Skocz do zawartości

Zawody Wodnosamolotow 2011


Ja-Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

No panowie w dniu dzisiejszym podpisana zostala umowa na organizacje zawodow w roku 2011!Poniewaz na zewnatrz panuje sroga zima to jest czas na przygotowanie modeli-mysle ze tym razem duze beda mialy lepiej ,bo akwen jest duzy !!!!Mozna liczyc na staly kierunek wiatru no i fala moze byc wieksza.Zawody odbeda sie w miejscowosci Uroczysko Stary Dwor gmina Narewka akwen Siemianowka. Organizator ten sam czyli Maculewicz i spolka SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!!!!!! :D:D:D:D Filmik z miejsca zawodow jeszcze surowy i w scenerji zimowej-jak sie obrobi to tu wyladuje! Pozdro Ja-Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce jest "zarąbiste" a gospodarze zajefajni. Sądzę, że dopniemy wspólnie szczegóły a "paliwo modelarskie" będzie równie skuteczne jak wcześniej. Czekamy na ciekawe propozycje. Wiecie gdzie dzwonić i pisać. kontakty www.wodnosamoloty.com

ZAPRASZAMY 23- 26(finał).06.2011r, uroczysko Stary Dwór, zbiornik wodny Siemianówka, gmina Narewka, powiat Hajnówka, podlaskie, tuż obok żubrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam !

 

Bułgarska Federacja Modelowania Lotniczego oraz Klub Modelowania Lotniczego-Nesebar zapraszają

wszystkich modelarzy lotniczych z Polski wraz z ich hydroplanami i hydrohelikopterami do udziału w turnieju

Hydropuchar Nesebyr 2011, który zostanie przeprowadzony w dniach 2-4 września 2011 w Bułgarii!

Jak wiadomo, niedaleko Nesebаru znajduje się największy w Bułgarii kurort morski- Słoneczny Brzeg.

We wrześniu ceny w tym kurorcie są znacznie niższe, a pogoda wciąż taka ładna jak w ciągu lata.

 

http://rc-bulgaria.com/index.php?topic=1403.0

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12810

 

Witamy w Bułgarii!

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może ja jako pierwszy zacznę bo faktycznie cisza jest. Macchi mc 72 okazała się słabo lotna i skończyła na treningu przed zawodami w zalewie obok Białegostoku w Gródku. Problemy trochę mnie zniechęciły i zdjąłem ze ściany SU-26 ale tez nim wiele nie polatałem . Pogoda spraawiła psikusa i wiało niemiłosiernie. Akwen jest duży ok 35 km2 wody i było jak na oceanie. Co do warunków bytowych na polu namiotowym to koledzy musza się wypowiedzieć co byli z "daleka" ale myślę ze było ok.Jak zwykle ekipa była doborowa czyli o ile pamiętam ponad 30 zawodników. Twarze znajome ale byli też "nowi" co powinno cieszyć że wodnosamoloty się rozwijają. Organizacja i połączenie imprezy z dniami gminy i innymi atrakcjami jak występy na estradzie amfiteatru itp. dały dużo kibiców i oglądaczy ale też spowodowały lekkie zamieszanie organizacyjne ale to jest szczegół do poprawienia. Pogoda też bardzo przeszkadzała organizatorom także zawody się przeciągały do późnych godzin. Ale ogólnie było jak najbardziej pozytywnie. O samym przebiegu zawodów napiszę później . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego dnia była klasyka wodnosamolotów czyli start, budowa kręgu, lądowanie w strefie na celność czyli jak zwykle ale...pogoda i wiatr spowodowały poważne perturbacje i trwające do godz.20 kolejki lotów.Było kilka kąpieli, ucieczka modelu porwanego przez wiatr, lądowanie

na drzewach czyli się działo. Szkoda że część fajnych modeli uległo katastrofom jeszcze przed zawodami z powodu utraty łączności na paśmie 2,4 ghz.Osobiście tego nie widziałem ale z opowieści kolegów lekkie wyładowanie między chmurami(ledwo słszalne i widzialne ,burzy nie było jako takiej, być może przed burzą panował wysoki potencjał w powietrzu) przed burzą wylogowało 5 modeli, efekt to trzy w wodzie ,dwa się "odnalazły" i piloci lądowali pomyślnie.Jest to kolejne doświadczenia z tym systemem sterowania jako doświadczenie dla innych i przestroga.Najlepiej jak napisze o tym incydencie ktoś kto widział to osobiście. O wyścigu napiszę później.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.