Skocz do zawartości

skąd profil?


miqul

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz też wpisać w google nazwę profilu z dopiskiem np. dxf lub dwg (końcówki plików CAD-owskich). Na pewno ci wyrzuci jakieś pliki wektorowe, które możesz sobie dowolnie skalować w programie CAD - jest kilka darmowych.

 

Tu masz nieduży zbiorek popularniejszych profili.

http://www.prz.rzeszow.pl/zbigklep/t_profile.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na pw jaki profil, gdzie dźwigary i jakie, grubość natarcia i spływu, cięciwa, mogę Ci wydrukować w TracFoilu i wysłać listem. Ahaaa, jeszcze kesony, jaka balsa-grubośc. Mogę tylko w ten sposób pomóc. Próbowałem używać tego Profili, ale kupa funkcji nie działa i te projektowanie jakieś takie.... Kupiłem sobie licencję na Tracfoila program na stronie autora i mam spokój.Duża baza profili prosta obsługa możliwość eksportu do cada. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem używać tego Profili, ale kupa funkcji nie działa i te projektowanie jakieś takie

Bo jak się niema licencji na Profili to nie działa.

Nic innego nie miałem na myśli. Licencja na Tracfoila ok 50-60 plnów. Kontakt z twórcą wzorowy. Wersja testowa działa 45 dni, w pełni funkcjonalna, ale po tym okresie trzeba kupić licencję, odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie daje, no tylko format kompa - przerabiałem to. Jak ktoś jest zainteresowany mam spolszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego co napisaliście, zainstalowałem program AEROPLOT, fajnie, niestety plik hn1033.dat który znalazłem na stronie http://tracfoil.free.fr/airfoils/h.htm nie działa. Nazwa wchodzi ale nic poza. Profil chcę zastosować w guppy w wersji moto z prostym skrzydłem z lotkami 1,5m. Szukam już prawie pól dnia i nie widzę innej stronki z plikiem hn1033.dat w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.