Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie w Bobrownikach


Kwant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie podziekowania za niesamowicie miłe i przycialeskie przyjęcie nas - przyjezdnych na pikniku. Podziękowanie i uznanie dla Orgnizatorów i Modelarzy z lotniska w Bobrownikach (Staszka, Heńka, Jano, Tomka, Achima i WIELU INNYCH), z którymi (ja i Andrzej) mieliśmy okazję się spotkać, rozmawiać i wspólnie latać. Jesteście super fajną Grupą i można sobie tylko życzyć, aby taka atmosfera jak u Was była na wszystkich małych i dużych lotniskach modelarskich. Bobrowniki są SUPER! Dziękuję jeszcze raz za miłe przyjęcie, życzę Wam abyście nie tracili swojego pozytywnego (ZA-na-KRĘCENIA).

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

i dziękuję wszystkim biorącym udział w naszym I Ślasko-Zagłębiowskim Pikniku Modelarskim w Bobrownikach.

Dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone razem z Wami, za atmosferę, wspólne rozmowy, wspaniałe loty oraz udzielone podpowiedzi, co powinniśmy jeszcze poprawić. Wszelkie Wasze wskazówki wykorzystamy podczas organizacji kolejnego pikniku.

Dziękujemy Gminie Bobrowniki za pomoc w przygotowaniu naszego spotkania, a w szczególności Zakładowi Gospodarki Komunalnej za wykoszenie terenów pod parkingi, Wójtowi Gminy Bobrowniki Arkadiszowi ZIEMBA, Radnym, pracownikom Referatu Sportu i Promocji, a tym samym internetowej telewizji Gminy Bobrowniki oraz niezależnej telewizji internetowej Bobrowniki TV.

Szczególne podziękowania Wójtowi Gminy Bobrowniki za przybycie i uroczyste oficjale otwarcie naszego lotniska, ks. Danielowi BUNIA z parafii Bobrowniki, za błogosławieństwo i poświęcenie naszego lotniska i modeli. Dziękujemy wszystki gościom i widzom którzy gościli na naszym pikniku.

 

Przygotowania do pikniku rozpoczęliśmy w godzinach porannych w piątek

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Z lotniska wyieżdżaliśmy w godzinach wieczornych. Jakie był nasze zdziwienie i rozczarowanie, gdy w sobotę rano ujrzeliśmy pozrywane taśmy i powyrywane tabiczki opisujace strefy.

Ten brak szacunku dla naszej pracy, poniesionych przez nas kosztów może być tłumaczony tylko zaślepieniem, zazdrościa lub czystą głupotą.

Szkoda tylko, że tacy ludzie są wśród naszego społeczeństwa, z pewnościa potrafia tylko niszczyć, a sami nie potrafia nic zrobić!!!

Link z uroczystaści otwarcia naszego lotniska wstawił już na forum Kolego Adam (Kiperson), a więc ja nie będę się powtarzał. przepraszam, że z nerwów łamał mi sie głos (mikrofon jednak jeszcze mnie tremuje), ale zawsze coś powiedziałem w imieniu całej naszej grupy.

Przepraszam za wszystkie "wpadki", opóżnienie rozpoczęcia - robiliśmy to poraz pierwszy, ale myślę, ze nie ostatni.

Teraz parę fotek z naszego spotkania.

 

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

ale warunki pogodowenie były nie najlepsze, co pokazuje rękaw i ciężkie wiszące nad naszymi głowami chmury

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Koledzy nie tracą czasu i montują swoje maszyny,

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Mimo kilku uszkodzeń modeli, a w szególności kraksy modelu Andrzeja z Krakowa, któremu silnik odmówił posłuszeństwa w niskim locie plecowym nie odnotowaliśmy poważniejszych strat.

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Pod koniec pikniku odwiedził nas Adam DELINGOS aktualny Mistrz polski w akrobacji modeli śmigłowców.

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Na zakończenie film z lotu Joachima S.

 

http-~~-//youtu.be/RmRdGbhY6Ms

 

W imieniu wszystkich członków Sportowego Klubu Modelarskiego w Bobrownikach jeszcze raz dziękuję wszyskim za przybycie na nasz piknik.

Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAJNIE BYŁO !!!modele super loty też ,kiełbacha i żurek pyszne z pogodą trochę nie trafiliśmy ale najgorzej nie było .Co do tych tabliczek i porozrywanych taśm to nauczka na przyszłość że są tacy co im przeszkadza to i owo.Trzeba wszystkie elementy oznakowania montować zaraz przed imprezą a to trudne nie jest. Na szczęście dobrej atmosfery ten incydent nie zepsuł i wszystko poszło sprawnie .Na głupotę ludzką lekarstwa nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że byłem to również podzielę się swoimi wrażeniami

Szczerze przyznam ze jestem pod dużym wrażeniem zorganizowanego pikniku.Świetna organizacja,sympatyczni i przyjażnie nastawieni ludzie ,mega pyszne żarenko .Samo lotnisko dość dobrze przygotowane ,zabezpieczone aczkolwiek jego położenie i spory wiatr wymagało dużej koncentracji i asekuracyjnego latania.Bardzo cieszy fakt że są ludzie którym chce się coś takiego organizować,poświęcać swój czas -wielki szacunek za to.

Modele piękne,loty wspaniałe,szkoda że wspomniany wiatr uniemożliwił loty co niektórych makiet.

Osobiście ogromny szacun dla Achima-mega model ,mega pilot pozostawiły niesamowite wrażenie .

Jeśli będzie piknik za rok przyjadę zdecydowanie i już zachęcam innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż latam bardzo rzadko, bo nie mam swojego modelu ciężko nazwać mnie modelarzem lotniczym :) Ale gdy z kolegami byłem na pokazach JetPower i zobaczyłem pewne show, stwierdziłem że na przyszły sezon będę się starał zaopatrzyć się w model... Tylko, że przystosowany do nocnych lotów :)

Oto jedno zdjęcie (sam robiłem :) ), resztę fotek umieszczę w odpowiednim temacie na forum, tylko proszę o cierpliwość :)

post-10223-0-77631600-1348009270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co za złośliwość losu. W następnym dniu po pikniku (niedziela) pogoda była wspaniała, bezwietrznie, ciepło, noszenia.

Po przyjeździe na lotnisko wydawało mi się, że to dalsza część pikniku,

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Byli Koledzy z Rudy Śląskiej,

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Byli goście, w tym również mój Kolega z akademika (razem w akademiku budowaliśmy "Racka" na uwięzi) z synem i wnuczkiem;

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Byli też członkowie naszego Klubu: Ania z Czesiem,Mariusz i Joachim;

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

i znowu wspaniała atmosfera, loty, akrobacje, holowania;

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

okazuje się,że mimo wcześniejszych wątpliwości lotnisko nasze wystarczające jest do lądowania dużych modeli szybowców

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

i jest jeszcze jest spory zapas długości lotniska!

 

Pozdrawiam wszystkie Koleżanki i Kolegów modelarzy!

Do zobaczenia na naszym lotnisku!!!

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy piknik na tym lotnisku,nawet nie myślałem że będzie tak udany.

Pogoda dl nas była troszkę kapryśna,ten silny wiatr i przerażający chłód.

Ale z tym chłodem nie było znowu tak najgorzej,gdyż do rozgrzanie się można było pić,bez ograniczenia gorący żurek i posilać się ciepłą pieczoną kiełbaską.

Będziemy się starać,aby następne pikniki były jeszcze lepiej udane,gdyż po każdym pikniku wiadomo co jeszcze można poprawić.

Musimy jeszcze pomyśleć nad zmianą terminu na wcześniejszy,gdyż miesiąc wrzesień to już zbyt krótki dzień i pogoda więcej kapryśna.

Aby zmienić termin musimy się dobrze zastanowić,żeby w tym dniu nie odbywały się jakieś inne imprezy modelarskie.

 

Dziękuje wszystkim przybyłym na piknik,za miłe spędzenie tych kilku godzin.

Nie mogłem być z wami do końca,gdyż miałem po południu inną imprezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piknik byl ok. Organizatorzy sie mocno starali i wyszlo nawet dosc ciekawie. Co do lotniska to jednak jeszcze duzo czasu i pracy uplynie aby mozna to nazwac "lotniskiem modelarskim". Mysle, ze tak ze trzy sezony ciezkiej pracy. Moze na wiosne uda sie wam sprowadzic ciezki walec drogowy z udarem, ktory zniweluje ten garb podluzny i wyboje na lewym koncu pasa. A potem juz tylko kosic i opryskiwac od chwastow ktore wam beda nawiewac z okolicznych ugorow.

Na kolejny piknik chetnie wpadne zobaczyc postepy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.