Skocz do zawartości

Zestawy modeli a regulamin ESA np. KI-61 cyber-fly


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Ludzie nie w tym rzecz żeby atakować tego czy innego producenta. Model ki-61 był przykładem mam takiego i myślę że zginie smiercią naturalną podczas którejś z walk . Zależy mi jednak na tym by kolejne modele były zgodne z regulaminem ,nad którym tak długo wszyscy pracowali i głosowali całą zimę . Nie można dopuszczać by w nieskończoność latać modelami niezgodnymi z tym co mówi regulamin . Jestem więc zdania że na tą chwilę powinnjiśmy wprowadzić jakieś obostrzenia typu punkty karne i zakaz startu w finałach takimi modelami . Myślę że 50 pkt karnych za każdą rundę takim modelem załatwi bardzo szybko temat . A każdemu kto chce się bawić nie zrobi zasadniczej różnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A każdemu kto chce się bawić nie zrobi zasadniczej różnicy.

A ja myślę, że zrobi różnice. Bo osoby, które chcą się bawić, chcą to robić w dobrej atmosferze. A poświęcenie XXX czasu na pomiary i dyskusje, który model mieści się w przedziale, który nie, które plany właściwe, a która miarka mierzy lepiej temu raczej nie będzie sprzyjać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nie zabierać głosu ,ale nie wytrzymałem . Byłem u Marka i rozmawiałem na temat skalowania ,przejżeliśmy modele które są produkowane i ich dokumentację łącznie z KI ,żaden nie odbiega od wymiarów regulaminowych ,wystarczy jeżeli ktoś poprosi Marka o dokumentację modelu A PRZEWŚLE ON JĄ .poza tym w samym KI jest kilka rysunków tego samego samolotu a różnią się znacznie od siebie, Trzeba pamiętać że tu bieże się rysunek jako podstawę a nie wymiary żeczywiste samolotu ,to rysunek jest skalowany do wymiarów modelu .Tak więc uważam że żadna ESA nie jest nieregulaminowa , a dyskusja nad pkt. karnymi jest niepotrzebna ,Bawmy się tymi modelami na zawodach ,a nie róbmy wyczyn tam gdzie jest niepotrzebny .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% z Wdowi.

To ma być zabawa a nie patrzenie każdemu na ręce i mierzenie modeli

Zresztą pomyślcie ile czasu zabrał by pomiar 30 zawodników często każdy ma po 2 lub więcej modeli.

60+ modeli pomierzyć poważyć... masakra. Z bardzo sprawnych zawodów gdzie modele są tylk ważone wychodza nudne sztucznie przeciągane w czasie zawowy.

Podejrzewam że nie wystarczyło by czasu aby w jeden dzień przeprowadzić takie zawody.

Nie dajmy sie ponieść niech będzie to wszystko "Electric SIMPLY Aircombat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym w samym KI jest kilka rysunków tego samego samolotu a różnią się znacznie od siebie, Trzeba pamiętać że tu bieże się rysunek jako podstawę a nie wymiary żeczywiste samolotu ,to rysunek jest skalowany do wymiarów modelu .

Pozdrawiam

 

No i to może wyjaśnić pytanie (TO PIERWSZE) Kamila. Czyli warto sprawdzić wersje.

Ale wciąż pozostaje kwestia regulaminu. Widać musi być bardziej SIMPLY napisany, żeby był samospełnialny. Czyli strefa, kask, jaki aku do danej klasy, wagi graniczne, czas lotu i podany z grubsza maksymalny wymiar skrzydeł. No i ze model ma byc podobny do rzeczywistego samolotu. No i jest SIMPLY. Bez milimetrów, centymetrów i przeskalowań. I każdy go spełni bez zadawania sobie jakiegokolwiek trudu. I wszyscy będą szczęśliwi :) Proste! A tyle pisania było. I kłótni oczywiście

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Wdowi jak taki jesteś mądrala to zaprezentuj rysunek i wymiary i udowodnij że są zgodne z oryginałem . Sam producent też mógł się wytłumaczyć i udowodnić swoją rację tyle że rysunków brak opisu też i mydlenie oczu . A rysunków w necie jest do bólu http://www.google.pl/search?num=10&hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1053&bih=853&q=ki-61&oq=ki-61&gs_l=img.3..0j0i33j0i24.3783.5601.0.6145.5.5.0.0.0.0.118.560.0j5.5.0...0.0...1ac.1.8mLe4ex1_g4

