Skocz do zawartości

Tu latam - Konin Lubstów


Rekomendowane odpowiedzi

Odbiegając od tematu a nawiązując do filmiku to jestem w szoku..

U nas na południu ,czyli można by rzecz prawie w górach ;) (90 km) ,w stosunku do tego co widać na filmie jest istny spokój,trochę mocniejszy wiatr ,parę sypań po kilka minut śniegu i tyle... w zasadzie to czekamy na śnieg i prawdziwą zimę :) .

Wczoraj na przemian świeciło słońce,sypał drobny śnieg,raz ciemno raz jak w lecie..szok jak to się zmienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej śniegu sypneło chyba w Zakopanem...patrzalem na Krynicę gdzie zawsze tradycyjnie śmigam na nartach ale sniegu tam nie za wiele.zadymy najwieksze w centrum podobnie jak sila wiatru na pustych przestrzeniach może szybciej sie rozpedzic/ Na Wybrzeżu-max.P olatałem wczoraj na Ksawerym...zadna przyjemność , trudne wyjście z auta-przygotowanie szybowca..i mordega z przwidłowym wyrzuceniem do lotu. Pizgało na maxa Zrobilem 2 rundki cało wyladowalem - mozna było bez klap czy baterflaja mimo,że model zabalastowany na fulla nie ma to jak lato..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku, na takie warunki potrzebujesz min 1500g balastu i w miarę dobrze ustawiony model. I lata sie bez problemu. Wyrzut - ważna rzecz, ale na szczęście jak wiatr silnie i równo wieje to bardzo pomaga-model sam idzi w gore. Jedna łnadajnik za kadlub druga za skrzydło, wyczekanie na nieturbulentną chwile i jazda.

Zaliczysz jeszcze kilka Ksawerych i będziesz śmigał jak ta lala.

A i tak jestem pełen podziwu dla Ciebie za latanie w takich warunkach. Niewielu sie odważyło na loty w czasie gdy szalał Ksawery.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kierownik" wlasnie podziwia Twoje loty./ CzyNo/..Dzisiaj na Lubstowie polatałem... ale za modelami ...wiatr opary a mystic i toxik dostaly zatwardzenia.. musiałem kilka razy ladowac awaryjnie Starogród-Unisław-Mechelinki to mijesca wspaniałe o startu duża wysokośc klifu a na kopalni trzeba sie cholernie pilnować...Start przy silnym wietrze to pikuś ale jak wiatr zdychlak to mordega -była piekna pogoda i swordem na motorku startowałem a dalej nie było problema...jak tu w domu siedziec jak słonko na niebie ...mialem zamiar pośmigać na nartach Na Czarnej Górze ale Cie nie namówiłem...zawsze w tym dniu była jazda gratis a teraz Żydy opuscili ale 50% za karnet . zima przed nami .pozdrawiam / do mystica/ pakuje jedynie 700g tyle ma miejsca- mysle o zapakowaniu w skrzydla jakiś tunel/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kierownik" wlasnie podziwia Twoje loty./ CzyNo/..Dzisiaj na Lubstowie polatałem... ale za modelami ...wiatr opary a mystic i toxik dostaly zatwardzenia.. musiałem kilka razy ladowac awaryjnie Starogród-Unisław-Mechelinki to mijesca wspaniałe o startu duża wysokośc klifu a na kopalni trzeba sie cholernie pilnować...Start przy silnym wietrze to pikuś ale jak wiatr zdychlak to mordega -była piekna pogoda i swordem na motorku startowałem a dalej nie było problema...jak tu w domu siedziec jak słonko na niebie ...mialem zamiar pośmigać na nartach Na Czarnej Górze ale Cie nie namówiłem...zawsze w tym dniu była jazda gratis a teraz Żydy opuscili ale 50% za karnet . zima przed nami .pozdrawiam / do mystica/ pakuje jedynie 700g tyle ma miejsca- mysle o zapakowaniu w skrzydla jakiś tunel/

bo dziś warun na hale lub na robienie kolejnego modelu na słabowietrzne dni ;)

Na narty jakoś mi sie jeszcze nie chce jechać. Może ruszę dupsko w okolicach świąt. A może nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam,

 

Czasami przejeżdzam drogą 263 i chętnie bym zajrzał na latanie. Byle tylko te mrozy puściły :)

 

Czy mogę prosić o weryfikację, czy załączona mapka dojazdu na zbocze na wiatr wschodni jest poprawna? Zrobiłem ją na podstawie opisu z tego wątku.

