Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chciałem dzisiaj wykonać lot po zmianie wyważenia. Powierzchnia pola startów była nieco zalodzona więc przeszedłem się i pozdrapywałem co większe kawałki. Jednak nie wszystkie. Przy próbie startu, po przejechaniu może 2 m uderzyłem w kawałek lodu mocno trzymający się podłoża. Uszkodziło się lewe podwozie. Podczas montażu podwozia używałem tylko tylko kleju CA żadki, ale słyszałem że powinno się wzmocnić żywicą. Jeśli ktoś wie jak wzmocnić podwozie nie powodując znacznego wzrostu masy to proszę o pomoc. Jeszcze dzisiaj chciałem zmontować to z powrotem.

Uszkodzenie:

76260185nx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie naprawiam. Użyłem na poczatek żadkiego CA a nastepnie z wierzchu zalałem żywicą 15 min. nie użyłem rowingu i już za późno bo żywica przyschła. Wyszło trochę może zagrubo. Znalazłem jeszcze jedną nieprawidłowość - domek silnika się poluzował,

miał luzy +- 1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysłałeś swoją wiadomość i o czymś zapomniałeś to wciskasz przycisk edytuj w prawym górnym rogu i dopisujesz to co zapomniałeś dodać. :mrgreen:

Jest przyjęta taka ,,zasada" że nie pisze się postów jeden pod drugim w tak krótkim odstępie czasowym:

Dzisiaj 22:46

Właśnie naprawiam. Użyłem na poczatek żadkiego CA a nastepnie z wierzchu zalałem żywicą 15 min. nie użyłem rowingu i już za późno bo żywica przyschła. Wyszło trochę może zagrubo. Znalazłem jeszcze jedną nieprawidłowość - domek silnika się poluzował,

miał luzy +- 1 mm.

 

Wysłany: Dzisiaj 22:47

luzy wystąpiły na zatrzaskach w płaszczyźnie góra/dół

 

Dzisiaj 22:59 Temat postu:

Skorzystałem z twojej rady i dołożyłem rowing. Zywica była trochę już przyschnięta i rowing z wierzchu jest całkiem suchy, ale oderwać się go już nie da bo żywica go zwiazała mocno.

 

Dobra to sobie pogadałem.

Już pan rozumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dziś przy próbie silnika rozpadł się domek i silnik poleciał w siną dal robiąc po drodze szkody w nowo wyremontowanym mieszkaniu :/ Na dodatek że chończyki przysłalimi nie ta piaste, to teraz musze zamówić 2 bo druga kolegi też szlag trafił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łamania podwozia to przyczyna jest błacha a mianowicie małe koła. Niestety pewna partia Katan miała w zestawie takie koła czyli piankowe 40 mm. Okazuje się że w kiepskim terenie one właśnie powodują wyłamywanie podwozia. Doskonale sprawdzają się kółka o średnicy 65-70 mm (piankowe) i takie radzę zakładać. Model nawet dosyć ciężki czyli z silnikiem 8,5 cm 4T doskonale pokonuje nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej okazji (jutro) zmienię kółka na większe.

Co do tej piasty Motyla. Dzisiaj zakupiłem silnikRAY 3542/06 i niepotrzebnie zestaw montażowy składający się z piasty mocowanej z tyłu silnika na cztery śruby (klucz ampul), łoża i śrubek. Może to pasuje do twojego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten - to w odpowiedzi na pytanie Motyla - można to kupić w zestawie w modelarnia.pl. W zestawie jest łoże (czarne) 4 śruby do przykręcania silnika do łoża + jeszcze to co na zdjęciu poniżej. Koszt tego zestawu to 16 zł. Łoże i śrubki są mi potrzebne, a piasta nie.

121ki7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Juz gotowy model Katanki do oblotu i po calej juz zmontowanej konstrukcji gotowa do lotu wynosi 1130 g.

Jak juz wczesniej pisalem model ma dosc ciezkie wyposazenie bo np: bede latal na pakiecie 4S 2200 ,silniczek wazy mi 120 g. i serwa hs 81 mg mogly by byc inne lzesze ale mysle ze niema co przesadzac

mam zdjecia ale chyba kiepskiej jakosci bo taki mam slaby aparacik no i dosc sporej pojemnosci co moze jak wklej to admin moze je zmniejszyc bo brak mi programu do tego

 

katanajacekbp8.jpg

 

no udalo sie ale jak widac slabej jakosci

Zapomnialem dodac ze model pokrylem papierem japonskim tzw. japonka dlatego brak polysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja zastosowalem hs81 mg i sa ok ale mysle ze hs81 tez wystrzymaja

Model juz po oblocie

Stwierdzam ze do akrobacji 3D moj naped sprawuje sie w 110% tzn po podlaczeniu regulatora do programatora wykazal mi max obciazenie pradowe 12.6 amp na smigielku 11 calowym ,a powiem ze modelik zasuwa dzielnie do gory

Co prawda zawisu zrobic niemozna ,choc wisialem przez momet ,to akrobacje 3D robi w 110 %

Co mnie wnerwilo .....................

za sztywne podwozie ( polamane przy 1 loadowaniu)

sloje wregi w zdluz i po ladowaniu zrobil lekki koreczek i wgniot do kadla

kola za male niemoge wystartowac z trawki ( zmienilem na fi 50 )

Ogolana ocena za zestaw 4- ( to moja ocena OK !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.