Skocz do zawartości

Futaba 14SG moje doświadczenia


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, albo czegoś nie zrozumiałem albo nie wiem, ale ja nie chce butterfly, chcę używać mode dla szybowca dla samolotu ale mieć normalnie gaz na drążku. Butterfly dla mnie nie istnieje. Ww. pokazuje jak ustawić BT. A mi chodzi o tryby lotu których nie ma w normalnym modzie dla samolotu. 

Ps. na zagranicznych forach można przeczytać jak porady aby używać dla samolotu mode dla szybowca, tylko nie znalazłem nigdzie wzmianki jak to ustawić sensownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz nic nie kapuje z tego co tu napisałeś. Jeszcze raz ale prościej.

 

Gaz na pstryczku to dajesz pstryczka gaz na drążku to dajesz drążek, nie kapuje o co Ci chodzi.

Na pstryczku wychodzi automatycznie, ale gdy zmieniam na drążek zero reakcji, stąd moje pytanie. 

Ps. fakt chaotycznie napisałem wybacz :)

Chodzi o to że, chcę ustawić tryb szybowca dla samolotu zwykłego, w tym trybie jest silnik na pstryczku. Gdy go zmieniłem na drążek zero reakcji. Jak by dalej silnik był ustawiony na pstryczku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia jakie radio tylko soft się liczy. Ja też mam, inne radio, ale soft jest identyczny.

W moim radiu jedne programy są na pierwszej stronie a u Ciebie na drugiej, ale nie zmienia to faktu, że soft działa identycznie.

 

Mateusz sprawa jest naprawdę banalna i tak jak wczoraj już pisałem wystarczy podmienić przyporządkowany przez producenta pstryczek SE (u mnie dwu pozycyjny), który z definicji jest podpięty do silnika na drążek gazu (u mnie J3)

 

Jeśli u Ciebie z jakiegoś powodu to nie działa, to proponuję załóż nowy testowy model MOTO SZYBOWCA (ważne). Po utworzeniu nowego modelu wejdź do programu "Function" i tam w pozycji MOTOR na pewno będzie przyporządkowany już jakiś klawisz (powinien SE). Kliknij w niego i podmień go na J3. MUSI DZIAŁAĆ :) nie ma takiej opcji.

Nagrałem krótki filmik żeby udowodnić, że to naprawdę działa w ten sposób jak opisuję gdybyś nie wierzył. :)  ;)

 

Możesz też trochę bardziej skomplikować drążek gazu i zrobić go zależnym od innego klawisza np. SE (dwu pozycyjnego)

Jak SE jest w pozycji OFF to drążek gazu nie działa a jak SE jest w pozycji ON wówczas drążek gazu działa standardowo.

Jeśli będziesz tak chciał zrobić to daj znać to napiszę jak to zrobić bo to proste, ale bardzo podchwytliwe jest. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia jakie radio tylko soft się liczy. Ja też mam, inne radio, ale soft jest identyczny.

W moim radiu jedne programy są na pierwszej stronie a u Ciebie na drugiej, ale nie zmienia to faktu, że soft działa identycznie.

 

Mateusz sprawa jest naprawdę banalna i tak jak wczoraj już pisałem wystarczy podmienić przyporządkowany przez producenta pstryczek SE (u mnie dwu pozycyjny), który z definicji jest podpięty do silnika na drążek gazu (u mnie J3)

 

Jeśli u Ciebie z jakiegoś powodu to nie działa, to proponuję załóż nowy testowy model MOTO SZYBOWCA (ważne). Po utworzeniu nowego modelu wejdź do programu "Function" i tam w pozycji MOTOR na pewno będzie przyporządkowany już jakiś klawisz (powinien SE). Kliknij w niego i podmień go na J3. MUSI DZIAŁAĆ :) nie ma takiej opcji.

Nagrałem krótki filmik żeby udowodnić, że to naprawdę działa w ten sposób jak opisuję gdybyś nie wierzył. :)  ;)

 

Możesz też trochę bardziej skomplikować drążek gazu i zrobić go zależnym od innego klawisza np. SE (dwu pozycyjnego)

Jak SE jest w pozycji OFF to drążek gazu nie działa a jak SE jest w pozycji ON wówczas drążek gazu działa standardowo.

Jeśli będziesz tak chciał zrobić to daj znać to napiszę jak to zrobić bo to proste, ale bardzo podchwytliwe jest. :)

Ha faktycznie działa, a jak wczoraj robiłem tak to za chiny ludowe nie chciało serwem ruszyć :o a robiłem 4 nowe modele aby od nowa robić :o Voodoo magick  :D No ale faktycznie działa już ok, nie wiem czemu tak pewnie jeszcze coś wczoraj pokombinowałem. Dziękuje za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie, ciesze się że mogłem trochę pomóc.

A tak przy okazji to drążek gazu do szybowca to słabe rozwiązanie. 

A niee to do F3a, chodzi mi o tryby lotów w różnych wariantach. Niby da się bawić w normalnym modzie dla samolotów w dual rate ale łatwo idze się pomieszać. A tak zerknę okiem i widzę jaki tryb jest. Zwłaszcza na początku to niebezpieczne jest :). Ale wsumie w Foxie mam na drążku też gaz i nie narzekam, zwłaszcza że Fox wredny do lądowania jest (nie mam klap) i baaardzo szybko podchodzi do lądowania, przez co czasem muszę tylko minimalnie dać gazu aby zrobił tarczę ze smigła wytracając prędkość :) I jakoś tak mi wygodniej na drążku :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, to co innego. F3A :) OK.

Z tym drążkiem na gazie to przede wszystkim chodzi o start. Widziałem już kilka razy jak ktoś startował na pół gwizdka i niestety nie wystartował, a że był pechowy to akurat mu zawiało z boku. Wówczas dał na maksa, no i pół godziny zbieraliśmy szczątki z ziemi.

Zawsze wszystkim powtarzam jak mantrę, start zawsze na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba coś nie tak patrzysz. AIRPLANE musisz mieć na 100%. To jest tryb dla samolotu z napędem.

No to chyba coś nie tak patrzysz. AIRPLANE musisz mieć na 100%. To jest tryb dla samolotu z napędem.

Tak wiem, ale w tym trybie nie ma podtrybow start, normal itd. To jest tylko w heli (chyba? Nie jestem pewien na 100%) i szybowcu. A dokładnie chodzi o "condition" czy jakoś tak nie jestem teraz w domu To nie mam możliwości sprawdzenia nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanko do posiadaczy. Kilka dni temu nabyłem ten nadajnik, po aktualizacji oprogramowania do 8.0 nie wiem jak włączyć nadajnik bez włączania TX. Przytrzymanie RTN nie działa.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.