w modelarstwie


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Taka refleksja mnie naszła czytając tematy z forum, ale nie ma wśród nas dziewcząt. Chyba, że ja o tym nie wiem, a One się nie ujawniają. Jak to jest ? Czy modelarstwo to hobby wyłącznie męskie ? Widziałem wielokrotnie dziewczyny z nadajnikami w ręku doskonale pilotujące modele (piękny widok :D ). Dlaczego się ukrywają i nie zabierają głosu w burzliwych dyskusjach na forum ?

Dziewczyny odwagi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dziewczyny nie maja anten :mrgreen:

Eeeeeeeee tam, różnica między płciami jest niewielka...

Z tyłu podobni, a z przodu pasują....

 

 

Daaaaawno temu krążył dowcip o pani, która na balu przebierańców zjawiła się naga. Na pytanie zaszokowanych organizatorów odpowiedziała, że jest przebrana. Za radio.

Fale ma - piękne bujne loki,

Gałki ma - jędrne, kształtne piersi,

Gniazdko także ma.

A wtyczka na pewno sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o tę liczbę. Dlaczego tylko jedna ? Na innym forum dotyczącym modelarstwa szkutniczego są dwie lub trzy (nie pamiętam dokładnie), ale ubolewam nad tym, że można Je policzyć na palcach jednej dłoni.

W modelarni, którą prowadziłem w szkole przed wyjazdem do Anglii były trzy dziewczynki. Bardzo dzielnie dawały sobie radę nie odstając od chłopców. A jaki widok na imprezach modelarskich :D !!

 

 

P.S.

Napiszcie, czy znacie jakąś słynną postać kobiecą z modelarstwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, czy znacie jakąś słynną postać kobiecą z modelarstwa ?

[...]

Każdy zawodnik wykonuje pięć konkursowych lotów a sędziowie mierzą ich czasy, od sumy których zależy lokata tego zawodnika. W tegorocznych Mistrzostwach doskonale spisali się młodzi gliwiczanie, członkowie Aeroklubu Gliwickiego, zdobywając cztery medale. Mistrzem Polski w kategorii juniorów młodszych został Mikołaj Stryja ( inst. Stanisław Kubit) a Wicemistrzem Szymon Skwara ( inst. Stanisław Paździorek). Obydwaj zawodnicy należą do Klubu Modelarza Społem PSS Gliwice. Na miejscu trzecim uplasował się Paweł Szatkowski z Rybnika. Złoty medal w kategorii juniorów wywalczył gliwiczanin Konrad Żurowski ( inst. Czesław Ziober) a srebrny kolejna reprezentantka GSML Katarzyna Szymańska ( inst. Piotr Szymański).Medal brązowy zdobył Jakub Karch z Istebnej.

[...]

 

ano proszę Cię bardzo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, czy znacie jakąś słynną postać kobiecą z modelarstwa ?

Aleksandra Warakomska-OSiR Suwałki 2007 2008 mistrzyni polski indywidualnie i drużynowo. W tym i poprzednim roku też zdobyła chyba kilka mistrzostw. Więc dziewczyny działają w modelarstwie, ale tylko ukrywaja się przed takim gronem chłopów :twisted: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej klasie F1E w której startuję jest parę zawodniczek :) juniorek

Dominika Drmlova-Słowacja

Aurelie Trachez- Francja

Clarisse Trachez-Francja

Giulia Sartori-Włochy

Dorotya Sarusi Kis-Węgry

no i moja córa hehehe Kasia Szymańska

 

 

Janek hehehehheeee nie mogłem cały monitor popluty hehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest kobiet ,bo One raczej nie mają pociągu lub zmysłu do myślenia technicznego.

Po prostu natura obdarzyła je innymi zdolnościami, dobrze że są w śród nich wyjątki.

Tak na boku to chyba bym nie wytrzymał jak moja nadawała by i na lotnisku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że strasznie mi imponuje jak dziewczyny biorą się za dziedziny, w których za zwyczaj dominują faceci. Czy to w sportach motorowych, czy tak jak tu w modelarstwie i wielu innych dziedzinach. Trzeba mieć sporo odwagi, hartu ducha i samozaparcia żeby przebić się jak i wytrzymać z nami facetami. Nie wiem jak Wy, ale ja zauważyłem, że jak zaczynamy (my faceci) gadać na "nasze" tematy a jest w śród nas lub są dziewczyna/y to natychmiast przybieramy ton i sposób wypowiedzi taki, że to tylko My znamy się na tym świetnie i to tylko my mamy w tej materii jedyną słuszną rację. Panowie tak pomyślcie w spokoju duszy czy nie jest tak!!. Oczywiście zaraz się zacznie ABSOLUTNIE NIE. No cóż ...

No i może właśnie to trochę (lub może bardzo) odstrasza dziewczyny z naszych kręgów zabawy. (nie mogłem znaleźć dobrego słowa)

Szkoda wielka, że dziewczyny nie uczestniczą w większej ilości w naszych tematach, bo jak pewnie większość facetów wie, gdy jest w naszym gronie dziewczyna to nasza zabawa jakoś nabiera innego LEPSZEGO kolorytu i jest według mnie lepsza(ta zabawa).

Dziewczyny nie chowajcie się w cieniu, jesteście równe jeśli nie lepsze od nas.

 

PS

marcin_cbr

Przypuszczam,że dokładnie na odwrót jest na forum krawieckim.

 

Tu bym był ostrożny, ponieważ faceci w kuchni i w krawiectwie zdominowali te

zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad fajnie to opisałeś i ta wypowiedź o dyskusji na sprawy techniczne, że to tylko my - faceci mamy rację wynika pewnie z natury, że chcemy dominować w tym "stadzie". Ale prawda jest taka, że wiedza nie zależy od płci tylko od wiedzy - ile się ma w głowie i od zdobytego doświadczenia.

Mnie również bardzo podoba się kobieta z nadajnikiem pilotująca model. Chociaż do modelarstwa (myślę tutaj wyłącznie o rekreacyjnym lataniu) kojarzonego trochę z zabawkarstwem to chyba my bardziej jesteśmy dziecinni. A na widok dużego modelu to każdy facet się uślini :wink:

Ciekaw jestem po ilu wpisach odezwie się w końcu upragniona kobietka - modelarka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.