Skocz do zawartości

samodzielne wykonanie silnika.


psioter5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zawor to wal korbowy, Instruktor ty masz w podpisie kazdy latac moze wiec jak kazdy ti i babka tez

I. Radzę przestań się kompromitować i nie brnij w to dalej bo tylko sobie szkodzisz. Posłuchaj rady doświadczonych osób i zacznij od zdobywania wiedzy. Przygotuj plany, umieść rysunek techniczny, sprawdzimy i pomożemy. Sam pracowałem, jako konstruktor i technolog w dużym zakładzie, więc jeżeli będę mógł to Ci pomogę.

 

II. Anonimowość związana z Internetem oraz młody wiek nie zwalniają Cię z zachowania szacunku do innych ludzi, a wręcz przeciwnie. Pamiętaj, że osoby, z którymi próbujesz polemizować mogą mieć nawet wnuki w Twoim wieku - przydałoby się więcej pokory.

 

III. Pozwolę sobie jeszcze zwrócić Ci uwagę, że okno, w którym wpisujesz odpowiedź posiada prosty słownik ortograficzny i zaznacza podstawowe błędy. Proszę zacznij tego używać, bo słowa zapisane w taki sposób: "dziękóję" "żułtodziobem" "zaczołem" - nie da się czytać. A jak Ci się wkradnie błąd to zawsze jeszcze można odpowiedź edytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_Max, musiało Ci coś umknąć bo psioter5, robi silnik na podstawie planów :evil:

 

Pozwolę sobie jeszcze zwrócić Ci uwagę, że okno, w którym wpisujesz odpowiedź posiada prosty słownik ortograficzny i zaznacza podstawowe błędy

a to już zależy od przeglądarki

 

jak widać nikt nie jest doskonały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekrc, a czytałeś cały wątek czy tylko zdjęcia oglądałeś?

przepraszam jednak było napisane ,

ale w tym temacie ciężko jest się ciężko czegoś doczytać ,bo to jest jedna wielka kłótnia i wyśmiewanie.

W książce W.Schiera jest krótki opis silnika do amatorskiego wykonania i m.in. wskazany jest tam zawór silnika samochodowego jako materiał na wał korbowy amatorskiego silnika modelarskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_Max, musiało Ci coś umknąć bo psioter5, robi silnik na podstawie planów :evil:

 

Pozwolę sobie jeszcze zwrócić Ci uwagę, że okno, w którym wpisujesz odpowiedź posiada prosty słownik ortograficzny i zaznacza podstawowe błędy

a to już zależy od przeglądarki

 

jak widać nikt nie jest doskonały :wink:

 

1-Robi je na podstawie swojej fantazji którą poukładał sobie w głowie.

 

2-A może jest dys... coś tam ?

 

3-I proszę o szacunek dla Instruktora bo głową ręczę, że wiedzy do tego Pana brakuje nam wszystkim co najmniej o kilka lat świetlnych. :evil:

 

 

 

Edit:

 

A tutaj dla Autora tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są rysunki tego silniczka:

http://modelenginenews.org/plans/BollAero18.pdf

Znalazłem też kilka fotek w sieci:

http://www.flickr.com/photos/33383121@N04/page2/

Swoją drogą mam propozycję aby powściągnąć swoje emocje i, niezależnie czy kolega zbuduje silnik czy nie, ograniczyć się do wpisów merytorycznych. To dla tych, którzy chcieliby kiedyś skorzystać z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-I proszę o szacunek dla Instruktora bo głową ręczę, że wiedzy do tego Pana brakuje nam wszystkim co najmniej o kilka lat świetlnych

na jakiej podstawie tak twierdzisz?

 

-Zdjęcie wału na pryzmie nie wnosi do tematu nic,

- dlaczego krytykujecie kogoś kto chce zrobić coś sam?

-widze samych inzynierów konstruktorów i innych bogów, Czy nie lepiej jest popierać zapał niż go dusić?

To tyle z mojej strony, ciężko się czyta temat w którym jedna osoba jest wysmiewana i wyszydzana przez 15 innych :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh dla tych co nie czytają PLANY POSIADAM A NIE BUDUJĘ Z FANTAZJI. Posiadam zalecaną książkę i z niej czerpię potrzebną wiedzę. na razie nie wstawię fotek bo docieram cylinder, a to potrwa.

I dobrze. Plany i wskazane tam materiały pozwalają zbudowac działający silnik. Tak mi się przynajmniej wydaje :D

Opisałbyś technikę docierania i docierak. Jaka pasta? Ile zbierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh dla tych co nie czytają PLANY POSIADAM A NIE BUDUJĘ Z FANTAZJI. Posiadam zalecaną książkę i z niej czerpię potrzebną wiedzę. na razie nie wstawię fotek bo docieram cylinder, a to potrwa.