Opis dojazdu na zbocze na wiatr wschodni jest dość niedokładne. Mógłbym prosić o sprecyzowanie lub podobną mapkę?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

post-13955-0-45991200-1390761267.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłes ..SUPER...ja dojezdzam z Konina przez Anielew Helennów 1,2.. Lubstówek..Byłem wczoraj-niedzielę zimno-ślisko-ale polatałem ...dzisiaj myśle powtórzyć -strona wschodnia jest kapitalna-dobry nadmuch wiatru bez przeszkod..Czasami pojawiaja sie ochraniarze- należy im pokiwac przyjażnie sa uprzejmi. Na wiatr zachodni dojazd od miejscowości ZOFIA...po drugiej stronie- trafisz..Latem -jesienią szaleją na krosówkach i quadach "kaskaderzy" powarczą-przejadą -cisza... Pozdrawiam zapraszam napisz jak bedziesz wybieral sie na loty -pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w pierwszy lub drugi weekend lutego będę przejeżdzał. Na pewno się odezwę.

Postaram się wziąć ze sobą piankowe ASW17 2,2m, które aktualnie mam gotowe do lotu. Ono to pewnie już przy kikumetrowym wietrze będzie żeglowało. Na większym zboczu w górach (Bezmiechowa) wystarczało mu 3-4m/s. Poza tym taki model jest super na rekonesans, bo latanie jest zupełnie bezstresowe :)

Na wiosnę natomiast szykuję Fascination 3,6m :)

Bardzo się cieszę, że znalazłem ten wątek. Przejeżdzając drogą 263 od dawna już myślałem o wzięciu modelu, ale z drogi widać tylko zbocze na wiatr południowy, przy którym teren jest nierówny, blisko są pola, droga i jakieś druty co mnie skutecznie zniechęcało.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj pogodę ...LUBSTÓW...najlepszy wschodnio-pólnocny-właśnie może bedzie jutro w prognozie 7-10m/s ....lub zachodnio-południowy...Lubstów to taka wielka dziura...do lotów musi mocniej dmuchać..najlepiej modele zapalaja od 7m/sek . Tak patrzę mieszkasz Włocławek zawitaj do Unislawia-Starogrodu tam latanie "rozkoszne"-POLECAM..na wiatr zachodni...Jak pisaleś jadac 263 latanie na wiatr południwy przy drutach to tylko złudzenie...juz robilem przymiarkę ale było duże błoto - wprawdzie wjechałem i wyjechałem próbnie ale z duszą na ramieniu / byle nie stawac/ teraz OK...bo zmarzniete . Jak jechales od Poznania przez SŁUPCE-- jest super miejscowka przed Kleczewem / przed wiatrakami - usytuowane po lewo/ na wschodni wiatr na poczatku wyrobiska po prawo.....PIEKNY TEREN BEZ KRZAKOW- DRZEW z wysoką trawa..piekne ladowisko dla poczatkującego-lub pierwszego oblotu...na google maps nie ma go - brak aktualizacji..ale jadac popatrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie loty na siłę z GŁODU..na rękach róznie...ostatni patent ArabyT 2 pary rekawiczek z obcietymi koncowkami...szykuję się na narty jak co roku w Krynicy. cały miesiac..zabieram sworda i świnskiego ryja ...bedą jak ostatnio, marznac w kufrze ale na wszelaki wypadek...jak bedzie odwilż może Cię odwiedze...checi są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.