Skocz do zawartości

Licencje 2011


Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad sensem wstrzymania się :)

Czy to znaczy ze Apel wysłany po 5 bedzie miał wiekszy wpływ na cokolwiek?

Celem Apelu jest dodanie kolejnego głosu/argumentu aby zmienic stanowisko AP do rozmow z Zarządem.

Obawiam się ze robienie tego na raty mija się z celem.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wstrzymywanie się nic nie daje jak widać. AP tworzy grono modelarskie, czyli my.

To nie prywatna firma tylko instytucja, na którą mamy wpływ.

Członkowie KM to my, to reprezentanci modelarzy.

Zresztą myślenie że ktoś pomyśli o nas jest błędna z założenia, ponieważ jak widać nie myślą o nas.

Chcesz coś osiągnąć, weź sprawy w swoje ręce i działaj.

Pasywne podejście doprowadzi do sytuacji jak widać.

Wszystko można zrobić siłą w kupie, jak każdy będzie czekał to nic to nie da.

Gorzej nie będzie, a bardziej obrazić się już modelarzy nie da.

Wszystko można zrobić z rozwiązaniem tego syfu też, oby w kupie i siłą.

A jak ktoś uważa że nie mam racji, to niech dalej płynie z prądem i nic nie gada.

Bez konkretnych ruchów naprawdę nic nie zmienimy.

Polskie modelarstwo tworzą modelarze, czyli MY ! a nie grupa ludzi którym się wydaje że mają totalną władzę i mogą z tym robić co chcą.

A jak będą chcieli to będą licencje za 1000 zł. Też zapłacicie ?

A dlaczego nie będą chcieli żeby tyle kosztowały, co stoi na przeszkodzie ?

Otóż na przeszkodzie stoją modelarze czynni, aktywni i dbający o siebie i o swoje wartości.

Zachęcam do oddania swojego głosu przeciw dyktatorskiemu postępowaniu KM i traktowaniu modelarstwa w Polsce jak swojego folwarku.

Każdy głos się liczy !

Głos nieoddany to licencje po 1000 zł i przyzwolenie na panoszenie się w naszym modelarskim świecie Lordów i Panów jak po swoim folwarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moim zdaniem ten protest jest drogą w dobrym kierunku bo w jedności siła.Musimy uzmysłowić warszawce i KM że oni są dla modelarzy a nie odwrotnie.KM jeżeli nie potrafi tego zmienić niech podda się do dymisji bo reprezętuje całe środowisko modelarskie a nie swoje wąskie cele.Jeżeli AP nie zmieni swojego stanowiska należało by wycofać wszystkie imprezy z kalędarza i nie wykupować licencji tylko czy środowisko modelarskie sttać na to.A tak prawdę mówiąc można zignorować ostatnią uchwałę AP bo nie istnieje nowy regulamin przyznawania licencji i na stronie AP wiśi stary wnisek na wydanie licencji a idąc dalej powstała jakaś uchwała do której niema przepisów wykonawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy paralotniarze spotkali się z zarządem AP

i ja juz nic z tego nie rozumiem jest uchwała ale ma na celu tylko wywołanie dyskusji hehehehe

poczytajcie sami :

 

W dniu 28 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Aeroklubu Polskiego z przedstawicielami Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego. W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciel Komisji Lotniowo-Paralotniowej przy AP oraz przedstawiciel kadry narodowej. Rozmowa dotyczyła problemów i przyszłości sportu paralotniowego i lotniowego.

 

Poruszone zostały między innymi tematy dotyczące interpretacji zapisów Kodeksu Sportowego FAI. Przedstawiono opinie środowiska paralotniowego i lotniowego w sprawie planowanego sposobu przyznawania sportowych licencji FAI. Członkowie Zarządu AP poinformowali, że zapisy uchwał w sprawie opłat za licencje sportowe, które znalazły się na stronie internetowej, są na razie projektami i mają za zadanie między innymi wzbudzić dyskusję w środowisku. Zarząd PSP przedstawił propozycje działań na rzecz rozwoju sportu paralotniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze cala dyskusje od poczatku, no i coraz bardziej nie rozumiem zarzadu AP. Jakim cudem zapisy na stronie internetowej dot. oplat sa narazie projektami? Przeciez caly czas wszyscy mamy na mysli licencje 2011, wiec dyskusje i wszelkie zmiany powinny byc wprowadzone do konca ubieglego roku tak, aby od 1 stycznia br zainteresowani mogli ubiegac sie o dokument (wiem ze wszelkie zawody zaczynaja sie w okolicy maja).

