Skocz do zawartości

Tu latam - Konin Lubstów


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi kiedyś ktoś powiedział, jak jest start na filmie to powinno być i lądowanie. Taki film, to nie film :P

A tak na poważnie to zapewne jak bym teraz z dachu Falcona ciepnął to bym u siebie polatał jak na klifie.... wieje pieruńsko...

Jurku, podziwiam.... szacun!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film to mieliśmy na MIKOŁAJA-grzeczne dzieci..!.nad Jeziorskiem byłem jedyny i ostatni raz- łaczka -startowisko-ladowisko do wypasania KÓZ a krawedz do lotów ze 150m....widać loty od bimbania-do bimbania a gdzie tu bolida rozpedzić lub ustawić bramki Chyba o proboszcza po sasiedzku...w pokrzywach...Jurka kolega albo "wója" zrobił loty na Jeziorsku bo Jurka toxik to nie taki "piotralski" i Ty też sie dales nabrać handlowałes przecież toxika z Jurkiem i wiesz jak wygladał...widzieliśmy tylko pol skrzydła z bliska toxika ...a gdzie KOZAK...pilot...HA..HA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janeczku - to jest jedno z najlepszych miejsc w Polsce do latania F3F. Kiedyś moze je docenisz. Mi sie spodobało od pierwszego lotu i chętne tam bede wracał

A czy ja pisałem ze to ja latam? Przecież wyraźnie jestnapisane ze łoś.

 

A tak przy okazji-nie do końca rozumiem co chciałeś napisać w powyższym poście. Twój styl jest mocno alternatywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to zobaczysz. Nie ma nic lepszego niż latanie z wiatrem >10m/s a ponad 18m/s to juz szaleństwo i niesamowita adrenalinka

Na filmie jedynym problemem było ustanie i oddychanie gdy wiało >30m/s ale dało się do tego przyzwyczaić. No i rękawiczki na rękach - nie pomagają w precyzyjnym prowadzeniu modelu, dlatego latać trzeba z dala od krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chodzi o sam lot bo to zapewne frajda a komfort osobisty przy takich warunkach .

Pizdzi.ć musi i to zdrowo :D z zesztywniałe palce lub trzęsący się pilot to pewna katastrofa..

Loty w halnym na wiosnę to trochę inna bajka ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zimno nie było. Ani przez chwile przez 2 godzinki latania ;) Od czasu do czasu wystarczy sie naładować ciepłem w aucie. Takie warunki to perełki i nie można ich zaprzepaścić siedząc w domu ;)

 

No ale w zimę musi być zimno a że latać się chce to co tu poradzić?

Jedni latają na sezony a inni mają ciągle jeden i ten sam sezon ;)

 

a biorąc pod uwagę wiatry w Polsce to sezon na dzikie latanie w F3F zaczyna się jesienią a kończy wiosną po 2-3 pierwszych zawodach ;) Ja odczuwam dyskomfort gdy temperatura jest poniżej -4 i wieje ponad 13m/s :) Latem to jest taka stakataka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki powyższe z Lubstowa zimowego...a ten duży gmach to "kontrola lotów"...PIZGAŁO EXTRA...1-lot zaliczyłem= siatke ogrodzeniowa, Ksawery zrobił mi figla i nim sie obudzilem mystic kadłubem tkwił w oczku siatki "mocny" ten model bo zapakowany na fulla balastem ale jak sie lata na świetej ziemi i mówi grzecznie pacierz jest OK...potem już się nie dałem. Zimno mimo rekawiczek. Jutro toxik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOO..JOO...ciesze sie ja tez zaliczyłem Lubstów ale ta miejscowka jest tak ogromna ,że polatalem na nowej-nieoblatanej częsci szukałem prostopadłego wiatru było OK..ale zbocze porośnięte krzakami małymi drzewkami walczyłem z Ksawerym turbiło - mystik wyginał sie w "tancu"...chyba regge...jest fajnie jak mocno wieje ale stabilnie nie szarpanka..i zimno cholernie myślałem o ocieplaczu co Ty masz ale jak sam rzucam model nie zdażę zapakować dłoni w ochraniacz i palcy na drągi...polatałem 2 godz i lądowalem do rozgrzewki...Ustawilem aparat by zrobić filmik a tu komunikat ...brak pradu w akumulatorkach...już naladowane na jutro...Pozdrawiam..Dorotkę również.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie długo będziesz mial szybowca 3m i czy dasz radę go utrzymać np.na Xsawrym w 1 ręce a co dopiero wyrzucić . Starogrodziki-Unislawski klif jest super bo wysoki masz czas od rzutki by dlonie zainstalować ale na Lubstowie trzeba być szybkim bo nie jest wysoko ..trzeba wszystko miec w 2 łapkach bo już raz mystic mnie wyprzedził i zaliczylem dzwona nim radio wyprostowałem i położyłem palce na drągach ...masz super zbocza nosi niesamowicie a ja walcze by sie wdrapać -nabrać wysokości ..ale trening i rożne zbocza czyni mistrza KALI trenuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie oglądać takie relacje z poskramiania żywiołu na zboczu. BRAWO :)

 

My dziś rodzinnie musieliśmy odbyć wycieczkę z Bydgoszczy do Połczyn Zdrój, 400 km w dwie strony. Udało się nam to zrobić w 10 godzin cudem nie utknęliśmy przed Połczynem w zaspach choć walczyliśmy tam z przeciwnościami ponad godzinę na dystansie 1 km.

Adrenalina jak na zboczu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=puFHZPe0j2A&feature=youtu.be

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.