Skocz do zawartości

F-15


RobertK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że 20m wystarczyło by z lekkim zapasem. Długo zastanawiałem się nad wykonaniem linii podziału i metoda ta jest chyba najskuteczniejsza i zarazem najbardziej przyjazna w wykonaniu, sen z powiek zganiały mi tylko te paski folii :wink: . Model to Mitsubishi A6M2 Zero, wersja na wodę (mam nadzieje wystartować nim w tegorocznej edycji zawodów wodnosamolotów).

 

Pozdrawiam

Adam Tomaszewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej karlheinz A dowiedz się jaka to była folia dokładnie (podejrzewam, że biała błyszcząca lub matowa z klejem łatwousuwalnym). Może mnie się uda w pracy zrobić na nocnej zmianie trochę to oddam za połowę tej ceny ;) a też w firmie drukującej reklamy robię. Czy paski były wyplotowane czy wycięte razem z podkładem? W sumie to mogli nie chcieć ciachać mniej niz 2mm tylko dla tego, aby zachować sobie margines bezpieczeństwa i nie dostać "reklamacji". Jak by sie uparł to by i 0.25 poszło ;> kwestia ostrego noża i prędkości plotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomoc będzie potrzebna to nie będzie problemu - ale dopiero po 3maja :). Plotował bym na folii właściwościami odpowiadającymi Oracal 631, czyli Oracal 3164M lub Avery 3041 ;).

 

A jak metodą folii robi się nity? Mogę przy okazji wyplotować odpowiedni szablon i przekazać komuś do testów (oczywiście gratisowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote pomalowałem płaszczyzny nośne ,pogoda niestety była dość kiepska ,ale jakoś poszło ( przepraszam za tło :D )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pare słów o samym malowaniu matem.W brew pozorom dobrze położyć mat nie jest prosto.Ja posługuje się pistoletem pseudo niskociśnieniowym ten typ wymaga dostarczenia dużej ilości powietrza ,a z tym u mnie niestety cienko jednak powierzchnie ,które maluje nie są duże więc daje radę.Farbę nakładam 3 razy rzadkim uważając na ew zacieki. Taka metoda wg mnie daje bardziej satynową powierzchnię

Radek odnośnie szpachlówek to dokładnie te:

Dołączona grafika

Myślę że w tej skali modelu który budujesz szerokość pasków podziału blach powinna wynosić ok 1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany pozostało wykończyć i dopasować kabinę , nanieść kalkomanie ,oraz ślady eksplatacyjne bo wygląda jak z fabryki :rotfl:

Muszę tez pobawić się jeszcze z dyszami, od tygodnia czekam na zakupione metalizery :evil:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowałem kokpit z kabiną ,niestety zadowolony nie jestem :(

Dlaczego? Według mnie jest ok, chyba, że chodzi o kształt owiewki. Robisz wersję jednomiejscową a owiewka na zdjęciu podchodzi pod dwumiejscową. Jest jak by z tyłu bardziej wypukła. Przynajmniej tak mi się zdaje (może perspektywa fotki powoduje pewne przekłamania). Tak po za tym model - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.