Skocz do zawartości

Funbat - superprosty model z pianki


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu aparaturę od heli Lama v3, ESky 4CH 0404

 

 

Da radę jej użyć przy samolotach rc? Z czasem pewnie zakupię Turnigy 9x ale na początku chce pobawić się Funbat'em i w między czasie zbudować coś większego, rwd zapewne.

Oprócz słabego zasięgu będą jakieś problemy?

 

Jak dostaniesz tanio odbiornik do nadajnika z ESky, to można próbować. Ja nie znalazłem taniej niż 90zł, wobec czego sobie darowałem. Jak Lamę rozbiłeś dokumentnie, można (chyba) wybebeszyć odbiornik z kanapki, ale czy uzyskasz 4 kanały bez mikserów to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to z 2200 ledwo idzie w górę a z 1300 ok ?? może 2200 nie był naładowany ... ?

 

damianowi chodziło chyba o ciężar pakietu.

 

Jak dostaniesz tanio odbiornik do nadajnika z ESky, to można próbować. Ja nie znalazłem taniej niż 90zł, wobec czego sobie darowałem. Jak Lamę rozbiłeś dokumentnie, można (chyba) wybebeszyć odbiornik z kanapki, ale czy uzyskasz 4 kanały bez mikserów to nie wiem.

 

 

taki zadziała? http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2912,odbiornik-ek2-0420a-000096-6-kanalow-e-sky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz aparaturę 35MHz i kwarce to tak (tzn jak masz antenę o długości około 1m, a nie "bacik" 10cm) Ale i tak nie warto, gdyż ponoć miały skandalicznie mały zasięg.

 

Do 2,4GHz potrzebujesz CHYBA ten http://www.sklep.mod...24-000731-e-sky

 

Tutaj masz coś takiego:

http://radio-modele....k,434,8827.html

 

do tego odbiorniki

http://www.hobbyking...idProduct=12901 - jedne z tańszych

 

mimo wszystko się nie opłaca. Kup TGY 9x (9xr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pakietów 2200mah 3s i silniczek z kontrolerem do nich (resztki po heli). Chciałem wykorzystać je i zrobić sobie funbata. Niestety ważą one sporo. Przejrzałem cały temat i spodobał mi się projekt FT Bloody Wonder ze względu na fajny profil skrzydła.

I teraz moje pytanka:

1. Z czego najlepiej zrobić. Biały depron, epp? Jakiej grubości?

2. Czy zwiększać rozmiary modelu ze względu na odrobinę większą masę pakietu (pakiet 2200 waży o ok 100g więcej niż najczęściej używane w funbatach 1100)?

Na stronie Mika (orginalny projekt funbata z płaskim profilem skrzydła) autor podaje wersje z baterią o jakiej wspominam jako "performance setup".

Pytanka noobka ale do tej pory latałem tylko heli więc nie mam absolutnie żadnego doświadczenia w skrzydlakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć

 

mając kilka wolnych chwil popełniłem funbata i ja

 

zrobiony zgodnie z planami autora, choć po wyważeniu wiem że po kraksie dostanie dłuższy nosek i mniejszy pakiet

 

setup :

 

EMAX CF2805

20A ECS

7x35 Gws'a

1600mAh 2S polyqest'a - mam go jakieś 2 lata i nie mogę go zarżnąć, przeżył sporo kraks w bluebigl'u i dalej trzyma 1500mAh

plus jakieś 2 walające się po kątach serwa

 

waga RTF w okolicy 300g - warzyłem na starej, analogowej wadze kuchennej więc jakiś błąd mógł się tu wkraść

 

yjat.th.jpg

 

zr1o.th.jpg

 

bpjn.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc i ja postanowiłem zbudować swojego FunBata. Przed sylwestrową imprezą miałem chwile to troche pokleiłem. Narazie to sam początek, ale mam pytanie. W planach The Bloody Micks jest napisane iż można użyć pakietu 3S 2200mah, a niektórzy z was piszą że z taką wagą nie lata. Mam taki akurat i mógłbym go użyć , ale skoro od razu ma skretować to wole kupić jakieś 1300mah. Latał ktoś z taką wagą?

 

88fe2853e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dołączam do grona posiadaczy FubBat'ów :)

Sponsorem mojego latadła jest firma FixPrix produkująca wspaniałe podkłady pod panele :D , oraz Soudal 66A który nigdy nie zawodzi ;)

 

9e7f2bc4b9.jpg

 

Waga do lotu 330g, to chyba całkiem dobry wynik. Jeszcze tylko zakupić śmigło i czekać na bezwietrzną pogodę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobnego, bo z czarnego depronu. Tylko inaczej go ozdobiłem (standardowo - białe paski i flagi polskiego lotnictwa). Też ma jakieś 350 - 360g i wydaje mi się strasznie ciężki. Raz jak nim latałem, to jak wypuściłem z ręki, to nie umiał się dźwignąć i poleciał jakieś 5 m :( . Mam śmigło 8x6 i silnik 400g ciągu. Pomyslałem, że przydałoby się śmigło z większym skokiem. Jest taki rozmiar jak "8x8" albo "8x9"? Wielkości chyba nie trzeba zmieniać, czy to przez to? Jak mi wiadomo, to im większy skok, tym większa prędkość, a im dłuższe śmigło, to więcej ciągu niż szybkości. Im cięższy model, to powinien być szybszy, żeby się utrzymać, a większy ciąg nie jest lepszy, bo wtedy samolot będzie latał pionowo - co pomieszłem? Jakie śmigło najlepiej kupić do tej wagi modelu? 10x6, 10x8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste jak piszesz. Śmigło się dokupuje do silnika, zawsze w jego specyfikacji jest wymienione max rozmiar śmigła w zależności od pakietu jaki posiadasz. W moim przypadku mam TowerPro 2108-21t i przy pakiecie 3S zalecanym śmigłem jest 8x4 i na takim właśnie zamierzam go oblatać.

 

Więcej ciągu = większa prędkość.

Lepiej nie kombinuj z takim drastycznym zwiększeniem śmigła. Ze zmianami możesz popróbować ale w granicach podanych przez producenta.

A jeżeli masz odpowiedni silnik i śmigło, wg planów, wage też (ludzie tu wcześniej pisali że latają wlasnie na ok 300-400g) a dalej nie chce latać to znaczy że coś z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ciągu = większa prędkość.

Nie prawda. Więcej ciągu to lepsze przyspieszanie modelu i bezproblemowe wznoszenia pionowe np. Może się wydawać, że ogólnie model lata szybciej, ale to przez to właśnie, że szybko reaguje na ruchy drążkeim gazu. Nie potrzebujue drugiej drogi aby się rozpędzać.

 

Łukasz jaki masz silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.