Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chyba chodzi o ten silnik:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2105

http://www.nastik.pl/keda-a2215m-piasta-montazu-wstecznego-zapasowa-p-82.html

Ciąg to ma 900gram a w 1 linku jest wypisane ile ma Wat.

 

Edit:

8x4 APC-E (3 cells: 11A, 125W, 650g, 39mph, 10300rpm)

9x4.5 APC-E (3 cells: 15A, 160W, 800g, 40mph, 9300rpm)

9x6 APC-E (3 cells: 18A, 190W, 850g, 49mph, 8600rpm)

10x5 APC-E (3 cells: 19A, 200W, 1000g, 40mph, 8400rpm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sklepie sa takie dane: 900W

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=171

 

Silnik ma oś średnicy 3mm po założeniu kołpaka Pelikana 45mm który jest przystosowany na ośkę 4mm musiałem dorobić tulejkę, żeby skasować luz. Po skręceniu wszystkiego okazało się, że na śmigle jest lekki bicie/: Chyba będę musiał dorobić jeszcze jedna tulejkę, może ta się troche skrzywiła i dlatego jest to lekkie bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie możesz z biciem na śmigle oblatywać modelu. Rozwalisz łożyskowanie silnika a i same drgania od bicia mogą mieć niekorzystny wpływ na model np. obluzuje mocowanie silnika, łopatek czy rowali kołpak. Śmigło kręci się z prędkością ponad 10000 obrotów i tam na prawdę występują dość spore siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,serdecznie.

Kończę budowę Easy Glidera Pro,pozostało mi skompletowanie elektroniki ,mam problem odnośnie podłączenia regulatora Multicont BL37/II.Oryginalnie jest on zakończony od strony połączenia z akumulatorem wtyczką typu Mulipleks -6-cio bolcową.Wydaje mi się, że będzie za słaba do przenoszenia prądu ok.30 A ( mam zabudowany silnik 350W Himax).Czy mogę ją odciąć i zalutowć np.Goldy 4mm lub konektory T-dean. Co polecacie -pytam bo jest to mój pierwszy model RC po dwudziestu latach przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś oblatałem swojego EG :) Oblot odbył się z wału przeciwpowodziowego nad Narwią w okolicy NDM. Pierwsze trzy loty bez silnika, lekko ściąga w lewo, wytrymowanie lotkami i ciut sterem kierunku i jeszcze jeden rzut z reki bez silnika. Wydaje mi się, że jest wszystko dobrze czyli można dac na silniku :D Pierwszy lot po prostu bajka... Spokojnie, stabilnie, bez żadnych nie przewidzianych ruchów w powietrzu. Latanie tym modelem to coś pięknego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie pamiętam gdzie to wyczytałem ale jeżeli chodzi o złącza gold, to jest taka zasadza:

średnica złącza x 10 = max. prąd.

Złącza T-deans chyba max. 30A ale mogę się tutaj mylić.

Wiem, że są tacy co puszczają przez nie 50A i wytrzymują, ale... do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.