Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

46 la i smiglo 12,25x3,75

 

tiaaa, na LA to trenerkiem można sobie polatać jak słabo wieje,

albo lepiej założyć 4 takta co by wytrzepał model :wink:

 

Zobaczymy końcową wagę ale zapewne 25 AX z 10x3 bedzie optymalny.

Pełana wręga a co z reszta, co by nie odmaszerowało - drgania :wink:

Wszystko z balsy czy częściowo ze "skrzynki na cytrusy"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Raczej o wytrzepanie ni ma się co martwić , bo wszystko jest na wpustach i nawet bez kleju ciężko to "rozłożyć"

 

Pytałeś o wręgę pod salinę.

Albo można nakleić na tą "elektryczną" ,albo trzeba od razu zamontować ją na swoim miejscu.

Na obrazku ,tylko włożona dla orientacji.

k7.jpg

 

Solidna konstrukcja , cały czas myślę o 4-takcie 5-7cm3.

Tylko nie wiem ile będę miał uciągu z takiego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten model ma być bardzo lekki, to LA46 ze śmigiełkiem 12,25x3,75 w zupełności wystarczy.

Jak już Tomek trochę rozwali modelik :wink: i nie będzie mu szkoda go brudzić, to chętnie sprawdziłbym ten popularny napęd.

 

Na razie do wersji elektrycznej poleciłem mu (wg chińskiej nomenklatury) 35-36 do 35-42 na 3 lipolki (bo tak chce).

Czyli okolice AXI 2820.

 

Nic nie odpowiada - chyba myśli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert .

Twoja propozycja zdaje się być bardzo ciekawa ,a na dodatek dość tania .

W RC skorpionie znalazłem Podobny silnik , na pewno droższy(jednak nadal w przystępnej cenie), ale od ręki.

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=149_152&products_id=2985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podają na stronie sklepu to silnik Roxy juz przy śmigle 8/6 pobiera 35 A . Jeśli katana wyjdzie na gotowo 1000 gram , to minimalne śmigło będzie potrzebne 12/6 . Ile Amper wtedy pociągnie ten silnik ? Ja bym raczej szukał zamiennika Axi 2814/16 do Katany . Np taki http://modelflyrc.com.pl/product_info.php?cPath=35_37_108&products_id=562

Leszek B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezli elektryk robbe to z duzym momentem obrotowym który pokreci duzym smigłem przeciez to model 3D. http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=149_152&products_id=2968

 

Tomek ten silnik co pokazałes to typowy wyjec z małym smigłe które ledwo za morde wystaje w takim modelu. W tych katanach to minimum 12 cali smigło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bedę w RC Skorpionie to coś wybiorę , ale ten silnik co podałeś faktycznie wydaje się szyty na "wymiar" Katany .

Chyba też nie minie mnie zakup pakietu składającego się z 4 cel.

 

A przy okazji leży u mnie luzem 40 OS FX i zastanawiam się czy to nie będzie "tańsza" i nie gorsza alternatywa dla wersji elktro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz naprawde super silnik mam 46AX czyli cos podobnego i chodzi pieknie zresztą wszystkie os maxy są pewne szkoda tylko ze taki 40FX nie kreci smigłem 13x6 :D:D z takim małym 11x5 czy podobnym juz tak nie poleci no ale czy warto topic tyle kasy zeby miec duze smigło :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na ten silnik? :)

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3886

 

Parametry wydają się być ok.

Przy 27A kręci śmigłem 12x6 (czyli takim akurat do Katany) i ktoś tam pisze, że przy tym śmigle ciąg jest wystarczający do jego modelu 3D o wadze 900g.

Cena "rozwala" konkurencję :)

 

Mam taki. Na razie jest przeznaczony do motoszybowca a docelowo do "jakiejś" Katany czy czegoś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek chciał mieć aż 2kg ciągu, a ten tyle nie da rady (wg mnie raczej 1,3 - 1,5kg).

Mam takie silniczki, ale nie mierzyłem ciągu ze śmigłami o małym skoku, bo mają kręcić trzyłopatowymi MA 9x7 w ciągle rozgrzebanym F82 (na 3S4000mAh zmierzyłem 24A i 8300obr/min).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katana oklejona to ok.640g

4 serwa po 20g ,to dodatkowe 100g

Regiel i odbiornik 60g.

Akcesoria 40g .(kable i popychacze)

Razem jest 840g

Do tego silnik ~150g

I pakiet 200g

Razem 1300-1350 w wersji elektro

lub w 1450 w wersji z OS 40fx (bez paliwa)

 

Jak by nie patrzeć to ślinik o ciągu 1,6kg to minimum jeśli ma być latanie 3D w wersji elktro i 1,7kg w wersji spalinowej. Dlatego uważam,że te 2kg ciągu to tak z małą górką ,ale jak dla mnie to o.k. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejać to dopiero zamierzam zacząć dziś.

 

Zważyłem pakiet 2250mA 3 cele i waga pokazała 198g z kablami i wtykami ,a tak naprawdę trzeba liczyć się ,że może być pakiet 4 celowy .

Silnik można znaleźć lżejszy le i tak silnik z akcesoriami wyjdzie te 135g minimum.

Mam Dulksie 75g (z akcesoriami 100) i 1kg ciągu to dla nich max.

No może wydusił bym jeszcze z 200gram ,ale wtedy prądy pobierane to istne szaleństwo.

O ile do latania nawet by starczyło ,to o zawisach itd nie ma raczej mowy .

 

Zresztą zamiast gdybać to zrobię tak:

okleję model ,

wyposażę we wszystkie serwa popychacze ,śrubki itd.

I od tego jak mi wyjdzie waga wspólnymi siłami znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli model zaważy 1200 i więcej gram to zdecydowanie odpowiednik Axi 2820 i śmigło 14/7 . Wtedy będzie komfortowe latanie . Axi 2814 jest tylko na styk , a jak dojdzie jeszcze podwozie duralowe i ewentualne naprawy , kołpak śmigła bo wygląd jest dużo lepszy z nim, to będzie tylko fajne latanie ale nie komfortowe . Leszek b..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.