Skocz do zawartości

Funbat - superprosty model z pianki


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Ja go buduję, i na razie wychodzi mi coś około 400zł, ale to dlatego, że kupiłem za duży regulator :). Ale 400 to nie jest jakoś straszliwie dużo, w końcu modelarstwo to nie tanie hobby, ale za to jakie fajne ;)

Oj jej jej. To może zacznę od konstrukcji a na najdroższe elementy trzeba będzie dozbierać ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja w takim modelu to płyta depronu (podkładu pod panele) czyli jakieś 15zł za paczkę, do tego kilka listewek, galanteria i taśma pakowa na pokrycie, kolejne (30zł) Więc koszty konstrukcji są niskie. :D A wyposażenie nie jest jakieś masakrycznie drogie około 200zł max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja w takim modelu to płyta depronu (podkładu pod panele) czyli jakieś 15zł za paczkę, do tego kilka listewek, galanteria i taśma pakowa na pokrycie, kolejne (30zł) Więc koszty konstrukcji są niskie. :D A wyposażenie nie jest jakieś masakrycznie drogie około 200zł max.

 

No chyba, że chodzi o aparaturę to taka dobra kosztuje 200zł, ale wystarczy na początek jakaś mała nawet za 80-100zł. Pewnie teraz sobie myślisz, że przecież 100zł to dużo i mówimy o masakrycznych cenach, ale początki są najtrudniejsze. Gdybyś chciał hexackopter to kosztuje jakieś 3 - 3,5 może nawet 4 tysiące. Więc w porównaniu do mini samolocika FunBat to jest dość masakryczna cena :) Nie jest źle, czasu na pewno masz dość dużo, więc nazbierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie kosztuje. Po prostu bierzesz elementy z innego rozbitka :-D

 

Mój po oklejeniu taśmą osiągał II prędkość kosmiczną... Miałem kilka dziobów w zapasie...

Później zrobiłem Mig'a 29 i jego nie okleiłem taśmą - latał dużo wolniej.

Teraz w funbacie okleiłbym jedynie krawędź natarcia i dziób do około 2cm za skrzydło.

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie kosztuje. Po prostu bierzesz elementy z innego rozbitka :-D

 

Mój po oklejeniu taśmą osiągał II prędkość kosmiczną... Miałem kilka dziobów w zapasie...

Później zrobiłem Mig'a 29 i jego nie okleiłem taśmą - latał dużo wolniej.

Teraz w funbacie okleiłbym jedynie krawędź natarcia i dziób do około 2cm za skrzydło.

 

Bartosz

No tak ale ja nie mam żadnych innych rozbitków. To będzie mój pierwszy model ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nic to

Taki zestaw (przykład z abc-rc)

silnik emax c2812 - 37,80zł

regulator 20A - 32,90 zł

3 szt serwa 9g 47,70zł

pakiet 1300mAh - 37,80zł

Razem 171,20zł,

 

Plus do tego nadajnik i odbiornik,

 

I arkusz podkładu pod panele - 5zł

 

Największym kosztem będzie aparatura i odbiornik, ale to zostaje Ci na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, zapomniałeś dać jeszcze link do ładowarki :)

Jeśli nie masz kasy, to bierz taką http://sklep.skyrc.pl/pl/p/Oryginalna-ladowarka-SkyRC-e3/26

Na początek wystarczy, zresztą ja mam identyczną

A ewentualnie jakbyś sobie już dużo kasy uzbierał to szukaj czegoś ala Turnigy accucell 6 lub 8. Na allegro często pojawia się 6, za to 8 to lepsza i nowsza wersja(przynajmniej mi tak wiadomo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja powoli kończę FunBata. Zamówiłem już aparaturę. Tylko nie wiem, jak zrobić włącznik, jak wyciągać akumulator do ładowania, i jak nie rozklejać tego za każdym razem. Dacie jakąś radę??? PS Jak ktoś by zauważył, że mnie nie było długo (w co nie wierzę) to hasło mi się gdzieś podziało, i chciałem pobrać program do łamania haseł, ale coś nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zrobiić takiej klapki w kadłubie ? Przecież można ją zrobić w miejscu od wręgi silnika do natarcia skrzydła. Po prostu kawałek depronu na 2 kawałkach taśmy na przykleić i będzie git :D

I nie wiem czy tylko ja tak myślę, ale wg mnie łączenie kadłuba ze skrzydłem jest mało wytrzymałe.

PS. Zmień avatara, bo zaraz się moderator przyczepi :P Na zdjęciu możesz byćsam lub ty + model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam ostrzeżenie. Ale to i tak będzie trochę trudno wciskać i wyciągać. Bo do natarcia skrzydła to jest od razu dziura. Może być tak gdzieś do środka skrzydła? Bo ja mam strasznie mało miejsca, bo skleiłem kadłub inaczej. Tak, że przykjleiłem ścianki na "podłodze", a nie podlogę na ściankach, więc mam więcej miejsca do góry a nie na boki. Mogę zrobić tak, że regulator będzie trochę się sciskał, czy może się coś z nim stać? Bo kadłub mam 2,5cm a regulator ma szerokość 2,8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.