Skocz do zawartości

P-40 1:4.8


tomeks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To może być selsyn-nadajnik czyli maszyna elektryczna do transmisji kąta elektrycznego...W praktyce polega to na tym, że wirnik tej maszyny  (widocznej na foto) jest połączony elektrycznie z takim samym selsynem odbiornikiem czyli wskaźnikiem zamontowanym w kabinie pilota. O ile stopni obróci się wirnik selsyna nadajnika o tyle samo stopni obróci się selsyn odbiornika czyli sprzęgnięta z nim wskazówka w "jakimś" wskaźniku co w kabinie odczyta pilot.... Stalowa linka służy do połączenia z elementem, którego kąt położenia powinien odczytać pilot zaś sprężyna służy do doprowadzenia do położenia zerowego. Ja nie wiem od jakiej instalacji jest ten system. Położenie w luku podwozia wcale nie przesądza o tym, że dotyczy podwozia. Po prostu w samolotach myśliwskich wykorzystuje się każde miejsce na agregaty i osprzęt. Żeby wiedzieć od czego trzeba znaleźć drugi koniec stalowej linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław chyba ma rację, wygląda na selsyn. Czujnik czegoś blisko, bo ta linka nie może iść daleko, inaczej selsyn byłby bliżej sedna sprawy. Przejrzyj wskaźniki w kabinie, bo odpowiadające mu wskazanie na przyrządzie musi być "wskazówkowe", nie tylko "on - off". Wskaźnik położenia klap??? Linka uczepiona do końca taśmy amunicyjnej? Ale na pewno blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawdopodobnie selsyn położenia klap. W instrukcji jest bowiem napisane, że wskaźnik położenia klap (zespolony ze wskaźnikiem podwozia, umiejscowiony po lewej stronie) działa tylko przy włączonym zasilaniu płatowca.

 

EDIT: Teraz zauważyłem, że ten pręt idzie do przodu, więc to na pewno nie jest czujnik klap. Być może jest to czujnik położenia podwozia głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie. Czy ktorys z kolegow jest w stanie na szkicowac jak jego zdaniem na podstawie zdjec moze wygladac. Ja wcale nie mam pewnosci a w tej skali ten element jest dosyć duży, długość okolo 8 mm, trzeba by go dosyc dokladnie wykonac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem te zdjecia. Brezent chyba byl w pierwszych wersjach. To raczej jest czujnik od podwozia bo ten od klap jest po drugiej stronie, jako taki jest nie widoczny, witac tylko w klapie linke. Gdy budowałem klapę zastanawialem sie co to jest a teraz juz wiem.

post-938-142272553851_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.