Skocz do zawartości

samodzielne wykonanie silnika.


psioter5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej by było gdyby cały post został przeniesiony do archiwum, do momentu, gdy zrobiony silnik odpali i pokręci jakimś śmigłem.

Bo takie usuwanie samych uwag krytycznych, a zostawienie tylko pochwał niczego dobrego nie wnosi.

Wiem dobrze, że ludzie robili i robią samodzielnie spalinowe silniki modelarskie, w tym i Polacy. Kiedyś też miałem okazję zobaczyć na Discovery, jak człowiek w domowym warsztacie budował silniki wielocylindrowe, gwieździste, czterosuwowe, które kręciły śmigłem o średnicy co najmniej pół metra (nawet mam gdzieś kasetę VHS). Przecież taki silnik nie musi mieć trwałości i osiągów sinika produkowanego masowo.

Bardzo chcę aby udało mu się zrobić do końca ten silnik, ale z wypowiedzi autora postu wyraźnie wynika, że on nie zbuduje modelu silnika, który by dało się uruchomić. Przynajmniej na razie, dopóki nie zdobędzie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Z drugiej strony, modelarstwo to nie tylko latanie 3D czy FPV, to również budowanie modelu silnika.

I nawet gdyby nie udało mu się go dokończyć i uruchomić to i tak dużo się nauczy. A czy jest choć jeden modelarz budujący modele samolotów, który by mógł powiedzieć, że wszystkie modele, które budował to dokończył i ulotnił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł masz fajny i za to szacun. Sam chciałem robic cos takiego ale zawsze problem pojawia się w wale korbowym czy wałku rozrządu. W domu nie do wykonania , utwardzenia itp. Jak cała reszta -karter, cylindy, a raczej ich obudowa, czy głowic,a tak na wale stawało.

Zobacz sobie to, jak się robi ładnie

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko można zrobić ,tylko na pewno bez specjalistycznych narzędzi ,odpowiednich materiałów nie da się zrobić silnika który będzie miał jakieś tam osiągi.Zwykłą tokarką toczyć cylinder? Jakie to będzie miało sprężanie ?Jaką tolerancje pasowania ?Przecież tłok w związku z rozszerzalnością cieplną metalu zmienia swój kształt podczas pracy więc jest ,,zowalizowany'' ?A kwestia wyważenia układu korbowodowo-tłokowego ?.Bez planów to chyba marne szanse bo jak dobierzesz czasy rozrządu ?(umiejscowienie okien w cylindrze?) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spokojnie Koledzy, jest jeszcze sporo czasu - ja osobiście pokuszę się o ostateczne podsumowanie tematu 1 kwietnia tego roku - wtedy minie magiczne pół roku. Termin końcowy w którym silnik miał powstać - wyznaczony w ramach dżentelmeńskiej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwoliłem sobie przeczytac cały temat i wniosek nasuwa się jeden wiekszość osób wypowiadająca sie w tym watku nie ma nic konkretnego do powiedzenia.Wiedza wiekszości osób na temat budowy silnika spalinowego jest wręcz tragikomiczna.

To przecież prowokacja !.

Fachowiec się znalazł.

Jak możesz pisać takie rzeczy do ludzi, którzy od najmłodszych lat dziecięcych zajmują się modelarstwem i mają tyle lat co Ty a nawet więcej.

Chętnie poczytałbym Twojej polemiki z Pawłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć :!:

Cała technologia wykonana silnika, krok po kroku. :idea: (klikać na kolejne zdjęcia)

http://picasaweb.google.com/Tug423/RW29DieselEngine#5439872435949076114

http://www.model-engineer.co.uk/forums/postings.asp?th=37520

 

Dołączona grafika

 

...raczej nie do "wyklepania" w piwnicy.. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.