Skocz do zawartości

Funbat - superprosty model z pianki


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem dlaczego żeńskie złącza przy baterii - żeby nie było zwarcia. Ale dlaczego żeńskie przy wyjściu z regulatora, czyli pomiędzy regulatorem a silnikiem ?

Dobrze napisał bart07 na wyjściu z regulatora jest napięcie na męskich końcówkach łatwo o zwarcie .

Chyba , że zrezygnujesz z konektorów i polutujesz silnik do regla i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"FatBat" otrzymał malowanie. Nie do końca jestem z niego zadowolony, przy następnym modelu wypróbuję inną szpachlówkę (chyba natryskową Novol), bo Hobbylite do balsy średnio się sprawdza, z bliska widać niejednorodną strukturę powierzchni i duże różnice pomiędzy "lusterkiem" a szorstką powłoką. No i mistrzem pędzla też nie jestem, ale szczerze mówiąc nie chciało mi się zbyt dużo kombinować. To miał być model do błyskawicznej budowy, i tego się trzymałem.

 

o5t5.th.jpg f6ns.th.jpg 18j6.th.jpg 3shz.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła w jednym kawałku, najpierw wklejony dźwigar z listewki 10x5 na szerokich paskach tkaniny po obu stronach, żeby lepiej przenieść naprężenia z depronu, potem doklejony stopień KFM-2, zeszlifowane natarcie, następnie odcięte lotki, zeszlifowany spływ i całość "zaszklona" żywicą. Dopiero do takiego gotowego skrzydła doklejałem po kawałku elementy kadłuba. Nie widzę sensu kombinowania z demontowalnym skrzydłem w tak małym modeliku. Demontowalne skrzydło robię w F-15 i jest z tym dużo więcej roboty i dodatkowa masa do wożenia, ale tam ma to sens bo model jest duży, niska masa nie jest krytyczna i miałbym problem z przewożeniem go w aucie. W FunBacie wielkości 100%, czyli 70cm rozpiętości byłby to przerost formy nad treścią.

 

Klapki w kadłubie zwyczajnie wyciąłem, wkleiłem z jednej strony magnesy, z drugiej zawiasy takie: http://www.modelemax...products_id=725 (polecam do deproniaków, takie same stosuję na lotkach i sterach), następnie również "zaszkliłem" i wkleiłem drugą stronę zawiasu do kadłuba, przy oklejaniu żywicą dodałem wystające paski tkaniny, żeby wygodnie było to otwierać, bo magnesy bardzo mocno trzymają.

 

Fotkę przedniego "przedziału wyposażenia" masz na 10 stronie, z pakietem w środku. Regulator i Ubec są w górnej przedniej części nosa, tuż pod wlotem powietrza. Odbiornik jest pod tą tylną klapką. Kadłub był powiększany i przedłużany w stosunku do oryginału, żeby pomieścić duży pakiet LiFe 3S 2300mAh i silnik wewnątrz kadłuba (nie lubię montować silnika na zewnątrz, głównie ze względów estetycznych, ale i w obawie przed łatwiejszym uszkodzeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bindować potrafisz ? jeżeli nie to http://www.youtube.com/watch?v=z_-ruNd1FcU

 

 

 

 

Zamiast zasilania użyj regulator na 3 kanale , po zbindowaniu regulator tak jak był a serwa podłącz w kanały które ci odpowiadają

(nie wiem jakie mode używasz) Podłącz tylko ster wysokości i lotki , by działały na prawym drążku.

 

Instrukcja jest na RC ABC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma już zbindowane odbiorniki i gotowe do lotu. Myślę, że trzeba się skupić na zaprogramowaniu max i min "przepustnicy" w regulatorze, ale to już wyjaśniłem na priv. Nie obraź się Robercie, ale nie wprowadzajmy w błąd ... wiem o czym piszesz i masz zupełną rację, ale dla początkującego będzie to mała kołomyja i "czy to będzie z beca, regla czy z samego pakietu" może doprowadzić do katastrofy (upalenia odbiornika). Jestem na 99% pewien, że nie jeden by już kombinował jak tu zasilić odbiornik prosto z pakietu a już 5S to nie mówię ;) Znając napięcie dopuszczalne dla odbiornika musimy to traktować jako sztywną zasadę i BEC, UBEC, SBEC itd. musi być lub choćby zwykły stabilizator między pakietem i odbiornikiem.

