Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jutro zrobię fotki, od środka niewiele zobaczysz ale może da sie coś zrobić.W sumie przeróbka niewielka i Artex powinien ją wprowadzić jako opcję do swoich zestawów.Podwozie zupełnie im nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli KATANA z Arexu jest modelem powtarzalnym :D

 

Dziś kolejny dzięń lotów zakończył się urwanym statecznikiem poziomym ( typowo)

 

No i przez moją brawurę wgniecione natarcie. A było to tak:

 

Publika, dzikie tłumy , lotu pod własnym blokiem gdzie zamiast trawnika jest skała gliniasta :D

 

Niskie przeloty itp, w końcu lądowanie na siebie i to dosłownie. Posadziłem ją jakieś 10m od siebie kontrując kierunkiem i w ostatniej chwili puściłem SK i chciałem odskoczyć :9 nie zdążyłem uderzyła mnie w nogę :(

 

A statecznik po prostu, chciałem harriera zrobić, aż wreszcie przepadła 1m nad ziemią, silnik ognia( a jest w co dawać) i zaczepiła ogonkiem o szczątki trawy to już jej darowałem, podszedłem pozbierałem i wróciłem :(

 

Teraz zrobie to co miałem zrobic odrazu - ZASTRZAŁY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sławekmod....

Jestem na etapie składania Katanki i widzę że problem z podwoziem jest dość poważny... Myślę o przerobieniu go na węglowe i mam pytanie...Czy tą półkę wkleiłeś 'na' wzmocnienie czy wzmocnienie wyjąłeś i wkleiłeś zamiast niego?

Proszę o foto jeśli to możliwe i z góry dziękuję

42a833bf4df1a9de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit :ażurowana płytka jest do wyrzucenia odrazu.Ja wkleiłem tam płytkę ze sklejki brzozowej 3mm.Kieszenie na podwozie zeszlifowałem tak żeby sklejka brzozowa przylegała całą powierzchnią..Kleiłem wszystko na żywicę.Jest bardzo mocne.

 

Ja to zrobiłem w ten sposób.Pomimo że koło nie jest sterowane to ster jest na tyle skuteczny że da się manewrować modelem bez problemu.Po zrobieniu takiego podwozia jak te na zdjęciach lądowanie to frajda -na trzy punkty.Nic nie odlatuje , nie łamie sie itp.Wymienię podwozie na węglowe bo duralowe jest za ciężkie.

 

dsc0015we9.jpg

 

dsc0016tj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby koło miało możliwość ugięcia.Mocowanie bezpośrednio do steru kierunku >> nie polecam.Mnie Katanka raz poszorowała po trawie kierunkiem i posypały się tryby.Teraz z takim podwoziem jak mam nie ma możliwości dotknięcia sterem do podłoża.Na kierunek z czystym sumieniem poleciłbym serwo z metalowymi zębatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.