Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje 12 i 15 minut lotu . Ja latając 6 minut mam ciągły niedosyt , chciało by się więcej i więcej . Jak bardzo jest to stateczny model niech świadczy fakt , że kiedy padł kompletnie pakiet (, znikła ścieszka pomiędzy celami) to Katana sama zrobila kółko i powoli wylądowała . Oczywiście środek ciężkości był w tedy normalnie a nie do latania 3D , bo przy ustawieniu do 3D to nie przebiega już tak gładko . Leszek B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Film i zdjęcia miały być tylko mój główny fotograf nawalił i zabrał ze sobą kompletnie rozładowany aparat . Gdyby powiedział , sprawdził jaki sprzęt zabiera to bym pojechał 15minut później i były by zdjęcia i film ,a tak 12km od domu,godzina 17,20 trochę późno na powrót po sprzęt foto,video.

 

Jest co prawda film na komórce ,ale tak nakręcony ,że widać ,trawę,słońce ,piękne niebo tylko

Katanę ciężko odszukać mimo ,że latałem mu koło nosa z prędkością odpoczywającego ślimaka...

Co niektórzy znają mojego mistrza obiektywu i pewnie nie są za bardzo tym zdziwieni. :twisted:

 

Ale w niedzielę jest mini zlocik w Radawcu, będzie mam nadzieje okazja aby się pochwalić nową maszynką ,a i ktoś ze znajomością kręcenia filmów/robienia zdjęć się na pewno trafi.

 

Mam już pomiar , jeden pakiet weszło 2348 ładując prądem 1A.

 

Dodam tylko ,że do samego końca mocy było po dostatkiem i nie było problemów z wyrwaniem Katany piką do góry.

 

Drugi lot był krótszy bo w powietrzu były 2 szarpnięcia pod rząd.

Mam do tego 2 teorie.

1.BEC (trochę zakłóca ??)

2. Woda(oprócz tych 2 większych szarpnięć miałem w pierwszym locie 3 minimalne ,że myślałem ,ze to wiatr lub coś podobnego. Wszystkie zakłócenia były w jednym i tym samym miejscu ,nad rozlewiskiem wodnym)

 

Teraz po pół godzinie picowania Katany z Trawy (oj.. szybko to już nikt mnie nie na mówi na latanie w wysokiej trawie ) zabieram sie za nadawanie ostatecznego wyglądu mojej maszynie.,czyli ozdoby i napisy oraz wykończenie drobnych detali takich jak przyciemnienie szyby, dociągnięcie folii oraz wklejenie podwozia.

 

Co do podwozia to wstyd się przyznać ale przy pierwszym starcie miałem je lekko wciśnięte i przy podrywaniu z trawy ,jedno kółko zostało na lądzie :crazy:

Młody szybko je odszukał ,ale ja w powietrzu miałem nie lada zgryza co z tym robić.

Jednak wrońcu coś pomyślałem i zamiast w panice szybko siadać zrobiłem kilka (chyba ze 4 ) kółka z prawie podejściem ,aż w końcu siadłem lekkim harrierem bez ryski na najwyższej soczystej zielonej trawie (nie badylach ,ale dywanie tylko z liści trawy).

Po dociśnięciu podwozia na swoje miejsce (trzyma się mocno na wcisk ) już ze startami nie było problemów.

Choć po ozdobieniu modelu raczej wkleję podwozie na stałe.

 

edit:

Do drugiego pakietu weszło 3003.

Czyli czas 15-16 minut ostrego latania bez nerwówki o wyczerpanie pakietu.

 

Właśnie siedzę przy paincie i rysuje "malowanie" Katany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cena niższa od zapowiadanej . :D

 

Wersja spalinowa tez mnie kusi ,ale ic nie musiałem kupować więc na razie zostaje w elektryku.

Jak widać wyposażenie mam do potwora , ale przynajmniej nic mi sie nie przegrzewa :D

(regiel 60A i osobny bec.)

m2.JPG

 

 

W między czasie okleiłem spodnią część skrzydeł

m1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tomku a jakiegos zakupu hurtem nie planujesz zrobic ?

Albo utarguj cene a reszte pociagniemy ( napewno paru na model sie znajdzie )

 

Jakim zelazkiem oklejasz modelarskim czy zwyklym ( turystycznym ) ?

Jakiej srednicy dales popychacze weglowe ?

 

Pozdrawiam Slawomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy silniczek MVVS 3,5ccm pociągnoł by katanke ?? do extrimka pewnie zaciezko nie ??

Do katanki żeby zachować 3D będzie za mały.

 

Extrima rozszarpie jeszcze na ziemi (a może nie... ?!)

Może nie rozszarpie, ale jest sporo za duży. U mnie 2,5 ccm daje i tak potężny zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1082 to niezla waga.

Mozliwa bez problemu do osiagniecia - wystarczy zastosowac lekkie graty.

Silnik 100g, lekki regiel i pakiety, hs65 zamiast ciezszych o 10 hs81. Mysle ze jeszcze parenascie g mozna bez problemu zrzucic - np. poprzez zastosowanie lzejszego smigla i odchudzanie kabli.

 

Mysle ze dopiero przy tej wadze model pokaze na co go stac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Radawcu odbył się mini zlot Katan , było ich w sumie 3 .

Swoją spalinową Katanę zaprezentował Zbyszek ,Firmową Bogdan i ja swoją "elektrka"

 

(Choć rodzina Artexów sporo się rozpanoszyła po lotnisku )

artex.jpg

 

Ponieważ mam sporo materiału do pokazania to zacznę od zdjęcia spalinowej Katany Zbyszka.

Model rzutem na taśmę przygotowany na niedzielny zlot w Radawcu .

 

spalina.jpg

 

Tak Zbyszka Katana prezentuje się w locie .

spalina1.jpg

 

 

A tak wygląda jego zamocowanie silnika.

Nie da się ukryć ,że napęd od Heli raczej pod względem miejsca nie nadaje siędo samolotów :devil:

spalina2.jpg

 

Myślę ,że coś na temat silnika i latania taką Kataną napisze Zbyszek.

Z tego co powiedział mi jeszcze na lotnisku ,że latał na pół gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet powstał ,jednak drżenie obrazu w niewprawionych rękach spowodował ,że oglądać można go tylko z ostrym zaparciem sie w fotelu, raczej nie za wiele widać.

Zresztą ten film u góry też byłby ciekawszy gdyby nakręcono go kamerą ,a nie aparatem cyfrowym.

Sporo fajnych ewolucji poszło w niebyt , bo albo nie ostry film ,albo obiektyw wywijał bardziej od modelu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.