 

Czyli jak napisałeś, nie możemy przekroczyć max. napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce podłączyć serwa do odbiornika. Brązowy kabel to minus i musi być podłączony na dole . Patrząc że u góry mam naklejkę z poszczególnym kanałami ?

można tak , powinno działać. Na niektórych odbiornikach jest rysunek gdzie sygnał gdzie plus i minus

post-7945-0-76060600-1376128521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację. Mogłem najpierw obejrzeć odbiornik a nie zadawać pytanie :-) Odbiornik i nadajnik kupiłem od użytkownika idfx. Kacper napisał mi następującą informację:

 

Jeśli masz nowy regulator będziesz musiał zaprogramować maksymalne i minimalne ustawienia drążka gazu. W większości regulatorów robi się to w takiej kolejności, że włączasz najpierw nadajnik z drążkiem gazu ustawionym na maksimum. Potem podłączasz zasilanie z regulatora do odbiornika. Coś zapikocze parę razy i w nadajniku zjeżdżasz z gazem do minimu i znowu zapikocze i już gotowe, regulator zaprogramowany.

 

Zrobiłem tak jak napisał. Dziwne jest to że pikanie miałem tylko i wyłącznie raz, gdy drążek był ustawiony na maksimum a później cisza. Obecnie tam gdzie powinno być maksimum mam minimum. Jak ustawić revers na tym drążku ? chyba że coś źle zrobiłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawdzić na jakie częstotliwości pracuje nadajnik z odbiornikiem. Sprzęt jest zbindowany. Chcę uniknąć sytuację że jadę na lotnisko i przejmuje kontrole nad innym samolotem :-) Posiadam TH9X

 

Na wszystkich - na 2,4 GHz wszystkie nadajniki i odbiorniki gadają ze sobą ale tylko te pakiety informacji które posiadają stosowny KOD są akceptowane przez odbiornik (-i). Podobnie jak z WiFi - tam też nie sprawdzasz częstotliwości czy kanałów. A owy kod układ nadajnik - odbiornik ustala właśnie podczas BINDOWANIA ( polskie tłumaczenie: wiązanie, zgrywanie ) .

Finał - przejeżdżasz na lotnisko i latasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my więcej spadamy i kleimy na razie jak coś nam zacznie wychodzić to na cycu się pokarzemy w ciągu 3 miesięcy zaraziłem na razie 5 osób i stajnia FUNBATA rośnie z dnia na dzień . latamy na polu za osiedlem Zaborze sto metrów za blokami

 

jak dobrze pójdzie to w sobotę tam się pokażemy 4 funbaty RWD 5 Diablo 3d i Lil Ripper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lot mam za sobą, szkoda że wybrałem złą pogodę :( Z tego co podawało meteo.pl średnia prędkość wiatru 5m/s a w porywach do 15m/s więc chyba za dużo jak na brak umiejętności i taki model. Starałem się lecieć na pół gwizdka, pół mocy. Obecnie muszę naprawić dziób bo trzyma się na samej taśmie pakowej. Uwagi mile widziane :D :D

 

Film:

http://www.youtube.com/watch?v=_4Nrv1SPEY4

post-12966-0-95226200-1376387398_thumb.jpg

post-12966-0-18268300-1376387454_thumb.jpg

post-12966-0-65372700-1376387478_thumb.jpg

post-12966-0-36379500-1376387496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) z ciekawości zapytam, nogi się trzęsły ?? widać, że wiatr go poderwał ostro, ale wydaje mi się że później przeciągałeś i zaczął robić pętle. Albo za mało wyważony na przód, albo za bardzo ciągnąłeś ster wysokości. Ważne, że "pierwsze koty za płoty" i za szybko się nie zniechęcaj, bo to pewnie dopiero początek podobnych incydentów :) :) Będzie ok, ale przy takim wietrze wiele nie zdziałasz. Nooooo i przestań grać na PS3 ;)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.