Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj i moja Katana zasmakowała powietrza.

Lata bardzo fajnie. Pakiet 2200mAh wystarcza na jakieś 7-8min. latania

Co do oklejania: oklejałem całość białą folią (lub czerwoną od spodu) a zdobienia są wykonane z folii reklamowej.

 

1632d51368bd910e.jpg

 

5fcadfddacfd0a12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam ponownie

 

Klej dotarł prace ruszyły. Jeszcze przed świętami coś się uda zrobić.

 

Czy ten element statecznika kleimy już teraz na stałe i oklejamy go jako całość z kadłubem czy traktujemy go jako osobny element i po oklejeniu wpasowujemy go w kadłub.

 

k2tn4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doklejałem później. Czyli zrobiłem sobie najpierw coś w stylu ARF, tzn pooklejałem poszczególne elementy i dopiero później sklejałem w całość.

 

Witam

 

Dzięki mRqS każda wskazówka jest na wagę złota szczególnie dla poczatkującego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając od końca.

Jest dożo łatwiejsza do oklejenia ,a na dodatek nie zostają prawie żadne odpady.

Gdzieś mam zdjęcie jak sie wszystko razem na folii układa niemal bez odpadów.( a dokładnie lotki,stery wysokości i kierunku i bok kadłuba)

 

Panie Tomku mógłby Pan te wspomniane fotki na temat oklejania wrzucić na forum. Właśnie niedługo będę oklejał swoją Katanę i przydałyby się instrukcje na ten temat

 

Pozdrawiam

Capone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Co prawda pytanie do Zbyszka ale:

 

1. Gdyby model nie miał wytrzymać - producent by tego nie wypuścił na rynek (to nie jest "delikatna balsa" jak piszesz, lecz sklejka).

2. Czyżbyś chciał tam wsadzić jakiś monstrualny silnik, że boisz się o wytrzymałość? ;) Pamiętaj, że to jest mały model.

3. W zestawie jest dodatkowa wręga silnikowa do wersji spalinowej.

 

Nic więcej nie trzeba kombinować. Ew. przesunięcie silnika przód-tył możesz zrobić na łożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, wzorowałem się na wczesniej budowanym przezemnie extrimie gdzie kadłub wykoany był z balsy :) myślałem, że w tym modelu jest podobnie, a nad na myśl przychodza mi 2 silniki:

 

OS MAX 46 LA - 2 takt

OS MAX FS 40 - 4 takt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzysz na zdjęcia (nawet na stronie Artexu) to zobaczysz, że jest to solidna sklejkowa kratownica.

Balsa w kadłubie służy w zasadzie tylko za pokrycie.

Tak więc nie masz się co obawiać o to, czy wytrzyma.

 

A silniki nie za mocne chcesz tam dać (.46)? To jest mały, lekki model. 7.5cm3 to miałem w 1.6m Decathlonie, który ważył 3kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bez powodu statecznik raczej sam nie odpadł. Ja bym podejrzewał, że kolega (jak zostało uwidocznione na pierwszym zdjęciu) podpierał nogami statecznik i wykonywał w tym czasie próbę silnika. Katana jest zrobiona dość ciężko, a silnik ma w tym zestawieniu bardzo dużą moc. Może podczs takiego testu lekka i delikatna konstrukcja statecznika została nadwyrężona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Panów pytanie tych, którzy już latali swoimi Katanami i oczywiście szczęśliwie lądowali. Czy da się wylądować bez silnika Kataną (silnik elektryczny) chodzi mi o podejście do lądowania bez silnika i wylądowanie np. lekkim podciąganiem samej wysokości. Czy jednak te minimalne obroty należy zachować?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.