Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Zastanawiam się jak to możliwe, że jeszcze nie ma tutaj tematu o najnowszej aparaturze FrSky- Taranis.

Postanowiłem, że nie będę wklejał tutaj informacji odnośnie tego wynalazku. Sami sobie znajdźcie :D

 

Dla motywacji dodam tylko film z przeglądu bebechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No ostatnia propozycja już nie taka zła, ale cena zbliża się do 900zł. To już chyba lepiej dołożyć do Aurory. Ten nowy nadajnik miała być za około 150$, a jest sporo droższy. Może to przez przedsprzedaż tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmmm... To mi Wojtku wbiłeś ćwieka w głowę ... jak tu teraz usnąć, chyba się zdecyduję, brakowało mi do tej pory telemetrii, sprawdzenia "zasięgu" w realtime i komunikatów głosowych a tu wszystko w jednym. Już mniejsza o zasięg, byle nie było to mniej niż zasięg wzroku. Reszta się przyda na 200%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o tej aparaturze są jak na razie tylko pozytywne :D

RCC:

FRSKY Taranis "How to" Thread

FrSky Taranis - 16 Channels, Full Telemetry, RSSI

openrcforums:

openTx for FrSky radios

FrSky Taranis radio

 

Można ją kupić "od ręki" FrSky 2.4GHz ACCST Taranis X9D Transmitter za $213,99 + odbiorniki FrSky X8R 2.4G 8CH SBUS Smart Port Telemetry Receiver po $43,99...

Na "preorder" zagraniczny w T9HoobySport za £159.98 + odbiorniki FrSky X8R po £23.39 - £24.59 (nie ma obawy o naliczenie VAT)

Na "preorder" krajowy w komplecie z odbiornikiem w ABC-RC za 1198,04 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnie godziny na przemyślenia, ale klamka psychiczna i tak już zapadła ;) Raczej dziś zamówię z abc, ktoś musi wydać opinię a nie tylko czekać, więc chyba się zgłoszę na królika doświadczalnego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości aparatury robią dobre wrażenie.

Używam na co dzień Aurora 9 i to co kusi to:

 

- opcja 16 kanałów :)

- Ciągła kontrola jakości połączenia (nadajnik ostrzega o pogorszeniu transmisji)

- Open source community-driven firmware - co daje szanse na szybkie aktualizacje i poprawki

 

Natomiast to co zniechęca - jaką ja mam pewność że ten cały open source nie ściągnie modelu na glebę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie to będzie ;) Zamówienie złożone, z oczywistych względów drożej, ale w abc, bo nie chcę się później pierdzielić z wysyłkami gwarancyjnymi jak coś będzie nie tak. Postaram się przedstawić w miarę rzetelną opinię, jeśli coś będzie nie tak na 100% napiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jednak czy się nie wycofam .... znalazłem w UK za około 800 zł komplet z odbiornikiem.

 

http://www.t9hobbysp...ranis-2.4ghz-tx

 

1200 i to już z obniżką w abc jest lekkim przegięciem

 

Przecież wysyłka dopiero 30 lipca. Po co się śpieszyć? Do tego czasu może stanieć w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi wielki dzień :) jutro jak już dolecę od razu dzwonię do ABC. Spodziewam się paczki najpóźniej 1 sierpnia, jeśli coś nawali to będzie bolało bo bardzo się nastawiłem. Na razie wydrukowałem instrukcję i studiuję ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idfx - Jakiej aparatury teraz używasz?

Pytam ponieważ po głowie chodzi mi Taranis a chciałbym mieć punkt odniesienia do twoich przyszłych spostrzeżeń/testów.

 

Obecnie używam Aurora 9 a w Taranisie kuszą mnie dodatkowe kanały oraz wgląd w czasie rzeczywistym na jakość sygnału.

 

możliwość obsługi ponad trzydziestu kanałów jaką daje rozbudowa o dodatkowe moduły totalnie powala :) ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili używam Turnigy T9x, brakuje mi właśnie monitorowania stanu baterii i jakości sygnału w "realtajmie" ;) komunikaty głosowe, które można samemu nagrać też są dla mnie jakimś atutem, bo nie trzeba "ślipić" w ekran tracąc z oczu model, by dowiedzieć się czegoś więcej o parametrach lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.