 

Pierdzielenie o jakiś rysynkach proszę więc wlożyć miedzy bajeczki albo pokazać białko i opublikować je na forum . Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyczku jak już to nie ja pierdzielę na forach, niczego udowadniać nie muszę ,jeżeli jesteś taki wszechwiedzący to maże załóż jakąś sektę największych mądrali w kombacie ,naucz się czytać to co piszą inni ,przeczytaj DORZE regulamin ,to może wreszcie zrozumiesz na czym polega projektowanie modeli ESA , może WRESZCIE ZROZUMIESZ że w ESA skaluje się rysunek samolotu do rozpiętości i rozpiętość jest wykładnikiem skali , Ja wiem co sprawdzałem u Marka i to mi wystarczy reszta jest tylko twoim pierdzieleniem , przyzwoitość nakazywała skontaktować się z producentem , porozmawiać a nie siać ferment ,no ale to już tylko o Tobie świadczy .więcej nie będę zabierać głosu na ten temat uważam to za zbędne nie życzę sobie tylko żebyś Mnie obrażał bo tego nie zdzierżę

Pozdrawiam Wdowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Ja kolego udowodniłem na podstawie rysunku że wymiary nie są zgodne z regulaminem więc udowodniłem na jakiej podstawie tak twierdzę . Proszę więc udowodnić że istnieje taka publikacja według którejmodel jest regulaminowy . Sprawa jest dość czytelna ja przedstawiłem dowody winy więc broń C-F i przedstaw rysunek na podstawie którego model jest regulaminowy . Na tą chwilę nie przedstawiliście ani jednego dowodu na potwierdzenie tego co twierdzicie więc na tą chwilę jest to zwykłym ściemnianiem i robieniem z wszystkich idiotów . Sprawa prosta białko opis i nie ma tematu , nie bedzie białka na każdej imprezie zgłoszę protest i z latania modelami C-F będzie lipa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie martwcie się że model nie spełnia regulaminu , jeszcze godzinę temu mierzyłem go to ten z szerszymi skrzydłami

i zapewniam że mieści się w regulaminie na 100% dla dociekliwych mogę powiedzieć że istnieje taka dokumentacja KI 61 gdzie podane są różne cięciwy skrzydła i w opisie i w rysunkach ,nawet są zdjęcia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każdej imprezie zgłoszę protest i z latania modelami C-F będzie lipa .

Żadnego protestu w tym roku nie będzie!!!

Wszystko został wyjaśnione. Dla przypomnienia:

Zobowiązuje się wszystkich producentów modeli (dotyczy również indywidualnych modelarzy) do poprawienia planów i produkcji modeli zawodniczych zgodnie z regulaminem, a obecnie użytkowane nadal mogą brać udział w zawodach do czasu ich naturalnej śmierci.

NC1 i NC2

Temat uważam za zakończony. Proszę moderatorów o zamkniecie tematu.

 

P.S. W Polsce w ostatnich latach bardzo popularne stało się powiedzenie:"spieprzaj dziadu". Jesteś na dobrej drodze do tego, aby usłyszeć to od sporej grupy osób. Nie wydaje mi się to miłym powitaniem. Przestań siać ferment w dziale Kombat. Bawiliśmy się świetnie bez ciebie i nie będziemy za tobą płakać. Oddaj się w całości F3F. Zostań działaczem i jako doświadczony zawodnik wygłaszaj sobie co chcesz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

A ja kolego Skidan słyszałem że zmiany w regulaminie można robić na koniec sezonu .... jednak cała sytuacja wymaga jakiejś reakcji i myślę że ta jest na tą chwilę jak najbardziej poprawna i uzasadniona trzeba w końcu wylatać to co jeszcze nadaje się do walki . Liczy się dobra zabawa więc wylatajmy co się da i dajmy czas firmą by poprawiły modele i dostosowały je do regulaminu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.