Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam . Silnik zdecydowanie niepotrzebnie za duży do tego modelu . Ja mam HXT 3548 / 900 obrotów na Volt i 4S LiFe i śmigło 14/7 . Ale mój model do lotu waży 1500 gram . Kabinkę można przykręcić wkrętami lub przykleić Cyjanoakrylem z przyśpieszaczem . Ja z klejeniem nie miałem problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykleić Cyjanoakrylem z przyśpieszaczem

 

A nie powstaje wtedy biały nalot ??

 

Ja mam HXT 3548 / 900 obrotów na Volt i 4S LiFe i śmigło 14/7

Mocy nigdy za dużo :D Nie słyszałem aby ktoś w F3A mówił że ma za mocny silnik, a wręcz przeciwnie tendencja jest n aprzerost mocy.

 

Powedz mi skoro podobny silnik jak on na tym śmigle 14x7 się sprawuje ?? Dla mojego pakeitu pewnie 14x9 musze zanadobyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot nie powstał , dlatego poleciłem cyjanoakryl . Silnik jest za mocny przy zasilaniu 4S , moja Katana zamieniła sie w wyscigówkę na śmigle 14/7 . Dosłownie wolne latanie było możliwe na 1/3 gazu , a to juz za małe obroty dla śmigła . Może wystarczyło dać mniejsze śmigło np. 13/4 ale zima nie pozwala na testy . Wystarcza w zupełności pakiet 3 S LiPo dla śmigła 14/7 . Mocy jest i tak dużo . Mam zamiar wypróbować śmiglo 15/8 dla pakietu 3S , ale za zimno na testy . Może do twojego silnika wystarczy pakiet 4S bo 3S będzie za mały .

Ja bym dobór silnika do wagi modelu ujął tak ( zasilanie 3S ):

1200 gram odpowiednik Axi 2814/16 i śmigło 13/6

1350 gram odpowiednik Axi 2820/12 i śmiglo 14/7

1500 gram odpowiednik Axi 2820/12 i śmigło 15/8 (lub zasilanie 4S wielkość śmigła dobrać bo 14/7 jest za duże , chyba ,że ktoś lubi szybkie latanie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

motyl, ehh chłopie ;) sam byś się wziął za robienie modeli a nie dziecko musi ci oklajać katane ;) i odstaw wreszcie te cymbałki i kup gitare ;) - to tak słowem żartu ;) ale nie mogłem się powstrzymać ujrzawszy to zdjęcie ;)

 

Ciekawe kiedy ja bede mogl takiego zasmakować akrobata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał problemu gdzie góra ,a gdzie dół?

 

niby dlaczego ?? przecie jak latam to sięorientuje co robie i jak modelma lecieć:D

 

A co w paczce od Chińczyka?

 

Silnik HXT 3548 :D i pakiet 5s 2300mAh :D

 

Regiel gdzieś w domu mam ...........gdzieś lecz nie wiadomo gdzie :P

 

E tam serwa jakieś mini, i u-Bec takie pierdółki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... widzę, że "powiekszyłeś" Katanę Mini ;)

Od spodu zawsze można dodać jakiś akcent odróżniający (np białe pasy).

Moja Katanka z kolei będzie wyglądała jak od Silvestriego :)

 

Jaką metodą przyciemniałes kabinę?

 

A co do klawiszy - witam w klubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu zawsze można dodać jakiś akcent odróżniający (np białe pasy).

 

jak się model słucha pilota, i pilot nie jest po %%% to orientuje się w jakiej pozycji jest model.pozatym różnica między spodema górąbynajmniej jak dla mnie jest wielka.druga sprawa że ploter mi tnie piękny napis GRAUPNER z czarnej folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem pocątkującym modelarzem. Zachęcony pochwalnymi komentarzami na forum sam postanowiłem zbudować Katanę. Jest to mój pierwszy model w wersji kit. Podczas budowy nie ustrzegłem się pewnie błędów, ale jakoś się udało dzisiaj model ulotnić.

Wykonałem tylko 2 krótkie loty, ponieważ samolot był za ciężki na ogon i będę musiał przesunąć pakiet.

Mam też za słaby silnik o ciągu do 1400 g. Samolot gotów do lotu waży 1065 g.

Link do filmu z oblotu (lotnisko Warszawa Bemowo, godz. 15.00-15.15):

http://pl.youtube.com/watch?v=L6zX7VRIC5w

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważny jesteś jak na początkujacego :D

 

Tylko zastanawia mnie jedno,przeglądam rózne filmy fotki itp i kazdy pokazuje jak lata zimąna śniegu,czy ja mieszkam gdzieś w dziwnym miejscu że u mnei śniegu to ze świaczką szukać a jak popada to poleży 2h i ginie :/

 

 

A teraz do rzeczy, gdzie ustawić SC, bo u mnie jakoś keson kończy się na dźwigarze a nie jak opisujecie 1cm za dźwigarem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki paczke przysłali szybko, ale chyba w święta ostro poszaleli bo niestety do silnik HXT3548 dostałem zestaw montażowy od HXT42xx. Ma ktoś pomysł gdzie moge dokupić zestaw do 35xx ?? niby to 5$ i przesyłka 3$, ale czekać znów tydzień albo i 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.