Skocz do zawartości

Wicherek 25 RC


bojler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem film z lotów

 

Dlaczego model jest taki szybki przy lądowaniu bo z tego co widziałem na zdjęciach to chyba są klapy ?

Dwu wypukły profil to być może lekka przesada toż to nie myśliwiec ?

Klapy były OK ale wysiadło jedno z serw klap i nie do użycia.

Gdyby to był zabytek to powinien tak samo latać :D

To kolejny mój Wicherek i specjalnie zrobiłem w nim zmiany które proponuje Schier w książce.Nic nowego.

Sam tam pisze o profilach w skrzydle różnych wersji Wicherka.

Gdyby to był moj pierwszy model Wicherka to byłby być wg..planów lub zestaw z Allegro.

Każdy kolejny byłby zmodyfikowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z profilem skrzydła to fakt, niektórzy nazywają ten profil dwa łuki od cyrkla. W nowym modelu zastosowałbym bardziej nowoczesny profil ale w dalszym ciągu płasko-wypukły w końcu to samolot "turystyczny" ale można z niego zrobić też i trenerka akrobata jak pokazałeś na filmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Śnie o tym ze juz lata:D Jestem na delegacji i od czasu ostatniego postu nic nie ruszyłem:( jakies 3 tygodnie jestem do tylu. Moze w ten weekend cos zrobie przy modelu. A mialem cicha nadzieje ze w tym miesiacu ostatnia rzecz jaka zrobie to zamontuje nowego os'a 4ccm... Eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za post pod postem ale mam pytanko , jakiej uzywacie szpachlówki do wyrównywania powierzchni w modelach.

Czy można używać takich kupionych w Castoramie?

Polecam szpachlówkę akrylową do balsy White Model Lite ultra lekka, schnie w ciągu 5 minut i łatwa w szlifowaniu. Niezła jest też szpachlówka akrylowa www.wamod.prv.pl

www.deluxematerials.com są dostępne w skepach modelarskich. Nie stosowałem szpachlówek samochodowych bo wydają mi się za twarde (szczególnie do balsy) i za ciężkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo może masz i rację ale są miejsca , które po pokryciu folią nie wyglądają zbyt ciekawie.

Widziałem już model ładnie i czysto wykonany ale nierówności widoczne pod folią trochę go szpeciły.

A zanim zima tej wiosny się skończy model będzie gotowy do lotu.

Postaram sie w tym tygodniu wrzucić parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na fotki, swoją drogą, może w końcu Ja będę miał czas i założę temat o swoich modelach..(już mam 4sztuki o w sumie to 5 ;). Postaram się o treściwy opisik i nie gorsze zdjątka;). P.s. nie latałem od dwóch tygodni, bół, żenada i co nie tylko hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skńczyłem robić obydwa płaty skrzydła i przygotowałem do pokrywania folią.

Mocowanie skrzydła zrobiłem na dwa bagnety, jak już będzie wszystko gotowe to wrzucę fotki jak to rozwiązałem.

Teraz biorę się za końcowe uzbrojenie kadłuba. A że wiosna się opóźnia to nadrobię budowę modelu.

Każda z połówek waży 133 g to daje mi jak na razie 266 g

img5131ddd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzydle mógłbyś dokleić jeszcze trochę balsy.

Dwa warianty,skrzydło lepiej wygląda i ma jeszcze parę praktycznych plusów

Zaznaczyłem na czerwono o co mi chodzi

 

img5131ddd.jpg

 

O tych rurkach w skrzydłach już pisałeś czy to jakiś nowy pomysł?

To czego mają służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo czy Twoja sugestia dotyczy tylko górnej części skrzydeł?

Co do rurek to w nie wchodzą bagnety, które bedą zamontowane w kadłubie.

Widziałem już takie rozwiązanie w innym modelu trenerka i jest dość praktyczne.

Jak juz wyżej pisałem po wykonaniu zamieszczę szczegółowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku, teraz jest lepiej i skrzydła będą wygodniejsze w użytkowaniu i mocniejsze. Jednak żeby było zgodnie ze zasadami sztuki, ta trójkątna część powinna być oddzielnym elementem, doklejonym tak, żeby słoje balsy były ułożone wzdłuż swobodnej krawędzi. Można też zostawić tak jak jest, tylko dokleić balsową listewkę wzdłuż swobodnej krawędzi tego trójkąta (może być od spodu, żeby nie psuć tego co już wyszlifowałeś). Bez tego może (ale nie musi) pęknąć wzdłuż słojów.

 

Jeszcze odnośnie szpachlowania - Tego typu model nie wymaga nakładania szpachlówki. Wystarczy dobrze (i delikatnie) wyszlifować drobnym papierem ściernym i powierzchnia balsy będzie wystarczająco gładka, żeby folia się ładnie ułożyła.

 

Jednak jeżeli koniecznie chcesz szpachlować, to polecam Ci metodę starą jak modelarstwo: pomaluj model mieszaniną cellonu (lub kleju AK20, którego ja używam do tych celów), talku i rozpuszczalnika. Zawiesina ta powinna mieć konsystencję śmietany (cokolwiek to znaczy). Malujesz raz, czekasz aż wyschnie (30 minut) i szlifujesz. Szpachlówka ta jest bardzo lekka bo praktycznie całą należy zeszlifować, zostawiając tylko to to, co wejdzie w pory. Można powtórzyć kilkakrotnie powyższą czynność. Talk nie musi być kupiony jako talk. Zasypka dla niemowląt jest sprawdzona - to też talk tylko dodatkowo ładnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.