Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Jako dowód, jak uparta i pomocna w lataniu może być żona, daje oto świadectwo lotów mych.

A tak na serio, dostałem kopa (solidnego) aby naprawić Easy, które kretował sobie w dziewiczym locie z powodu napalenia oraz kretynizmu wrodzonego mej skromnej osoby. Model rok leżał na szafie aż w końcu się doczekał.

 

_DSC0885.JPG

Dwie generacje EG naraz:

_DSC0857.JPG

Pokusiłem się na pierwsze "akrobacje". O dziwo model przeżył... :D

_DSC0879.JPG

 

Ostatni nawrót przed lądowaniem (zwrot o 90 stopni pod wiatr):

_DSC0903.JPG

_DSC0904.JPG

 

Oraz czysty dowód, iż moja żona nie ma instynktu samozachowawczego a zdjęcia są ważniejsze niż własna głowa:

_DSC0905.JPG

 

Tym razem nie udało mi się ją zdekapitować a Easy wylądował cały i zdrowy:

_DSC0908.JPG

 

Na pokładzie:

  • Silnik: RAY 2836/10
    Łopatki: Graupner CAM 11/8" dobrane do 3s, z 2s model jest lekko bardziej zrywny od standardowego EG Electric 400
    Regiel: TowerPro Mag-8 30A
    Aku: 3E Model 2s, 2200mAh, 20C (po przepakietowaniu z 3s)
    Odbiornik: Hitec HFS-05MS
    Aparatura: Esky 0404 35MHz po 2 godzinach z oscyloskopem

 

Z uwag technicznych, regiel taki sobie, można dotknąć palcem, podobnie silnik. Pakiet ledwo letni. Z 3s powinno być lepiej, pierwszy lot z zeszłego roku pokazał, iż potrafi zrobić pętle z wyrzutu z ręki (i spowodować pad na ziemie :lol: )

 

Generalnie, jeśli ktokolwiek z Was zwątpi w latanie, niech poprosi żonę/dziewczynę o solidne szturchnięcie... warto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.