Skocz do zawartości

Michaś Max - relacja z budowy.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wyczerpująca odpowiedz.

Bo jeśli to spalina ,to co robi w dziale dla elektryków.

 

Fakt .. :) uznałem Twoje pytanie za ignoranckie, bo wystarczyło się cofnąć kilka postów wstecz by mieć odpowiedź :) :) Teraz załapałem ocb ;)

Odbiegnę od tematu. ;) Zauważyłem, że używasz skalpela chirurgicznego. Czy ostrze się nie wygina podczas cięcia? 

 

Nie wygina, ale nie pytaj jaki numer ostrza używałem bo nie pamiętam  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanowiłeś się dla czego nikt nie montuje zbiornika tak jak Ty to zrobiłeś? I dla czego montuje się obłożone gąbką ?

 

;) ;)

 

Chodzi o separację od drgań, 

Kacper, w takim układzie będzie ci wiecznie ciekło paliwo ze zbiornika

 

Heh .. nie daje mi to spokoju :) Czy możecie rozszerzyć myśl .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper.Przymocowałeś ciężar min.100g do drgającego elementu.Wisząc na tej śrubie całość będzie drgać.Pomijam pienienie paliwa,ale rurki mosiężne popękają od wibracji,a całość będzie się rozszczelniać.Potrafią pękać przy klasycznym układzie,a co dopiero w takim.Zrób tak jak powinno być,wytnij otwór we wrędze o średnicy większej niż korek,a zbiornik zamocuj za pomocą gąbki i np.listewki która zablokuje go od tyłu.Między wręgę a czoło zbiornika też podłóż gąbkę odpowiednio wyciętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc tak ... ;)

 

To jest pierwszy start bez regulacji. Iglica wykręcona na 1.5 obrotu i próba co będzie się działo. Teraz silnik pracuje idealnie na niskich obrotach jak i tych wyższych. Kupa zabawy i przyjemności. Taaa ...  skarpetki antykomarowe, z krótkich spodenek nie mogłem już zrezygnować bo pot mnie zalewał i z gorąca i z emocji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akku ten do rozrusznika i panelu startowego:

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=183_541&products_id=16024

 

Skrzynka z modelemax i wykończona homemade z pomocą siostry (artystyczną) :

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45917-skrzynka-startowa/?hl=%2Bskrzynka+%2Bstartowa

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczyna mi się podobać :) Wklejam stateczniki, dźwignie, montuję popychacze tak by dziś był "na chodzie" i jak się odważę za 2 max 3 tygodnie oblot. Niestety jutro muszę wracać do pracy.

 

7HebHy.jpg

 

oYiZom.jpg

 

5ZHry5.jpg

 

Zbiornik zostawiłem w tej samej konfiguracji wzmacniając tu i tam mocowanie. Zobaczymy w praniu .. Muszę jeszcze poprawić małe niedoróbki jak końce zewnętrznych żeberek płatów i parę innych drobiazgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.