Skocz do zawartości

Funbat - superprosty model z pianki


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki masz silnik?

Pamiętaj, że ciąg nie musi być równy albo wyższy od masy modelu, masz przecież powierzchnię nośną...

Niemniej jednak w funbacie, fun daje duża nadwyżka ciągu, optymalnie około 600~650gr :-)

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo samolot ma coś koło 300g bez silnika z ciągiem 400g (no chyba, że waga silnika nie jest wliczona do ciągu...), a z silnikiem 315g . Akumulatora nie da się popchnąć do tyłu, bo serwo blokuje. Myślę, żeby dać do tyłu ołów. Jakieś 5-10g. Nie będzie samolot za ciężki? Wyważenie wygląda mniej więcej tak (kiepsko):

post-9163-0-99135300-1372070083.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik ma 15g daje 400gr ciągu i na jakim śmigle?

 

Waga i ciąg silnika to dwie odrębne sprawy.:rolleyes:

 

Z twojego rysunku wynika, że model ma za ciężki ogon, a ty chcesz cofać pakiety. Coś tu nie gra, nie sądzisz ?;)

 

O ile dobrze pamiętam to serwa w funbacie są w na górze płata, a pakiety powerpadzie, więc nie bardzo rozumiem jak pakiet może blokować serwa...:unsure:

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj "flitetest" na YT napewno coś znajdziesz...

Co prawda oni budują z innego materiału (coś jak podkłady/depron tylko kryte papierem z obu stron), ale praktycznie wszystkie konstrukcje można zbudować z podkładów.

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie - 175zł. Z przywozem 190zł z modelemax.pl.

 

Jaki silnik ma 15g daje 400gr ciągu i na jakim śmigle?

 

Waga i ciąg silnika to dwie odrębne sprawy. :rolleyes:

 

Z twojego rysunku wynika, że model ma za ciężki ogon, a ty chcesz cofać pakiety. Coś tu nie gra, nie sądzisz ? ;)

 

O ile dobrze pamiętam to serwa w funbacie są w na górze płata, a pakiety powerpadzie, więc nie bardzo rozumiem jak pakiet może blokować serwa... :unsure:

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

 

Dziób jest z drugiej strony...(robione na paincie) Serwo jest na górze, ale w płacie jest wycięta dziura, bo inaczej serwo by się nie zmieściło. Depron ma 5mm a serwo ma centymetr, więc wystaje od spodu, a pod spodem jest właśnie kadłub, a w kadłubie, idealnie w tym miejscu powinien być akumulator. Właśnie tak sero blokuje akumulator. Pierwsze serwo nie blokuje, ponieważ depron jest dwa razy grubszy (złożony na pół), a poza tymkadłub jest szerszy w górę. Tam gdzie jest drugie serwo nie mogę powiększyć kadłuba, bo wtedy będzie za mało miejsca w boki, i nie będzie opływowy. Mam nadzieję, że chociaż 1/1 000 000 mnie zrozumie...

 

[EDIT]

Aha: śmigło 8x4 i mam jeszcze kółka, które nic nie ważą. (Dosłownie... No dobra mają 3g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecicie mi jakieś fajne modeliki które łatwo się robi z podkładu pod panele bo na tego funbata kupiłem całą paczkę i zostało mi jeszcze sporo tej pianki i żeby to nie były delty ani skrzydła z góry dzięki

 

wypiszcie parę a ja sb wybiorę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dać regulator? Zauważyłem, że się strasznie szybko grzeje. Włączałem co chwilę silnik, tak, że "mrugał", "wyginałem" serwa i po około 2-5 minutach regiel był cieplejszy od mojej ręki. Myślę, żeby dać go tak jak na rysunku (prostokąt [ten "kwadrat" to silnik]). Nie chcę dawać go na zewnątrz, ponieważ boję się, że jak się rozbiję, to będzie po ptokach. W kawałku depronu, którym zamaskuję dziurę zrobię pełno małych dziurek, żeby choć trochę się wentylowało a żeby wszystkie klamoty w czasie lotu nie wyleciały jak bomby z bombowca...

post-9163-0-34593300-1372330643.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam regulator na zewnątrz kadłuba, przypięty gumką recepturką. Pakiet w kadłubie, tam gdziie zaznaczyłeś na zielono go wsuwam, i zaklejam taśmą.latam na pakiecie jaki akurat mam - 900, 1000, 1250 i 1300 mAh lata z każdym. Aha , Przednią część kadłuba to mam chyba już trzecią, a cała reszta jakoś nie chce się rozpaść, a przeżył naprawde dużo

zobacz od 50s, bo link coś nie działa jak należy.

 

 

Ostatnio zaliczył dużą ilość kretów w rękach pilotki ;) i wygląda tak:

 

5m8c.th.jpg z5sm.th.jpg

 

ciągle lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie budowy ww. samolotu i mam dwa pytanie:

1. Czym mogę okleić samolot ? W jednym z tematów wyczytałem coś Oracover jeżeli dobrze zapamiętałem ale wydaje mi się że do tego projekt to za wysoka półka.

2. Wycinam lotki i zastanawiam się jak one będą przyczepione do skrzydeł. W googlu widziałem zdjęcia i chyba ludzie to kleją taśmą bezbarwną ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.