Skocz do zawartości

Funbat - superprosty model z pianki


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to w reglu jest włącznik??? A można bez regla w ogóle? Bo w instrukcji li-pola było napisane, że akumulator nie może zostać w modelu np. na noc. Dobra z miejscem jakoś ogarnąłem i jest wszystko wporzo, a regiel chyba się już nie zmieści. Jutro dam może zdjęcia, o ile cały dzień nie będę na podwórku :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ma 2 przewody (+ i -) które idą do złączki (najczęściej xt60), a ta złączka styka się z tą od pakietu. Więc chyba logiczne jest to, że po lataniu trzeba rozłączyć ze sobą pakiet i regiel ?

I patrz, jak ja mam u siebie zrobione miejsce na aku.

W poprzek kadłuba dałem patyczek od szaszłyka, żeby pakiet nie latał mi do tyłu. Później go czymś zastąpię, aby teraz dałem go tak, bo wyważałem funbata.

post-8991-0-89015800-1371584941.jpg

post-8991-0-14377400-1371584952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Bez regla po prostu nie będziesz mógł kontrolować silnika.... I regiel musi być koniecznie ponieważ... Nie wiem jak to powiedzieć(elektrykiem to ja nie jestem :P ) ale regiel który pobiera prąd z pakietu przetważa go na mniejsze napięcie, które zasila odbiornik oraz serwa. Tak samo regiel pobiera określoną ilość prądu z aku - tyle ile jest potrzebne do aktualnej pracy silnika żeby go zasilić.

Jeśli się mylę, nie bijcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem następujące błędy budując ten model:

 

1. Okleiłem całość taśmą - uzyskałem sporą wagę = 3-cia prędkość kosmiczna

2. Dziób zrobiłem z podkładów pod panele = rozpadał się od dotknięcia

 

Wnioski:

 

Model należy okleić tylko na krawędzi natarcia.

Dziób z EPP lub z podkładów obustronnie oklejonych papierem. Pakiet mocowany w dziobie na taśmę klejącą. Od strony silnika warstwy podkładów jako "strefa zgniotu" dla pakietu, na całym odcinku jaki wyjdzie z wyważenia. Inaczej po krecie pakiet pokiereszuje się o wręgę silnikową.

 

Do cen powyżej jeszcze 2 lub 3 serwa (za 15zł szt)

i komplet sterowania - nadajnik i odbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Bez regla po prostu nie będziesz mógł kontrolować silnika.... I regiel musi być koniecznie ponieważ... Nie wiem jak to powiedzieć(elektrykiem to ja nie jestem :P ) ale regiel który pobiera prąd z pakietu przetważa go na mniejsze napięcie, które zasila odbiornik oraz serwa. Tak samo regiel pobiera określoną ilość prądu z aku - tyle ile jest potrzebne do aktualnej pracy silnika żeby go zasilić.

Jeśli się mylę, nie bijcie :D

silnik trojfazowy działa na prąd przemienny który to własnie generuje regulator obrotów o danej częstotliwości z pakietu na prąd stały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej mam problem wiem że może nie tutaj powinienem pisać ale dobra tam

mianowicie mam aparaturę turningy x9 jak podłączam silnik do odbiornika później zasilanie to jest to pikanie "ty tyry ty" jak zawsze, później 2 piknięcia i powinno być po chwili jeszcze jedno a u mnie tego nie ma albo jest jeszcze tak że pika wolno wezme chebel w dół zaczyna szybciej znowu w górę i wtedy przestaje, silnik nie chodzi wiem że może nie jasno to wytłumaczyłem ale może bd wiedzieli o co chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.