Jesli zle rozumiem to prosze o poprawienie mnie i wskazanie bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wiem ze wszelkie zawody zaczynaja sie w okolicy maja).

A mnie własnie ominęły zawody w Australii i w klifowym raju w Nowej Zelandii.

Z kolegami z F3F 3City Teamu własnie tam się wybieraliśmy, ale niestety zarząd będzie musiał oddać za bilety, sponsorowane przez znana wszystkim firmę produkującą nadajniki. A dlaczego ? Bo monopolista każe należeć do Aeroklubu, żeby wystartować w zawodach międzynarodowych ! Czyli zakazał mi wyjazdu, a ja zgodnie z umową nie mogę reprezentować żadnej innej firmy instytucji a AP nie może narzucić takiej klauzuli.

I tak własnie się cofnęliśmy do głębokiego średniowiecza o czasach Gierka nie wspominając.

Kurcze przecież taka sama dyskusja była w zeszły roku i po co zmieniać to co już było wygadane i opisane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ci niektórzy są członkami Komisji Modelarskiej AP.

I jak czytam takie brednie jak poniżej to scyzoryk mi się w kieszeni otwiera.

Wstrzymywanie się nic nie daje jak widać. AP tworzy grono modelarskie, czyli my.

To nie prywatna firma tylko instytucja, na którą mamy wpływ.

Członkowie KM to my, to reprezentanci modelarzy.

Zresztą myślenie że ktoś pomyśli o nas jest błędna z założenia, ponieważ jak widać nie myślą o nas.

Chcesz coś osiągnąć, weź sprawy w swoje ręce i działaj.

Pasywne podejście doprowadzi do sytuacji jak widać.

Wszystko można zrobić siłą w kupie, jak każdy będzie czekał to nic to nie da.

Gorzej nie będzie, a bardziej obrazić się już modelarzy nie da.

Wszystko można zrobić z rozwiązaniem tego syfu też, oby w kupie i siłą.

A jak ktoś uważa że nie mam racji, to niech dalej płynie z prądem i nic nie gada.

Bez konkretnych ruchów naprawdę nic nie zmienimy.

Polskie modelarstwo tworzą modelarze, czyli MY ! a nie grupa ludzi którym się wydaje że mają totalną władzę i mogą z tym robić co chcą.

A jak będą chcieli to będą licencje za 1000 zł. Też zapłacicie ?

A dlaczego nie będą chcieli żeby tyle kosztowały, co stoi na przeszkodzie ?

Otóż na przeszkodzie stoją modelarze czynni, aktywni i dbający o siebie i o swoje wartości.

Zachęcam do oddania swojego głosu przeciw dyktatorskiemu postępowaniu KM i traktowaniu modelarstwa w Polsce jak swojego folwarku.

Każdy głos się liczy !

Głos nieoddany to licencje po 1000 zł i przyzwolenie na panoszenie się w naszym modelarskim świecie Lordów i Panów jak po swoim folwarku.

Zupełne pomieszanie z poplątaniem, Kolega myli KM AP z ZAP, ale to już nie mój problem.

Podejmując ten niełatwy temat warto by było wykazać odrobinę dobrej woli i wgłębić się w szczegóły. Ale po co lepiej bluzgać na lewo i prawo i wylewać pomyje na kogo popadnie, a nuż się trafi tylko trzeba się choć trochę orientować w kogo chce się trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem modelarzy, ze AP ma za duzo zajec i sie nie wyrabia z wydaniem licencji na czas (czyli na styczen 2011).

Posluze sie takim przykladem: Firma remontowa podpisuje umowe, ze do tego a tego dnia wykona dana prace za tyle i tyle. Jesli termin nie zostanie dotrzymany, wowczas wykonawca zobowiazany jest do wyplacania kary np. za kazdy dzien zwloki. Wykonawca, czyli firma to AP, natomiast zleceniodawcy to modelarze, czyli my. Gdyby AP byl w porzadku w stosunku do nas, wyjasnilby sprawe opoznien i burdelu w przepisach, przeprosil i nic wielkiego by sie nie stalo.

