Skocz do zawartości

Wicherek 25 RC


bojler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Romek do mocowania statecznika jedna śruba M5 w zupełności wystarczy.

Będzie mocno i lżej.

Do steru kierunku możesz użyć cienkich linek np,takich od modeli na uwięzi lub coś podobnego.

Mój popychacz wysokości to rurka węglowa fi 5 mm,sztywne,lekkie i pewne.

Możesz popychacz zrobić z kwadratowej listwy balsowej z przyklejonym do boków rowingiem węglowym lub szklanym.

W ostateczności może sama listewka o odpowiednim wymiarze i kształcie.

Rozwiązanie zależy od tego co masz w swoim warsztacie.

Na popychaczu są snapy,Na coś trzeba je wkręcić.

Czy masz narzynkę M2 żeby przegwintować kawalki szprychy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo akurat wszystko co wymieniłeś mam w zasięgu ręki.

Jakich rurek użyłeś do zrobienia bagnetów mocowania skrzydeł. W temacie o Wicherku kolegi Vespa widziałem rurki aluminiowe.

I jak długie te bagnety zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy zastrzałach przecież z takim profilem akrobacji kręcić nie będziesz.

Będzie łatwiej,prościej i chyba bezpieczniej dla modelu w przypadku mniejszego kreta.

Jednak napiszę wymiary mojej rury w przybliżeniu 20mm średnicy i mieści się bo skrzydlo z NACA2415 jest grube.

Do środka skrzydła wchodzi na około 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Mój kadłub jak na razie ma wagę 258 g, nie wiem czy na tym etapie to dużo czy mało.

img5043fff.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A tak to wygląda na obecną chwilę, sam ster również wykonam z listewek.

img5046fff.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Jutro biorę się za statecznik poziomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo dzięki Twoje fotki będą bardzo pomocne, Jedynie to masz inne zakończenie kadłuba w stosunku do oryginału. Ja ster wysokości mam 10 mm węższy od Twojego ale całość ma 168 mm szerokości.

Dzisiaj dotarł do mnie silniczek, koła i śmigła z kołpakiem.

img5048sss.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Folię na pokrycie modelu zamówiłem w HK w pięciu kolorach, przyda się do innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ważył więcej, parę rzeczy mu brakuje i nie myśle o oklejeniu.

Klapkę steru jak planujesz mu zrobić?

 

No właśnie się zastanawiam,czy zrobić jako cały z balsy 3 mm lub zrobić kratownicę z listewek i okleić folią.

Zobaczę co da lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zefirek foto relacja będzie , jak już będzie widać postępy w budowie. Obecnie rozłożyłem na desce plany i na sucho robię przymiarkę elementów. Plany mam oryginalne z książki. Tak to zaczyna wyglądać: img5010asa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Marcin dzięki ale co do silnika to decyzję podejmę jak będę wiedział jaką uzyskam wagę modelu bo chyba to też jest istotne.

 

Olo dzięki, rozmiaru listewek nie zmieniam tak jak myślałem na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robas ster będzie, zamieszczę fotkę jak już będzie zrobiony.

Mam natomiast dylemat co do mocowania skrzydeł, jaki wybrać sposób. Skrzydła , które ja robię z zestawu będą z kesonem z przodu od strony natarcia. Na sucho wyglądać to mniej więcej będzie tak:

img5059ddd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Wręga przy kadłubowa jest ze sklejki 3mm pozostałe to balsa 3 mm.

Jeżeli chciałbym zrobić tak jak w oryginale to jakie musiałbym wykonać wzmocnienia lub ewentualnie zaproponujcie jakieś inne rozwiązanie

mocowanieskrzyda.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Proponowano mi zamontować rurki aluminiowe w skrzydłach na długości 4 żeber , które nasuwały by się na pręty wystające z kadłuba w miejscu kołków bukowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy od gory guma ktora to zepnie albo sztywne zastrzały co by sie płaty nie rozjechały. Ja Myslalem nad przykreceniem płatów do kadluba. Nakretki kołowe nabite w żebro, a przykrecane wewnatrz kadluba. Od gory i tak zrobie otwierana klapke tak ze bedzie dostęp do śrub i wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.