Skocz do zawartości

Funbat - superprosty model z pianki


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek gratuluję udanego lotu.

Śmigło na propsaverze powinno móć wygiąć się na gumkach pod brzuch samolotu. Aby to działało ośka silnika nie może wchodzićdo otworu w smigle tak aby się zakleszczało. Robi się to przez obcięcie ośki na silniku lub odpowiednie zamontowanie propsavera na końcu wału slinka, zależy od konstrukcji propsavera. Jeśli propsaver ma specjalny kołnież, przetłoczenie, które na którym ładnie smigło osiad i się centruje to oś silnika nie musi wychodzić ponad płaszczyznę propsavera. jesli jest płaska można nieco wysunąć oś silnika, ale jak napisałęm wcześniej, tak aby jedynie wycentrować położenie smigła.

Naciskając na płat śmigła, całe śmigło powinno się wyginać, będąc proste, naciągając gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się moim dziś był jego 5 lot trochę nie wytrymowany , bo musiałem go trzymać na drążku wysokości ale latał zrobił mi kolega filmik :

 

http://www.youtube.com/watch?v=t9Zjmq28q8U

 

 

A potem w powietrzu odkleiły się skrzydła :D :D :D

7g5d.th.jpg

 

fvg7.th.jpg

 

ddcp.th.jpg

 

Jutro wycinam nowy modelik z uwzględnieniem wzmocnień Zabrze "Cyc" lata w soboty i niedziele od rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też skłon jest ciut za duży. Jestem po pierwszym "locie", a raczej kołowaniu i prawie starcie. Już chciałem wystartować, aż uderzyłem w krawężnik (kołowałem trochę na ulicy, bo gdzie indziej nie miałem miejsca) i silnik się odkleił. Teraz przymocowałem go tak, że chyba nie ma prawa odlecieć. Kawałek "plastikowej tektury" na przód i dwa po bokach. Przewinąłem jeszcze miedziany drucik przez te dziury w tej "tekturze", i trzyma się porządnie. Jutro kolejne próby.

 

Łukasz, nie przykręciłeś silnika do jakiegoś drewna ? Tak wynika z Twojego opisu.

 

 

Przemek, śmiało możesz zmniejszyć wychylenie lotek i wysokości, oraz oczywiście lataj wyżej. Możemy się kiedyś zgadać na wspólne FunBacenie na lotnisku, a podobny poziom da nam pewnie trochę frajdy :)

 

Nie ma sprawy, zaraz wyślę PW to się zdzwonimy.

 

Dzisiaj odbyłem kolejne dwa loty. Pierwszy był nawet przyjemny jednakże w ostatnich chwilach lotu nie wiedziałem że jestem tak nisko. Drugi lot zakończył się szybciej bo podczas lotu zgubiłem pakiet z regulatorem :lol: :lol: Dlatego go nie umieściłem na yt bo nie ma co oglądać. Kamerzystka ucieka bo nie chciała zginąć :)

 

1. Po zgubieniu pakietu, regulatora. Mogłem dalej sterować samolotem. Nie mogę tego obecnie sprawdzić więc zapytam czy po podłączeniu zasilania i po odłączeniu w odbiorniku jest jeszcze napięcie ? Czy mi się zdawało że nim steruje ?

2. Na filmiku widać bądź nie że mam następujący problem. Samolot sam idzie w górę. Na 100% mam źle ustawiony SC a to dlatego że chciałem pochować wszystko w kadłubie. Obecnie zastanawiam się nad umieszczeniem regulatora i odbiornika po obu stronach kadłuba - blisko silnika. W ten sposób będzie prawidłowy SC. Chyba że problem leży w za dużym śmigle jak powiedział Robert ?

3. Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem gdzie chce uciąć sworzeń silnika. Proszę o potwierdzenie czy o to Wam chodziło, czy tyle wystarczy ?

 

Sukcesy na dzisiaj to:

1. Nie połamałem śmigła B)

2. Zrobiłem beczkę - przypadkiem i potem zgubiłem pakiet z regulatorem...

 

http://www.youtube.com/watch?v=FSd5uF3UtZ4

post-12966-0-17239300-1376582313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po zgubieniu pakietu, regulatora. Mogłem dalej sterować samolotem. Nie mogę tego obecnie sprawdzić więc zapytam czy po podłączeniu zasilania i po odłączeniu w odbiorniku jest jeszcze napięcie ? Czy mi się zdawało że nim steruje ?

2. Na filmiku widać bądź nie że mam następujący problem. Samolot sam idzie w górę. Na 100% mam źle ustawiony SC a to dlatego że chciałem pochować wszystko w kadłubie. Obecnie zastanawiam się nad umieszczeniem regulatora i odbiornika po obu stronach kadłuba - blisko silnika. W ten sposób będzie prawidłowy SC. Chyba że problem leży w za dużym śmigle jak powiedział Robert ?

3. Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem gdzie chce uciąć sworzeń silnika. Proszę o potwierdzenie czy o to Wam chodziło, czy tyle wystarczy ?

Ad1. Wydawało Ci się

Ad2 Ustawiłeś SC wg planów? Aby zweryfikować czy SC jest prawidłowy wznieś się wysoko i wyłącz silnik. Samolot powinien ładnie szybować równo obniżając wysokość, bez pompowania ani bez pogłębiania zniżania.

Ad3. Tak utnij w tym miejscu

 

Szybkie te wasze funbaty. Przy okazji budowy nowych zróbcie eksperyment i przedłużcie skrzydła po 5cm na stronę. Powinno spaść obciążenie skrzydła i będzie można wolniej latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle pomykałeś, że odkleiły się skrzydła :)

Kolega powiedział full gaz no i pętla i cisza śmigło gdzieś tam spadło nie znalazłem reszta ok. Można nim latać na pół gazu na max to już hardkor.

Mogę się przyznać przód kadłuba już słabo trzymał się skrzydeł podkleiłem taśmą klejąca i puściło.

Był to lot wysokiego ryzyka ale co tam za 2 dni będzie nowy , nie chce mi się kleić.

 

Franciszek, szacunek. Kilka razy na filmiku myślałem że zahaczyłeś o koronę drzew :P

 

Pozdrawiam

 

Ja latam tak nisko super , miedzy drzewami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze wczorajsze spotkanie

 

no i widać jaki bogaty kraj tacy terroryści

 

a w sobotę lub niedziele będziemy terroryzować na "CYCU"

 

a takie drobne naprawy na miejscu robimy i dalej latamy

 

i wymiana wręgi silnikowej w warunkach polowych to nie problem

post-6912-0-03620800-1376622369_thumb.jpg

post-6912-0-37227900-1376622829_thumb.png

post-6912-0-96707900-1376625158_thumb.jpg

post-6912-0-65286500-1376625594_thumb.jpg

post-6912-0-27698100-1376625610_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem polanę bez ogromnie wysokiej trawy! Jutro - pojutrze będzie pierwszy lot a nie tylko kołowanie. Może nagram, o ile będzie co... Piasta stała to nie był dobry pomysł na początek. Do tego kilka razy mi wyleciała z ośki, ale trochę ją zgnitłem, i chyba nic jej już nie wyrwie. Aha: lotu jeszcze nie było, bo włączyłem silnik, a mój tata trzymał samolot, który miał przykręcone śmigło - model do wycięcia od nowa... (a przynajmniej kadłub) Nie myślałem, że ten silnik jest taki mocny, że może wyrwać pół kadłuba. Naszczęście wszystko działa. Wystarczyło przylutować kabel od silnika i to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się fajnie wątek rozwinął! A u mnie oba FunBaty leżą na regale i zbierają kurz..

Podobnie jak z WiFi - tam też nie sprawdzasz częstotliwości czy kanałów.

A to błąd!

Ręczne dobranie kanału dla WiFi potrafi nieźle poprawić zasięg i wydajność

(dlatego, że większość urządzeń konfigurowana jest do działania na domyślnych

kanałach - zwykle 1, 11, 13 - w moim mieszkaniu widocznych jest kilkanaście sieci bezprzewodowych, z czego większość wisi na tych samych częstotliwościach wzajemnie się zakłócają... nawet jeśli jest "auto" to nijak się to ma do inteligentych systemów

modelarskich, które cały czas skaczą po kanałach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem nowy kadłub. Jutro w trójkę wybierzemy się na polankę (tata, bo che popatrzeć, siostra, bo będzie nagrywać i ja, bo będę sterował). Już nie mogę się doczekać. Samolot jest jak nowy.

 

Łukasz, nie przykręciłeś silnika do jakiegoś drewna ? Tak wynika z Twojego opisu.

 

Przykleiłem do dokładnie takiego czegoś, tylko czarnego:Inner_Multiwall_Sheets.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie ma się co dziwić że się urwał .Ja w planach Funbata widziałem inne mocowanie silnika , myślę że jeszcze długo nie polecisz tym modelem.

 

No ale początki są zawsze trudne.

 

Dzisiaj zrobiłem nowy kadłub. Jutro w trójkę wybierzemy się na polankę (tata, bo che popatrzeć, siostra, bo będzie nagrywać i ja, bo będę sterował). Już nie mogę się doczekać. Samolot jest jak nowy.

 

 

 

Przykleiłem do dokładnie takiego czegoś, tylko czarnego:Inner_Multiwall_Sheets.jpg

 

 

Wiec nie ma się co dziwić że się urwał .Ja w planach Funbata widziałem inne mocowanie silnika , myślę że jeszcze długo nie polecisz tym modelem.

 

No ale początki są zawsze trudne.

Jutro oblot mojego nowego porobię zdjęcia :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.