Skocz do zawartości

Os Max 46 LA nie odpala


Ramzex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spokojnie lat mam 14 i bez złośliwości. Wiedzy może rozległej nie mam ale to co potrzeba to w miare wiem.

 

Wczoraj odpalałem pierwszy raz Os maxa 25 FP (czy jakoś tak). Wszystko pięknie od razu zapalił.

 

Próbowałem również 46 LA i doszedłem do wniosku, że może być nie szczelna instalacja. Tylko to jest tak , że gdy zaciągne do karteru tego paliwa to odpali na pół sekundy i nie potrafi sobie więcej zassać więc to jest troszkę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś wyżej zbiornik paliwa, tak, żeby paliwo było na wysokości rozpylacza w gaźniku. Paliwo przestanie sie cofać i może wtedy coś z tego wyjdzie. Ważna jest też ciepłota świecy. Ze zbyt zimną silnik może nie chcieć współpracować . Wykręć świecę i sprawdź jak się żaży. Określenie że płynie prąd 1-2 ampery nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedchwilą przy odpalaniu zauważyłem że spod głowicy wystaje czerwony silikon.Czy to normalnie?

 

I czy bez większych problemów silnik uda mi się zdjąć głowicę bo chcę zobaczyć jak to wygląda?

 

Coś czuję że ten silnik to złom.

 

I nie wiem czy to ważne ale gdy kręce smiglem to słysza jak ucieka powietrze więc nie wiem czy jest się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Na filmie może tak nie widać , ale na samym tłoku jest wiele rys.

 

A czy nie jest tak , że przy ciepłym silniku to tuleja się rozszerza jeszcze bardziej ?

 

@MASK

 

Nie wiem, sprzedawca twierdził, że jest sprawny i jest po około 12 litrów paliwa.

Jeżeli o paliwo chodzi to nie wiem. Ja odpalam go na 10% nitro/20 olej syntetyczny Arctic Glue.

Aż tak to mi go nie szkoda bo dałem za niego 150 zł ale wkurzyłem się bo sprzedawca twierdził, że jest wszystko sprawne i odpala.

 

Tak to juz jest jak ma się te "naście" lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że na tłoku są rysy, nie przejmuj się. Konstrukcja tego silnika, to tzw. ABC, czyli aluminiowy tłok bez pierścienia, cylinder wykonany z brązu i pokryty warstwą chromu. W takich silnikach tłoki mają zawsze zarysowania, ponieważ swoją powierzchnią ocierają o cylinder.

Tak jak pisze Irek, po rozgrzaniu silnik uszczelni się, ponieważ tłok będzie się mocniej rozszerzał niż cylinder. Spróbuj zmienić świecę na cieplejszą i dokładnie sprawdź wężyki paliwowe (również te wewnątrz zbiornika). To na nich są najczęściej nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest nówka sztuka. Wężyki też. Nieszczelności nie ma napewno, gdyż odpalałem ostatnio silnik GMS 2000 na tym samym stanowisku (ojca silnik) więc myślę, że problem tkwi w samym silniku. Odpalam go z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.