Skocz do zawartości

Santa Maria relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli temat jest mało interesujący mogę na wasze życzenie usunąć :oops:

Chyba sobie kpisz :P

 

No więc pytam.

Czy te patyczki po lodach to najlepsze co wymyśliłeś? :mrgreen: Wyglądają kiepsko.

 

Z czego te zielone coś?

A to chyba z lodów dla goliata :mrgreen: to coś wycięte ze sklejki 2mm zerknij do MM poręcze przedniej nadbudówki tak wyglądają. To coś to gówno dawno usunięte, no cóż co można wypiłować na zwykłej szlifierce. Wiem modelik to kicz no ale weź pod uwagę że to mój początek.

Obecnie moja papranina ruszyła trochę do przodu, sorki za kijowe fotki no ale mam tandetną kartę w aparacie.

 

Wygląda to mniej więcej tak :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Apropo twojego cacuszka wrzucił byś mi fotkę na wp bardzo bym chciał zerknąć

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał drewna :D . Fajnie się prezentuje. Przy tej wielkości olinowanie porządnej dratwy było by dobre.

Bardzo przepraszam szanownego kolegę chciałem zacytować, nie trafiłem i niechcąco dodałem do listy ignorowanych teraz mam problem bo nie wiem jak to odkręcić :oops:

Co do linek to sobie ukręcę koledzy z kogi pokazali mi jak zrobić takie urządzonko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no, no całkiem fajnie to wszystko wygląda:) Z czego zrobiłeś zawiasy steru okrętu, można zobaczyć z bliska ?

Na twoje zawołanie mówisz i masz:

Wykorzystałem starą puchę z farby. Rozrysowałem sobie szablony w corelu, przykleiłem na polimerze.Wstępnie wyciąłem nożyczkami reszta za pomocą mini frezarki kamyczkiem do cięcia. wyszlifowałem drobnym papierem ściernym, ta imitacja gwoździków to nic innego jak pozłocona szpilka.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, model nabiera kształtów; nawet maczeta jest. Dzięki za fatygę:) Widzę, że naraziłem model na demontaż ;)

Dzięki za uznanie ależ nie nie demontowałem fotkę miałem wcześniej. Jeżeli masz zamiar budować pytaj o co chcesz , jeżeli będę mógł chętnie pomogę. O statku dowiedziałem się masę rzeczy mam nawet anatomy of the cristofel columb w pdf jak chcesz mogę ci podesłać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie planuję powrotu do modelarsrwa redukcyjnego, ale sentyment pozostał. Obecnie dłubie to http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=351193#351193

 

Wcześniej z tego typu modeli żaglowych skleiłem kogę, niestety uległa kilku wypadkom, a poza tym nie jest tak ładna jak Twój model - mała, kartonowa, zakurzona, uszkodzona:)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie planuję powrotu do modelarsrwa redukcyjnego, ale sentyment pozostał. Obecnie dłubie to http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=351193#351193

 

Wcześniej z tego typu modeli żaglowych skleiłem kogę, niestety uległa kilku wypadkom, a poza tym nie jest tak ładna jak Twój model - mała, kartonowa, zakurzona, uszkodzona:)

Obrazek

A co ty pitolisz koga na 6! Ten drugi to też kawał porządnej roboty. wrócę i ja do rc tylko poduczę się latać na depronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwując twoje postępy w budowie muszę stwierdzić że jak na początki to nieźle tobie idzie :lol: udaje sie tobie ładnie postarzać model, w dalszym ciągu czekam na olinowanie

Bardzo dziękuję panu za uznanie, bardzo się to dla mnie liczy, mobilizuje mnie do dalszego dłubania. Modelik może nawet spoko wychodzi, niestety jak zaczynałem budowę byłem całkowicie zielony mając starą sklejkę, piłkę do metalu nożyk łamany i papier ścierny. Każdy zapewne doświadczony szkutnik patrząc na to kazał by mi to do pieca włożyć, gdybym wcześniej wiedział jak się wykonuje poszycie i z czego na pewno zrobiłbym to o niebo lepiej. No ale każdy uczy się od raczkowania. Z tego co widzę po sobie modelarstwo to jest to, na pewno nie zaprzestanę na SM. Co do olinowania to w mm jest ono bardzo uproszczone zanim do tego dojdę musi pan jeszcze troszeczkę poczekać. obecnie zająłem się kosmetyka modelu, kołkowanie pokładów i takie tam rzeczy. W moim klocku będzie mnóstwo szczegułów, chciałbym chociaż uchwycić jego klimat. Niedługo wstawię dalsze fotki tylko jak coś troszkę przybędzie na statku

P.S. Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.