Skocz do zawartości

Göppingen Gö 3 Minimoa


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy starcie muszę pamiętać by jej troszkę "oddać"

Też tak mam i chciałem już to zmieniać poprzez ustawienie faz lotu na aparaturze ale... wolę ją sam kontrolować na drążku jak ma to za mnie robić elektronika.

Jak na złość w filmowanym locie miałem przy lądowaniu letki cyrkielek (trochu mnie podwiało)

Tak jak napisał Konrad, przy podejściu do lądowanie lepiej mieć trochę więcej prędkości. Tobie Piotrze dmuchnęło tuż nad ziemią i w zakręcie, skończyło się cyrklem, mnie dmuchnęło trochę wyżej i na prostej - efekty opisane kilkanaście postów wcześniej.

Przy dzisiejszej pogodzie (zimno i wietrznie) pięknie trzymał się powietrza.... Aż się boję co będzie latem, w termice

Jak to co będzie w termice? Będziesz oddawać drążek wysokości, bo inaczej będziesz mógł powiedzieć: i tyle ją widziałem. Model klei się do powietrza jak przysłowiowy rzep do psiego ogona. Wbrew pozorom Minimoa lubi trochę prędkości, takie pozostawienie jej samej sobie jest jakie jest ale jak się ją troszkę rozpędzi, to jest całkiem inne latanie. Średnia prędkość jaka mi wyszła z loggera przy takim puszczeniu jej wolno to ok. 50km/h przy pogonieniu jej o jakieś 20-25km/h więcej jest całkiem inne latanie. Dziękuję za film ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrku czy latanie u was na lotnisku modelarskim jest płatne umiem latać ale potrzebuję miejsca a widze że u was troche go jest, ale do rzeczy czy musiałbym zapłacić za latanie przez cały sezon(2014)

Możę to pytanie nie jest w temacie ale nie mogę się z panem skontaktować ciągle, bo nie chciałbym przyjechać tam z myślą polatam sobie a tu nagle płać pan i co w tedy dlatego chciałbym uniknąć takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, mam nadzieję że ten wątek nie zemrze, bo model jest naprawdę fantastyczny!!!

Dzięki za wszystkie rady, naprawdę są dla mnie bardzo cenne!!!

Oby szybko termika wróciła :D

W następnym odcinku kamera powędruje na model - już wiem gdzie ją zasadzę ;)

 

Panie Piotrku czy latanie u was na lotnisku modelarskim jest płatne umiem latać ale potrzebuję miejsca a widze że u was troche go jest, ale do rzeczy czy musiałbym zapłacić za latanie przez cały sezon(2014)

Możę to pytanie nie jest w temacie ale nie mogę się z panem skontaktować ciągle, bo nie chciałbym przyjechać tam z myślą polatam sobie a tu nagle płać pan i co w tedy dlatego chciałbym uniknąć takiej sytuacji.

Myślę że to nie jest temat do poruszania w tym wątku. Napisz do mnie na maila (piotralski@wp.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Konrad!!!

No właśnie troszkę mi zabrakło prędkości na podejściu (w ostatniej fazie) i jak dmuchło to.... się złapało cyrkielek :)

Czyli typowy błąd,jakby nie patrzał pilot zawalił,trza pilnować prędkości :D

edit

też lataam Minimoą i też ten błąd czasem robię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... 80* trochę to dożo zwłaszcza, że tą temperaturę uzyskuje w bardzo krótkim czasie.

Piotr przypomnij co to za regulator, bo coś nie mogę znaleźć. Używam w swojej Minimoa Super Brain 80A. W logach które sprawdzałem nigdy nie miałem więcej niż 50*.

Jak dłużej polatasz na silniku to możesz ugotować regulator. Ja bym na próbę wstawił coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator, to Castle Phoenix Edge Lite 50, silnik XPower XC3522/5 LS, a śmigiełko Graupnera 14x8....

Niby Castle podaje że temperatura regulatora nie może przekraczać 100 stopni...

Mariusz, co do obrotów to raczej wątpię :)

Chyba wsadzę jakiegoś starszego Castla, tej nowej linii jakoś nie ufam.

PS

A tak przy okazji (do użytkowników CC) jak byście ustawili regulator pod ten silnik?

 

Poles 14

Case Outrunner

ESC Timing 20-25 deg

ESC Switching Freq. 8-16KHz

 

Może coś żle ustawiłem i dla tego się tak grzeje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze tak jak już powiedziano - większy regulator i nie zaszkodzi zrobić w części nosowej "skrzela", przynajmniej ja tak mam i silnik Turnigy 4260 900W 500kv z regulatorem Turnigy Plush 60A jest ledwo ciepły (skrzela po obu stronach kadłuba szerokość szczeliny 4mm długość 15mm, odstęp między szczelinami 2-3mm) post-880-0-24099800-1384328480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z loga wynika że regulator jest firmy Castle Creations .Z moich doświadczeń z serią Phoenix ICE-2 HV wynika że znoszą dość wysokie temperatury.

Zdecydowanie jednak tak bym nie zostawił... ;)

Robert, nie wiem jak Ty, ale ja mam jeszcze zewnętrznego BEC'a do avioniki...

W najgorszym wypadku (nie daj Bóg...) "popłynie" napęd, sterowanie nadal będzie ;)

 

Pozdrawiam Piotrek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.