Ale jak to? Po co? W naszym kraju? Lepiej bawic sie w kotka i myszke, robic se jaja z modelarzy i zadac coraz wyzszych danin. Wtedy laskawie wypiszemy karteczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega woli płacić 300 zł za licencje + vat to proszę. Tylko za co ?

Miłego ...

Po raz kolejny pokazujesz swoje nieprzygotowanie do dyskusji i ogromną ignorancję tematu... Szkoda mi czasu na dyskusję z Tobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kol. wiedział więcej od wszystkich tu zebranych??

W takim razie proszę podyskutować ze mną. Chętnie poznam kolegi punkt widzenia.

 

Pozdrawiam

Piotr

Tak o pewnych sprawach wiem więcej (wcześniej), ze względu na piastowane w KMAP stanowisko.

 

Lecz Szanowny Kolego pitplane, jako człowiek światły i zarazem zawodnik aspirujący do posiadania licencji FAI masz prawo i zarazem obowiązek śledzenia tego co się dzieje w środowisku modelarskim AP, a publikowane jest na MLIK-u, tam też wszystko co ważne na ten temat już napisałem....Jeśli po zapoznaniu się ze wskazanym materiałem będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości czy pytania to postaram się temat przedstawić tak abyś zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie jestem zawodnikiem aspirującym (chyba ze bierzemy pod uwagę tylko 2011)

Co śledzę i czy ... pozostawię dla siebie.

 

Prosiłem o dyskusję, póki co kolega nic do tematu nie wniósł.

To co na MLIKu .... cóż, podlinkowanie i jeden post o tym ze co innego ZAP i KM to żadne argumenty w dyskusji i żadne wyjasnienie tej niezrozumiałej historii.

 

Ale jeśli mogę zadać pytanie...

 

Co kolega sądzi o fakcie, że kolega linkuje na forum nowe ustawy , które wchodzą z dniem odpowiednio 14 i 15.01, a z ostatnich "plotek" wynika ze były to JEDYNIE jakieś (chyba dość nowatorskie, żeby nie powiedzieć dziecinne) sposoby wywoływania dyskusji?

 

"Członkowie Zarządu AP poinformowali, że zapisy uchwał w sprawie opłat za licencje sportowe, które znalazły się na stronie internetowej, są na razie projektami i mają za zadanie między innymi wzbudzić dyskusję w środowisku"

 

Również posiadam "jakąś" wiedzę płynącą z KM, ale w mojej ocenie KM sama jest zaskoczona obrotem sprawy od 14.01.

 

Cieszę się jednak, że znalazła się na forum osoba, która posiada rzetelną i pełną wiedzę na w/w tematy.

 

Liczę na konstruktywną odpowiedź i wyjaśnienie CAŁEJ sprawy. Szczególnie, byłoby miło, wreszcie usłyszeć oficjalne stanowisko KM w w/w sprawach.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przygotowania merytorycznego to chyba nie mamy co dyskutować bo już KM się popisała.

A co do rzetelniej informacji w tej sprawie to wystarczy zadzwonić do AP pod wskazany numer, zapytać o licencje i odpowiedzi nie uzyskasz tylko stwierdzenie że "my sami nie wiemy".

Więc proszę o warzenie słów i czynów bo czas leci a Panowie jeszcze w polu.

Poza tym jeżeli już miała być jakaś dyskusja na ten temat to wypadało by ją zacząć w grudniu najpóźniej, przy tym informując wyraźnie o propozycjach projektach czy innych.

Poza tym wiem skąd że na KURSIE DOSKONALĄCYM INSTRUKTORÓW MODELARSTWA LOTNICZEGO I KOSMICZNEGO W LISICH KĄTACH były raczej poruszane inne ceny i założenia w środowisku. Więc zainteresowani byli przygotowani inaczej. A tu proszę niespodzianka.

Proszę udzielić rzetelniej i rzeczowej informacji.

Proszę o jasne i klarowne terminy bo już jest luty a tu ani słychu ani widu, a my nie mamy licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.