Skocz do zawartości

Wicherek 25 RC


bojler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Romek w moje skrzydła wchodzi rura,zastrzaly też mam ale to tylko imitacja.

Statecznik poziomy zrób płaski bo z tym statcznikiem w wersji,,nośnej" będziesz miał chyba większe problemy w czasie oblotu.

Teraz komora silnikowa :D

Z boku kadluba wtyczka do żarzenia silnika bo łatwiej i trochę bezpieczniej niż wkładać,zdejmować fajkę na silniku w takim położeniu.

42602780.jpg

Do boków kadłuba są przyklejone już pod kątem dwa klocki bukowe i do nich za pomocą tych blaszek przykręcam silnik.

Blaszki nie są prostokątne tylko trapezowe i od razu to załatwia wychylenie w bok silnika.Jeżeli będzie za male można dorobć drugi komplet z wiekszym kątem.Pochylenie do dołu można dodatkowo regulować podkładkami.

 

79616065.jpg

 

W tym miejscu leżą aku odbiornika

 

78258614.jpg

 

44835845.jpg

 

50136112.jpg

Prześwietlenie statecznika i konstrukcja kratownicowa balsa i trochę węgla na wzmocnienie.

 

73186424.jpg

 

W stateczniku jest 5 zawiasów,jeden tam gdzie dżwignia.

 

99642078.jpg

 

Zbiornik zrobiłem z takiej butelki i przy okazji musiałem powiększyć wycięcie w drugiej wrędze.

 

71229876.jpg

 

84188572.jpg

 

62598602.jpg

 

Gdzie będziesz startował i lądował?

Na twardym lotnisku trzeba mieć dobrze dzialające podwozie.

Do oblotu start z ziemi?

A tutaj jest trochę filmu z latania

 

http://www.youtube.com/watch?v=3PQkYbRzFQk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien wyglądać profil statecznika poziomego. To co masz nad dźwigarem w natarciu i spływie powinno być jako odbicie lustrzane pod dźwigarami.

 

Tak powinien wyglądać profil statecznika poziomego. To co masz nad dźwigarem w natarciu i spływie powinno być jako odbicie lustrzane pod dźwigarami.

post-78-0-07164200-1359837939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko mój najmniejszy silnik Magnum XL-52

88137982.jpg

W modelu jest sporo śrubek i nakrętek żeby się to nie rozkręcało i łatwo to było przykręcać proponuję nakrętki kłowe.

Do silnika i podwozia po 4 sztuki

21831650.jpg

55793932.jpg

Można to kupić w zwykłym sklepie lub na Allegro.

Żeby kółka nie spadały to można zastąpić to

64345122.jpg

czymś takim tylko trzeba to jeszcze przeciąć na pól.

46513875.jpg

Zapomniałem się pochwalić ze tym samym Wicherkiem zaliczyłem glebę.

http://www.youtube.com/watch?v=CmbY2EUvEUw

Straty były jednak małe,pęknięte śmigło i trochę pęknięć.

Model był wcześniej oklejony resztkami folii,więc przy okazji remontu wszystko na żółto :D

Miałem go jeszcze zarejestrować na SP-OLO ale czarnej folii mi zabrakło. :D

 

Robert może zrobisz skrzydła jedne i drugie?W radiu chyba kanalów Ci nie brakuje?

Każda lotka ze swoim serwem,może bdą potrzebne mini bo chyba std na leżąco będą ciut wystawały ze skrzydła.

W takim układzie to mogą być lotki ale jeżeli nie chcesz to będziesz miał klapy :D

Jak będziesz kleił skrzydło to pierwsze żeberko pod odpowiednim kątem bo to wynika ze wzniosu.

Możesz też zrobić grubsze to żeberko i odpowiednio zeszlifować deską z papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Im większa lotka tym wieksze sily na nia działają. Co za tym idzie trzeba zastosować mocniejsze serwo a przy wielkości mikro cena bardzo rośnie, odwrotnie proporcjonalnie do wielkości serwa:D tak jak zauważyłes tam gdzie wycięte żebra bedzie lotka, 50cm długości. Zastosuje serwa hs 322 bo takie mam na luzie. A jakos nie widze w tym modelu tp sg90 :D strach by mi nie pozwolił stosować 9g mikrusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeberka do statecznika mogłeś zrobić w bloczku wtedy będą wszystkie jednakowe i mniejszy problem z wycinaniem miejsca na listewki.

Lotka na pól skrzydła calkiem wystarczy.

Płaski statecznik to prawie to samo co z profilem symetrycznym ale już jest prostsze mocowanie do kadluba.

Planujesz go przykręcić czy zgodnie z planem na gumę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pomimo wiatru i zimna odbył się oblot mojego Wicherka.

na tym silniku gaz na 50% wystarczy, pomimo ponad 1kg wagi do lotu nie lata za szybko i co mnie najbardziej zdziwiło po wyłączeniu silnika zachowuje się jak motoszybowiec!!! inne samoloty jakie miałem zaraz zaczynały szybko wytracać wysokość, a wicherek spokojnie szybuje i radzi sobie całkiem dobrze w kierunku pod wiatr

startfk.jpg

 

lotaa.jpg

 

w oblocie towarzyszył "39" milo

paranx.jpg

 

ldowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo żeberka są tylko rozłożone do zdjęcia, będą złożone w bloczek i dopiero obrobione do właściwego wyglądu łącznie z gniazdami na listewki.

Statecznik będę robił przykręcany dwoma nylonowymi śrubami. Miejsce mocowania statecznika wyprofiluję wg profilu.

Widziałem gdzieś na forum że zamiast bowdenów jako popychaczy można użyć listewki, co o tym sądzicie?

 

Ali jaki silnik napędza Twojego Wicherka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna uzyc listewki ale lepiej rurki aluminiowej dostepnej w castoramie tak ok fi 5-6 bardziej wytrzymala,a ciezar podobny

 

Grzesiu a uściślij do czego ta rurka , chyba miałeś na myśli mocowanie skrzydeł? bo jako popychacz to nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.