 

Wreszcie zaczyna się coś dziać i piszesz konkretnie :)

 

 

Do dzieła bo piwo się grzeje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem dla Waszego dorobku i wiedzy ,ale zbudowanie silnika domowym sposobem przy posiadaniu dobrej wiertarki,tokarki i materiałów to sprawa całkiem wykonalna dla człowieka któremu się chce.Dlaczego piszecie takie idiotyzmy.Takie silniki wykonują ludzie nie kosmici.Co uważacie ,że wykonanie tłoka i dopasowanego cylindra to sztuka zarezerwowana tyko dla genialnych techników????Myslałem ,że na tym forum są ludzie którzy oprócz wiedzy dysponują także potencjałem umiejętności w zakresie mechaniki ,materiałoznastwa itd. ale widać myliłem się.To co tutaj wielu z Was Panów pisze jest wręcz tragiczne i swiadczy ze potraficie tylko sklejać drewno ,a aparatury znacie tylko z wyglądu.Posiadając tokarkę,wiertarkę,materiał(prosty do zdobycia) i co najważniejsze zapał i nie dwie lewe ręce to rzecz do wykonania i zastanówcie się najpierw jak postanowicie cos napisać bo to co tutaj pisze wiekszośc to TRAGEDIA PANOWIE-WSTYD !!!!!Kazdy głupi moze kupic, ale samemu zrobic to juz tylko wybrani i nieliczni potrafią. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

- dlaczego krytykujecie kogoś kto chce zrobić coś sam?

-widze samych inzynierów konstruktorów i innych bogów, Czy nie lepiej jest popierać zapał niż go dusić?

To tyle z mojej strony, ciężko się czyta temat w którym jedna osoba jest wysmiewana i wyszydzana przez 15 innych

Jeżeli bijesz do mnie to nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Napisałem że jestem inżynierem i zadeklarowałem pomoc, nigdzie nie szydziłem i się nie wyśmiewałem w tym wątku. A zaprezentowana konstrukcja na słabej jakości zdjęciach na razie mnie nie przekonuje, podobnie z resztą jak sama idea jego budowy, ale to już nie moja sprawa.

 

Поҗивём увидим...

- dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Поҗивём увидим...

i Jak tu Cię nie lubić :lol:

Na poczatku swojej kariery zawodowej (zaczynałem w narzędziowni na SIP-ie -,niektórym cos to mówi) tez podjąłem temat budowy silnika, ale po wykonaniu cylindra i części karteru stwierdziłem ze szkoda czasu. Firma lotnicza działajaca w owych latach w moim mieście też podjęła temat produkcji silników , nawet mam gdzieś jakieś częsci od nich.Silnik zadziałał, ale szybko przestał i produkcji nie uruchomiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem dla Waszego dorobku i wiedzy ,ale zbudowanie silnika domowym sposobem przy posiadaniu dobrej wiertarki,tokarki i materiałów to sprawa całkiem wykonalna dla człowieka któremu się chce.Dlaczego piszecie takie idiotyzmy.Takie silniki wykonują ludzie nie kosmici.Co uważacie ,że wykonanie tłoka i dopasowanego cylindra to sztuka zarezerwowana tyko dla genialnych techników????Myslałem ,że na tym forum są ludzie którzy oprócz wiedzy dysponują także potencjałem umiejętności w zakresie mechaniki ,materiałoznastwa itd. ale widać myliłem się.To co tutaj wielu z Was Panów pisze jest wręcz tragiczne i swiadczy ze potraficie tylko sklejać drewno ,a aparatury znacie tylko z wyglądu.Posiadając tokarkę,wiertarkę,materiał(prosty do zdobycia) i co najważniejsze zapał i nie dwie lewe ręce to rzecz do wykonania i zastanówcie się najpierw jak postanowicie cos napisać bo to co tutaj pisze wiekszośc to TRAGEDIA PANOWIE-WSTYD !!!!!Kazdy głupi moze kupic, ale samemu zrobic to juz tylko wybrani i nieliczni potrafią. :D

 

 

A mi sie wydaje ze to do mnie najbardziej Pijesz...

 

 

Więc coś się wypowiem.

 

 

 

Kiedyś dawno temu gdzie miałem jakies 2-5 lat. młodzieży wystarczyło powiedzenie nie rób tak bo to nie ma sensu, lub Cie na to nie stać. W dzisiejszych czasach młode osoby myślą , że wszystko jest wykonalne wystarczy dobry pomysł. I niestety , ale zwykłe proste tłumaczenie jak 20lat w stecz nie wystarcza aby komuś coś uświadomić. W dzisiejszych latach jest potrzebny inny język, aby dotrzeć do ludzi.

 

 

 

A najlepiej było to dostrzegalne kiedy Ty miałeś lat naście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.