Jump to content

Turnigy 9xr i FrSky utrata zasięgu


hmm
 Share

Recommended Posts

Witam, kilka miesięcy temu zakupiłem aparaturę Turnigy 9xr z tym jakże polecanym zestawem: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14355 . Przelatałem nim ponad kilkanaście godzin i nie było żadnych problemów. Niestety latając wczoraj deltą z tym odbiornikiem: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14352 prawdopodobnie straciłem zasięg, ponieważ model przestał reagować na moje polecenia i wszystko się 'zamroziło' tak jak było ustawione w ostatniej chwili gdy był zasięg. Delta odbiła się kilka razy od ziemi na pełnym gazie i po chwili chyba złapała zasięg bo stery wróciły do neutrum a silnik się zatrzymał. Najdziwniejsze jest to, że delta była w odległości 10 metrów ode mnie. W tym samym locie odlatywałem baaardzo daleko i nie było najmniejszego problemu z zasięgiem. Pakiet w aparaturze był dosłownie świeżo naładowany, a w tym miejscu gdzie straciłem zasięg latałem już bardzo wiele razy więc raczej nie ma tu jakiś zakłóceń. Nie mam pojęcia co to może być, a trochę boję się teraz latać. Prosiłbym o jakieś wskazówki co to może być i jak rozwiązać ten problem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

model przestał reagować na moje polecenia i wszystko się 'zamroziło' tak jak było ustawione w ostatniej chwili gdy był zasięg. Delta odbiła się kilka razy od ziemi na pełnym gazie

Następnym razem zaprogramuj przede wszystkim fail safe, jeśli masz w nadajniku.

Link to comment
Share on other sites

zrób tes zasięgu model ok,05m nad ziemia pomocnik i sie oddalaj albo uzyj tego guzika co jest z tyłu on ogranicza zasięg jakies 10x i obserwuj co sie dzieje z modelem. przypatrz sie odbiornikowi moze ma antene naderwaną? sprawdz wszystko! Sam jestem posiadaczem tego zestawu i nie narzekam

Link to comment
Share on other sites

pyton, właśnie robiłem ten test chwile po napisaniu poprzedniego postu. Z tego co jest napisane w instrukcji to guzik ten ogranicza zasięg 30 razy ale to nieważne. Byłbym Tobie lub komukolwiek bardzo wdzięczny gdybyście mogli podać mi wynik w metrach po ilu tracicie zasięg i napisali na którym odbiorniku, gdyż tak jak pisałem mam dwa. Moje testy wyszły moim zdaniem słabo. Według instrukcji zasięg powinien wynosić ponad 30 metrów w trybie sprawdzania. Na małym odbiorniku w trybie sprawdzania traciłem zasięg po około 40 metrach. Ku mojemu zdziwieniu na dużym już po około 20. Incydent miał zdarzenie na małym, sprawdziłem antenę i nie jest naderwana. Stwierdziłem, że wina może leżeć w module, rozebrałem go i wszystko jest chyba ok, antena jest podłączona.

bart07, niestety nie, zasilanie z pakietu li-pol.

Link to comment
Share on other sites

Może i zmniejsza 30 nie pamietalem dokładnie, ja mam ten 8 kanałowy nie robilem jako tako testu na odleglość ale jak latałem szybowcem czy zwykłym samolotem nigdy mi telemetria nawet nie pikneła!

dopiero jak wylądowałem w odleglosci ok 80-100m w trawie cos tam pikneło. Mając ten zestaw nie możliwe jest ze tracisz zasięg po 40m bez zadnej przeszkody (teoretycznie!!) jeśli tak ci sie dzieje to wina lezy po stronie modułu,albo miałeś wciśniety ten guzik albo moduł do wymiany-czego ci nie zycze

Link to comment
Share on other sites

Guest Columb

Ja miałem podobny przypadek tyle że z innym modelem, tzn też sobie latałem bez najmniejszego problemu aż pewnego razu w locie straciłem nad nim kontrolę i model został z serwami jak w ostatnim momencie. Model, kręcąc spiralę walną w matkę ziemię. Posprawdzałem wszystko i nic nie znalazłem więc sądząc że to było jakieś jednostkowe zakłócenie zmieniłem miejsce do latania i za którymś razem sytuacja jw. tyle że model tym razem przyrżnął w glebę z wielkim hukiem - oczywiście na pełnym gazie, tak że z modelu niewiele zostało. Sprawdzam sprzęt po krecie i wszystko ok do momentu aż nie przytrzymałem mocniej dźwigni od serwa - okazało się ze BEC w regulatorze był bardzo marny i najzwyczajniej w świecie nie wyrabiał. Stąd te chwilowe braki kontroli zakończone kasacją modelu.

Nie wiem czy u Ciebie jest podobnie, ale weź to pod uwagę. W końcu ostatnio temperatura na zewnątrz nie należy do przeciętnych.

Pozdrawiam i daj znać co było przyczyną.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.