Skocz do zawartości

Wicherek 25 RC


bojler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, nie dyskutujemy tutaj o tym kto ma racje tylko dzielimy się doświadczeniem.

Otóż każda rada i sugestia jak nie zostanie wykorzystana w tym modelu Wicherka to może zostanie użyta w innym modelu.

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Obecnie statecznik wyszlifowałem i przygotowałem do pokrycia folią oraz przygotowałem bowdeny do wklejenia w kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i sie czepia, ale sam dobrze wiesz Piotrek, że każdy gram na ogonie odwdzięczy ci się w ołowiu na dziobie ;)

warto przemyśleć każdą opcję

Wiesz, w moim przypadku akurat to nawet na dobre mi wyszło z tym ciężarem. Dzięki temu model dobrze się sprawuje na wietrze i lata nawet w tedy kiedy inni koledzy się zastanawiaja czy z powodu wiatru wystartować. A jednocześnie model nie stracił nic ze swojej lekkości lotu.

 

Wg mnie płytki na SW są łatwiejsze w spasowaniu niż cztery przycięte i osobno przyklejone patyczki. Ale każdy budowniczy Wicherka zrobi tak jak będzie uważał najlepiej. Delikatnie mówiąc nie jest eleganckie zachowanie Kolegów którzy zamiast argumentów stosują złośliwości i okazują niepotrzebnie emocje. To jest forum wymiany myśli a nie dyrektyw jedynie słusznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie płytki na SW są łatwiejsze w spasowaniu niż cztery przycięte i osobno przyklejone patyczki. Ale każdy budowniczy Wicherka zrobi tak jak będzie uważał najlepiej.

Spasowania nie miałem na myśli tylko po co tak dużo wklejać tej balsy w ten statecznik?

Macie jej za dużo? :D

To model latający a nie pływający powinien być lekki w miejscach najbardziej oddalonych od ,,środka' modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć

 

Czytając i podziwiając wszystkie wicherki jakie powstają postanowiłem że też sobie zbuduję taką zabawkę. Jako że na allegro już nie mogłem odszukać żadnych aukcji z częściami do wicherka więc postanowiłem że narysuję sobie je sam i dam do wycięcia laserem i oto efekt mojej pracy

 

post-10316-0-56904200-1383201238.jpg

post-10316-0-67373500-1383201254.jpg

 

oraz już wycięte gotowe do składania części :)

 

post-10316-0-23503800-1383201378_thumb.jpg

post-10316-0-31645800-1383201414_thumb.jpg

 

tak naprawdę pierwszy raz rysowałem coś pod laser i zobaczymy jak to wszystko wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Fajny opis i gratuluję postepów w budowie.

Jakis czas temu zacząłem budowę frezarki CNC, zeby ulatwić sobie budowanie modeli a przedewszystkim ziekszyć dokładność wycinanych elementów.

Od kilku miesięcy z zapałem przeglądam posty z relacji Wicherków.

Juz niedługo (jak tylko skończe pracę z frezarką) mam zamiar zbudowac sobie Wicherka (w rozmiarze 25). Pierwotnie miał to być "oryginał" (juz nawet wiekszość mam zwktoryzowane) ale po przeczytaniu kilku/kilkunatu postów doszedłem do wniosku, że chyba zbuduję wersje 25P z kilkoma usprawnieniami (połączę kilka "papentów" z różnych relacji i dodam kilka własnych :) ).

Będę równiez budował Win-Jinga (najwyższa pora ułatwić sobie budowę skrzydeł :) ).

Juz niedługo załozę swojego własnego posta z relacją :) a wszystkich zainteresowanych "tartakiem" Wicherka zapraszam do kontaktu ze mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.