Skocz do zawartości

Mig 21 z styroduru - budowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zbudowania miga 21. Z czasów "małego modelarza" pamiętałem go jako jedyny świetnie latający model kartonowy , wtedy z napędem na saletrę z cukrem .

Jako że w szafie walały się elementy wycięte ze styroduru postanowiłem zobaczyć czy da się je ulotnić .

Samolot ma mieć 60 cm dł i 5 cm rozpiętości .W zalożeniu ma mieć napęd śmiglowy z przodu ze względu na charakterystyczny "kolpak " wlotu powietrza

Zastanawiam się nad profilem skrzydla - ew profilem kfm -tylko który byłby najlepszy i jak go rozplanować na skrzydłe delta Ma latać raczej wolno .

Oto zdjęcia z początku prac. W miare ich postępu będę umieszczał następne

post-2537-0-70593900-1345063211.jpg

post-2537-0-56241600-1345063237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Oczywiście przeoczenie 38 cm rozpietości

-waga czystego styroduru z wręgą silnika 54g

-waga osprzętu - regulator 12A Ray-Jeti , aku 800 Eskay ,odbiornik Orange do wyboru ultra lekki lub > ,silnik ? mam ray C1826/31 ale działa tylko ze śmiglem 5x3 na większych 6x4 do pewnych obrotów a dopuszczalnym dla tego silnika 7x4 nie chce startować ,więc pewnie należałoby go zmienić -może jakiś E-max ?, 4 serwa -czy na lotki i ster kierunku wystarczą robbe 4,3 g + statecznik płytowy 6-9 g - razem w zależnosci od przyszłego silnika i serw 110-130g

Chciałbym uzyskać ostateczną wagę ok 250g ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.