Skocz do zawartości

Göppingen Gö 3 Minimoa


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w taki sposób pod koniec października zeszłego roku rozbiłem Minimoę. Podchodziłem do lądowania, wysokość 2,5-3m dmuchało prawidłowo 5-6m/s i nagle nie z gruszki ni z pietruszki wiatr zrobił stop i... nawet nie zdążyłem machnąć drążkiem jak przywaliła dziobem o ziemię.

To właśnie miałem na myśli. Wojtku, nic dodać nić ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tu teorii nie przeczy. Podejście było nieprawidłowe- trudnym warunkom porywisty wiatr, turbulencja, powinien zawsze towarzyszyć margines zwiększonej prędkości na podejściu- niedopatrzenie pilota. Jak się domyślam prowadzenie było "na rzęsach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wysokość 2,5-3m dmuchało prawidłowo 5-6m/s i nagle nie z gruszki ni z pietruszki wiatr zrobił stop i..."

Nie moim zamiarem było wymądrzanie się. Ale jeżeli wieje 5-6 m/s i nagle robi się "stop" to porywy wiatru dochodzą do 5-6 m/s a to już jest dużo na tego typu model- wiem bo sam eksploatuje podobny...tylko teraz to już nie wiem czy było 5-6 m/s czy 3 m/s...

"godzina ok. 18.00, 3m nad ziemią i wiatr do 3m/s"

Nie byłem, nie widziałem- wywnioskowałem z tego co napisane...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po mojemu musisz jeszcze dużo polatać aby wyciągać prawidłowe wnioski. Osobiście dużo latam i jeszcze bardzo dużo nie wiem. Informacja dla tych którzy będą się chcieli czepiać prędkości wiatru 5-6m/s a 3m/s. Sprawdzałem organoleptycznie, nie mam wiatromierza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wręga pod silnik wklejona - jeszcze trzeba troszkę klejem uzupełnić...

 

Dziubka niestety trzeba było lekko przyciąć, bo wał (choć długi) okazał się za krótki... Przy okazji powiększony został otwór silnika, by było jako takie chłodzenie.

Oczywiście folia zostanie uzupełniona.

 

Ołowiu z przodu pewnie trzeba będzie jeszcze dołożyć bo pakiet będzie w SC.

post-9368-0-65179300-1380483633_thumb.jpg

post-9368-0-06101900-1380483636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

to makieta.... na pewno nie pójdzie w dół :) Wznoszenie na poziomie 40 stopni starczy...

Aczkolwiek po doświadczeniach z Foxem zapewne będzie to wbrew praw fizyki i ulotek producenta :D

Co do płozy... jeśli nawet to nie na pełnym gazie, a tak już na poważnie sprawdzę, ale nie powinny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak twoim zdaniem spisuje się w powietrzu tzn jak reaguje na stery, ?

 

dobrze że płoza nie chaczy ale bez filmu :(

 

jak twoim zdaniem spisuje się w powietrzu tzn jak reaguje na stery, ?

 

dobrze że płoza nie chaczy ale bez filmu :(

 

jak twoim zdaniem spisuje się w powietrzu tzn jak reaguje na stery, ?

 

dobrze że płoza nie chaczy ale bez filmu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimoa to bardzo wdzięczny szybolek.

Latałem na zbyt przednim wyważeniu i była nerwowa. Teraz z przesuniętym SC do tyłu (tyle ile mogłem zrobiłem na lotnisku) wyraźnie się uspokaja.

W niedziele wydłubywałem ołów z dzioba by dojść do takiego SC jak zaleca fabryka.

Dam znać jak oblatam - miejmy nadzieje że zimy w tym roku nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot bez filmu się nie liczy ;)

 

Wojtku, specjalnie dla Ciebie :)

http://www.youtube.com/watch?v=CFKpECC5jWk

Powrót do "fabrycznego" SC był strzałem w dziesiątkę! Minimoa lata jak po sznurku!!! Przy starcie muszę pamiętać by jej troszkę "oddać", ale zostawiona w górze bez ingerencji (rączki z tyłu) w zasadzie lata sama :D

Zmieniłem zupełnie koncepcję alokacji pakietu.

Jak na złość w filmowanym locie miałem przy lądowaniu letki cyrkielek (trochu mnie podwiało) :)

Napęd przy pakiecie 3S 3000mAh spokojnie wystarcza na 3-4 holowanka do 300m. NIe w pionie....., ale to makieta :P

Przy dzisiejszej pogodzie (zimno i wietrznie) pięknie trzymał się powietrza.... Aż się boję co będzie latem, w termice :D

Poniżej odczyt z regla...

 

0754f61e47b831ce.jpg

 

PS

I Święto zostało uczczone, bo biało czerwone na niebie było ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.