Skocz do zawartości

Katana 1,25m - extremalnie lekki model ze stajni Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Akryl samochodowy(farba z utwardzaczem) powinna załatwić sprawę.

 

 

Właśnie zamówiłem w Nastiku nowy silnik do Katany , ASP Magnum 52 4-takta.

Jak dobrze pójdzie to powinienem jutro już go mieć i na niedziele, jak zdążę, to go wypróbuję. Niestety ostatnio krucho u mnie z czasem i tak jeszcze będzie ze 2 tygodnie.

Ale zapowiadają piękną pogodę więc kto wie ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem podać ,że u mnie środek ciężkości ustawiałem do pierwszych lotów 1 cm od końca kesonu mierząc na wysokości półki serw .

Zaś do normalnego latania można ustawić od 0 do 0,5 cm od końca kesonu.

Jednak do pierwszego obycia się z maszyną 1 cm będzie o.k. a potem można przesuwać do tyłu w/g uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D:D:D

Juz od dawna mialkem zamiar kupic pierwszy raz jakis zestaw bo przez cale zycie sam robilem modele samodzielnie opracowane

Jak wiecie zycie w polsce niejest tanie , ale ze sytuacja lekko mi sie poprawila wiec za zaoszczedzone pieniazki zakupilem pierwszy w zyciu zestaw

Co mnie skusilo ze wlasnie kupilem Katane ?

moge kontrolowac poszczegolne etapy budowy ,wprowadzac dowolne zmiany jakie mi sie podobaja , wybierac dowolny rodzaj pokrycia , itp:

Przedstawiac budowy niebede bo kazdy model juz zna ,tylko pokaze to co zmienie no i efekt koncowy

Napewno bede tak robil aby zastosowac rozny rodzaj napedu tzn. elektruk lub spalina

Powiem tylko ze sklada sie ja jak klocki lego i juz mam poskladany kadlub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zamontuj dwa magnesy w tylnej części kabiny i dwa w kadłub , oczywiście tak żeby się przyciągały , początkowo magnesów miało być 8 , dlatego jest tyle otworów , czyli 4 w kabince i 4 w kadłubie , ale okazało się że na 8 magnesach ciężko zdjąć kabinkę (trzymały zbyt mocno) dlatego producent daje tylko 4 magnesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Tak sobie powoli sklejam do kupy ten modelik i juz caly mam posklejany i wyszlo mi to co nastepuje

model (konstrukcje nieoklejona ) 516 g.

jako wyposarzenie tego modelu podaje :

regiel Spin33 34 g.

silnik czeski Ray 3830/8 126 g.

serwa na skrzydla hs 81 mg 2 szt razem 40 g.

odbiornik oktawa 16 g.

smiglo 15-20 g. ???

akumulatory pakiet 4s1p 2200 250 g.

razem wychodzi mi 1030 g.

Do tego dojda jeszcze ------

oklejenie modelu + kabelki i inne duprele

Mysle ze w 1150 g. sie wyrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moze to zly adres? Mam pytanie do Tomka - Co z ta niespodzianka dotyczaca Artexu?miala byc w listopadzie jest juz prawie polowa miesiaca i cisza. :oops: Rozumiem ze teraz robicie porzadki na forum ,ale moze cos dalo by sie ruszyc w tej sprawie?Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jacku spray jak zwykle kręcą się wokół bicia piany w tematach w których "główni zainteresowani" nie zrobili nigdy nic ,albo nie wiele , a teraz mają wiele do powiedzenia , niemal pewniacy w swoich teoriach .

Więc na razie cały temat umarł i czeka na lepszą koniunkturę.

Nie będę ludziom zawracał głowy do póki te sprawy sie nie rozwiążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego podepnę się tutaj ;)

ma ktoś może wymiary owiewki silnika i kabinki ?? Dokładniej potrzebuje wymiary owiewki silnik : długość, szerokość i wysokość przy nasadzie kadłuba oraz owiewki kabinki długość, szerokość i wysokość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
silnik HXT 3548 800kV i pakiet 5s1p 2300 to nie przesada do tego modelu

Silnik, pakiet, regulator to z 550g - model na gotowo pewnie 1,2kg

Teoretycznie łatwo można z takiego zestawu wyciągnąć 2kg ciągu na śmigle 10x5 (33A).

Nawet, jeżeli w praktyce silnik nie będzie taki sprawny, to będziesz miał spory nadmiar mocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.