Skocz do zawartości

PRZĄŚNICZKA Z DEPRONU.


rajaner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Postanowiłem zbudować model samolotu J-1 PRZĄŚNICZKA z depronu.

Będzie to mój pierwszy model z tego materiału i jednocześnie pierwszy model elektryczny ,ale spróbować trzeba .

Model mam zamiar zrobić na podstawie takich rysunków ,tylko takie udało mi się zdobyć .

 

post-12393-0-76201600-1365064696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znalazłem taki temat, można coś podpatrzeć. Kibicuję przy budowie, też buduję trochę z depronu.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/14120-przasniczka-depron/page__hl__prz%C4%85%C5%9Bniczka__fromsearch__1

Życzę wciągnięcia się w elektryki, mają swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze elementy gotowe biorę się za sklejanie ,boki kadłuba wzmocnię listewkami 2/3 mm a przód kadłuba sklejkom 1 mm.

Nie wiem czy to wystarczy ?. To co kupiłem ma inny kolor jak widzę na forum to wszyscy przeważnie robią z zielonego czy to jest to samo?

Statecznik pionowy i poziomy robię z dwóch płytek postaram się zrobić profil symetryczny .czy to jest dobry pomysł.

 

 

post-12393-0-18870500-1365145831_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratownica znacząco wzmacnia kadłub.

Depron można jednak traktować nie tylko jako pokrycie a jako powłokę nośną, dlatego uważam, że kratownica nie będzie konieczna w tym przypadku.

Mały lekki model nie musi mieć aż tak usztywnionej konstrukcji - pokrycie depronu taśmą klejącą załatwi sprawę.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje trochu mi ulżyło kadłub jest sklejony bez kratownicy pozostało go wyszlifować.

 

Stateczniki gotowe jeszcze nie poklejone

 

post-12393-0-40141500-1365400018_thumb.jpg

 

I teraz nie wiem czy zrobić zawiasy z dyskietki tak jak to robią niektórzy w podobnych modelach czy kupne ?, czy mógłby ktoś doradzić

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem czy zrobić zawiasy z dyskietki tak jak to robią niektórzy w podobnych modelach czy kupne ?, czy mógłby ktoś doradzić

 

Pozdrawiam Andrzej.

 

Mnie się wydaje, że kupne byłyby dobrym rozwiązaniem. Paczka kosztuje trochę ponad 6 zł, w środku jest 12 zawiasów, powinno wystarczyć na cały model. Sam właśnie ukończyłem swojego pierwszego latacza i wstawiłem takie zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z klejem,kupiłem SOUDAL 67 A czy to jest odpowiedni klej, bardzo trudno się obrabia a po wyschnięciu jest przezroczysty .

Prosiłbym o jakieś wskazówki jakim klejem kleić depron bo ten co kupiłem chyba jest nie najlepszy.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Pioneerka kleiłem UHU POR. Dużo roboty tam nie miałem, bo model był ARTF, ale stateczniki i zawiasy tym kleiłem. Stosuje się go na dwa sposoby. Jesli kleisz coś na styk, to smarujesz czekasz kilka minut aż przeschnie i sklejasz. Trzyma mocno od razu. Jeśli trzeba klejone części w siebie wsunąć, to kleisz na mokro i czeka się 24h do wyschnięcia kleju, ale o tym już pisano na forum. Trzeba tylko sprawdzić czy stosowane kleje nie wchodzą w reakcję z zastosowaną pianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

No cóż, niestety ale tak wygląda mój kadłub klejony był kiepskim klejem i w podczas czyszczenia klej się zawijał pod papierem i powodował kaleczenie depronu może tego nie widać ale fotki robię telefonem i są kiepskiej jakości za co wszystkich przepraszam.Może jakoś to ukryję, czy są na to jakieś sposoby może jakaś szpachla?

 

post-12393-0-17501900-1365492371_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.