Skocz do zawartości

PZL-37 Łoś 1:1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu dużo gadać

Chłopaki z Mielca pokazali oficjalnie dziś swoją Makietę 1:1 pięknego Łosia.

Co prawda jest to replika nielatająca ,ale robi takieeeee wrażenie , że warto kilka sów napisać na jej temat.

Po pierwsze odbyło się to w sposób bardzo oficjalny ale ale bez bufonady i wyszła super uroczystość.

Po drugie Łoś na żywo robi takie wrażenie że szczęka opada i łezka się w oku kręci.

 

Nam udało się wpaść jeszcze kiedy było niemal pusto na trybunach , jednak później zapełniły się do pełna.

Potem odsłoniły się wrota hangaru i wykołował Łoś

Były okolicznościowe medale i dyplomy , przemowy itd a potem można było podejść i dotknąć cuda.

Szczęka do teraz mnie boli :)

 

 

P.S.

Odnośnie mojej krytyki ze zdjęć "w produkcji"

Nadal uważam że można było pewne rzeczy zrobić lepiej, oceniając jako makietę i wierność detali , ale i tak całość jest niesamowita.

To niemal tak samo jak budujące plastyki oceniają nasze makiety , jako "makieto podobne "

Wszystkich których mogła moja poprzednia wypowiedź "Łosio-podobny" urazić , serdecznie przepraszam.

post-10-0-36481200-1348932940.jpg

post-10-0-72021600-1348932945.jpg

post-10-0-93220600-1348932953.jpg

post-10-0-27844200-1348932960.jpg

post-10-0-12267500-1348932966.jpg

post-10-0-95018500-1348932970.jpg

post-10-0-76683800-1348932975.jpg

post-10-0-07641200-1348932981.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

szacun dla tych co tego dokonali!

 

porażka dla tych co się historią z za biurka zajmują i odpowiednich im urzędą. tyle lat po wojnie a my tak mało mamy faktów i opracowań.

dlaczego w szkole więcej uczy się o obcej historii niż naszej tego nie rozumiem.

 

jeszcze raz uznanie za doprowadzenie projektu do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie odebrali tych z Rumunii? :(

 

To bardzo dobre pytanie a odpowiedź jest banalna bo historia naszego lotnictwa była nie wygodna dla naszych młodych konstruktorów oczywiście tych powojennych i naszych" przyjaciół ze wschodu"po wojnie produkowaliśmy przecież super nowoczesny myśliwiec wielozadaniowy PO-2 ,CSS-13 hehe .

Popieram takie projekty ciekaw jestem ile by kosztowało zbudowanie latającego łosia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majątek.

Po za tym musiały by być plany (nie rysunki tylko plany samolotu) a tych wiadomo nie ma.

Łoś był produkowany w Turcji na licencji , może tam coś się ostało ,ale nikt z tego co wiem nie szukał tam albo szukał bez wyniku pozytywnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabrzmi banalnie ale można by zrobić ściepę narodową i by się udało zbudować łosia. Wiadomo że wszystkie plany Polskich samolotów mają rosjanie i może nawet jakiś egzemplarz się u nich ostał .Wiem że ktoś pisał że części z łosia do dziś służą za przykłady konstrukcyjne w jakiejś szkole czy biurze konstrukcyjnym ,ciekawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam książkę "Cichociemni - elita polskiej dywersji" K.Śledzińskiego i znalazłem tam takie zdanie o Łosiach poukrywanych po lasach (1939/40). Nie było to niestety rozwinięte. Jak to się ma do twierdzeń że wszystkie Łosie albo odleciały albo zostały przechwycone przez obu agresorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.