Skocz do zawartości

Gdzie 1mW ?


twhou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na nadajniku video 1W kolega jest w stanie zrobić 10km - z odpowiednią anteną kierunkową. Nie mniej jednak proponuję by kolega wziął sobie temat na spokojnie i poczytać "od czego zacząć".

 

Na 1mW możesz polatać w pokoju.

http://www.zgapa.pl/zgapedia/Miliwat.html

 

Koledzy specjaliści od wozów transmisyjnych... szkoda życia na komentowanie Waszych tekstów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też otrzymał stosowne do wieku odpowiedzi, wskazujące na logiczny błąd w rozumowaniu i niepełne wykształcenie w temacie. Sugerujące pilniejsze zgłębienie tematu.

Tak, na pewno Nibylandia mu pomoże :) Do młodych trzeba bezpośrednio, bez podtekstów... bez zbędnego wyśmiewania... w tym wieku fizyki w szkole chyba jeszcze nie mają, wiec po co mu zaśmiecać głowę jakimiś mocami, czy też częstotliwościami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt nie zauważył, że zakładający temat ma 12 lat?

...a tyle razy sugerowałem przymusową piaskownicę dla takich uzytkowników. Zanim nie przeczytają co i jak mogliby pisać tylko tam.

ale bardzo łatwo jest wpisać wiek 30 lat i ominąć piaskownice ;] tak przynajmniej jest mniej oszustów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wieku fizyki w szkole chyba jeszcze nie mają, wiec po co mu zaśmiecać głowę jakimiś mocami, czy też częstotliwościami

W tym wieku nie maja za grosz wiedzy o czymkolwiek w modelarstwie - przewaznie

 

Wystarczy pytanie z tabliczki mnozenia i stosownie krotki czas odpowiedzi :wink: podczas rejestracji i juz problem sie rozwiazuje sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wieku nie maja za grosz wiedzy o czymkolwiek w modelarstwie - przewaznie

 

 

Na ostatnim zlocie FPV, konkurs lądowania w punkt wygrał jego rówieśnik. Raczej nie wychodziłbym więc z takich założeń, wystarczy ojciec który pomaga.

 

Nie zmienia to faktu, że 12latek nie zasłużył na takie odpowiedzi od starszych kolegów...

 

 

edit: dowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ja i mój Tata zostaliśmy wywołani do tablicy chcielibyśmy zabrać głos.

Na tym forum nie podobają się nam tego typu teksty w stosunku do młodzieży:

 

...a tyle razy sugerowałem przymusową piaskownicę dla takich uzytkowników. Zanim nie przeczytają co i jak mogliby pisać tylko tam.

Nie podobają mi się szczególnie dlatego , że gdy piszę w jakimś temacie i ktoś widząc mój wiek pisze mi bezsensowny tekst o piaskownicy zamiast pomóc lub wyjaśnić ,nawet nie chce mi się dalej zadawać kolejnych pytań które mnie nurtują , gdyż i tak prawdopodobnie dostane podobną odpowiedź o piaskownicy i dzieciach Neostrady, mimo że z modelarstwem radzę sobie nieźle (dzięki mojemu tacie) ,a przykład podał Diem (post wyżej).

Dlatego bardzo współczuje twhou, i mam nadzieję że nie zrazi się do modelarstwa i życzę mu takiego samego zafascynowania modelarstwem jak ja.

A Fokker'orwi proponuje powrót do piaskownicy i przypomnienie sobie swoich młodych lat gdy Neostrada rozpoczynała swoją działalność oraz konstruktywne wypowiedzi w stosunku do młodych i zaczynających swą przygodę z modelarstwem.

 

 

 

Z treścią tego posta zgadza się mój Tata (na innych forach Tata Balirc )

 

I ja znany jako Balirc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrażaj się Bartek do wypowiedzi niektórych forumowiczów. Czasami tak jest, że przy wypowiedziach ktoś sobie zażartuje, czy napisze to i owo, od tego jest forum i potrzeba czasami przymróżyć oko na trochę ostre, a nawet czasami przykre słowa. Niekiedy trzeba jednak zareagować w ten sposób, gdyż niektóre osoby nie potrafią nawet zprecyzować zapytania. Bo co oznacza gdy ktoś moc myli z częstotliwością i jeszcze na dodatek wypisuje "osiągnąć 10 km" . 10 km czego ja się grzecznie pytam (w domyśle zasięg, a może pułap, prawie jestem pewnien, że chodzi o odległość:). Jeśli ktoś, zazwyczaj młody, zadaje pytania nieprecyzyjne, dobrze że przynajmniej logiczne, to jak inni mają zareagować? Niewielu jest takich, którzy mają na tyle cierpliwości, ażeby próbować odpowiedzieć forumowiczowi, który nawet nie wie o co chce się zapytać:)

Pozdrawiam wszystkich pytających(:

Mack i tu się mylisz kolego, w tym wieku młodzież, mogę powiedzieć dzieciaki (a co mi tam:), o modelarstwie wie bardzo dużo, modelarze którzy bardzo często zaczynają od kartonu potrafią właśnie w tym wieku (fakt że z pomocą Mam i Tatusiów) kleić bardzo precyzyjne modele redukcyjne! ( A od tego zazwyczaj się zaczyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrażaj się Bartek do wypowiedzi niektórych forumowiczów.

Dokładnie, choć z pewnością nie można odmówić racji naszemu młodemu koledze, bo żartem z pewnością nikt obrazić nie zamierza, ale już wycieczka w stronę piaskownicy wygląda chyba raczej lekceważenie adwersarza.

Przypomnijmy sobie sami nasze "ośle łączki" kiedy to zaczynaliśmy nasze hobby, gdzie wszystko było dla nas nowe i czasem ową "tajemną wiedzę" tłumaczyli nam cierpliwie bardziej doświadczeni koledzy. Bo o to przecież chodzi aby pomagać najlepiej jak potrafimy, zwłaszcza najmłodszym kolegom (dlatego też podanie swojego wieku pod awatarem wcale nie jest takie głupie :wink: ).

A jeśli komuś pytania wydają się irytujące czy infantylne... no cóż, przecież nie musi.

Taki jest moje zdanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.